Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik minél előbb...

Anyukák, akik minél előbb vissza akartak menni dolgozni a gyerekvállalás előtt: most hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Szeretem a munkámat, nagy részben otthonról dolgozom, heti 32 órában. Nemsokára szeretnénk babát. Ha összejött, a főnökömnek meg kell mondanom, hogy mennyi időt tervezek itthon lenni, és mikor mennék vissza dolgozni. Mivel a munkaidő nagyon rugalmas, csak heti 1 napot kell most is bemennem, és szeretem is a munkám, ezért arra gondoltam, hogy a szülés után 4, de legkésőbb 6 hónappal vissza is mennék. (Azon a napon, amikor be kell mennem, a férjem lesz itthon, neki is van lehetősége home officera). Mit gondoltok, mennyire reális, amit kitaláltam? Vagy túl korai, és energiám sem lesz a munkára gondolni majd?

Lenne lehetőség 1 évet is otthon maradni, csak nem akarok annyit kiesni a munkából, és azt sem akarom, hogy mást vegyenek fel helyettem.



2015. febr. 18. 16:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdésem az, hogy aki szeretett volna minél előbb visszamenni dolgozni, annak változott-e a véleménye? Sikerült-e visszamenni a tervezett időben, vagy csak később?
2015. febr. 18. 16:01
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem korai. Attól, hogy otthonról dolgozol, a gyerek ellátása sok időbe telik, pláne ha első gyerekről van szó és tapasztalatlan vagy.
2015. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
33%
Mi a munkád?
2015. febr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
Én hamar vissza akartam menni dolgozni. Ahonnan eljöttem szülni, ők partnerek voltak ebben, a fiam 5,5 hónapos korában mehettem volna vissza, pár napot itthonról dolgozva, pár napot bejárva. Férjem itthon lett volna gyeden, ő tőle származott az ötlet is. Ez a munkahelyem az állam áldozata lett, felszámolták, így nem tudtam visszamenni. A fiunk 7,5 hónapos korában találtam másik munkahelyet, ide sajnos minden nap.be kell járni, nincs lehetőség itthoni munkára, de a férjem eljött gyedre, így a fiunk nem.szenved hiányt figyelemben, szeretetben. Mi végig kitartottunk amellett, hogy én, amit tudok, visszamegyek dolgozni és a férjem eljon gyedre. Úgy nem csináltam volna, hogy itthonról dolgozok, férjem dolgozik és itt van velem a gyerek, mert úgy vagy a munkámat nem tudtam volna rendesen csinálni, vagy a fiunkra nem.jutott volna rendesen időm. Napi nyolc órára nem rakhatom be a járókába, hogy ott játszon magában, ez nem a mi világunk.
2015. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon speciális helyzetben vagy, mert nem bölcsibe adod, hanem a munkád nagy részénél is ott lenne veled.

Tehát ezt nagyon kevesen tudják elmondani, hogy ilyen lehetőségük van. Elsőre szuper ideálisnak tűnik. De ez attól is függ, hogy mikor otthon vagy hány órát dolgoznál ténylegesen!

2015. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Még nem tudod milyen lesz a babád.

Ha nagy szopi-párti lesz, akkor egy napra sem fogsz tudni elmenni mellőle.

Vagy ha hasfájós és egész nap sír...


De természetesen nem lehetetlen amit írsz.

Nekem kolléganőm első gyerekkel 6 hét után, másodikkal 6 hónap után jött vissza dolgozni, teljes állásba. Nála a nagyszülők vállalták utána a gyereket. Harmadik babával viszont 2 évig otthon volt, mert akkor esett le neki, hogy mennyit veszített az első két gyermekével.

Ezt ő mesélte, lehet te nem így élnéd meg, főleg úgy, hogy nem kellene minden nap bejárnod!


Én 20 hónapot voltam otthon a lányommal, utána visszahívtak dolgozni, és mivel már vágytam felnőttek társaságába, vissza is mentem. Lányom bölcsis lett.

Most a második babámat várom, és a 2 évet biztos kihasználom, hogy itthon legyek vele, de lehet még utána sem fogok visszarohanni a munkába. A munka megvár, a gyerek meg felnő és nem vár semmire!

2015. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
én magamon azt vettem észre, hogy abszolút nem tudtam a szülés előtt felmérni a helyzetet, hogy mivel járnak majd a mindennapok, mennyire leszek fáradt, stb. Ilyen rövid idő múlva biztosan nem mennék vissza dolgozni. Az csak egy dolog, hogy mennyit kell ebből ténylegesen bemenned és mennyi a home office, a gyerek akkor is mindig ott lesz és vagy a munkádat nem csinálod, vagy a gyereket nem tudod rendesen ellátni. Miért nem beszéled meg vele, hogy 1 évre határozott időre vegyenek fel valakit?
2015. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#2 : első gyerek lesz, és csecsemőkkel nincs tapasztalatom, a legkisebb gyerek, akire vigyáztam 2 éves, szóval tapasztalatlannak mondanám magam. És igen, én is ettől tartok, hogy nagyobb falat, és több energia, mint amennyinek most képzelem.


#3 : grafikusként dolgozom..


#4 : Egyik barátnőm a doktoriját úgy csinálta végig, hogy megszületett közben a lánya. Ő sosem tault akkor, amikor a kicsi fent volt, csak amikor aludt. Náluk a férje végig dolgozott. Persze ez nyilván babától is függ. Mondjuk így belegondolva nem tudom, hogy melyik a nehezebb, akkor dolgozni a baba mellett, amikor még 1 év alatti, adott esetben magadra tudod kötni hordozókendőben, és nézegethet, ameddig dolgozol, vagy ha már nagyobb, jár, beszél.


#5 : Igen, valóban nagyon szerencsés helyzetben vagyok, nem is szeretném elveszteni ezt a munkát. 1 év után mindenképpen vissza kellene mennem dolgozni, és utána ez rengeteget számítana. Úgy csinálnánk, hogy a férjemnek is lenne 2 nap home office-a. Mindkettőnknek projekt alapú munkáink vannak, tehát sokszor van az, hogy nem kell vele 8 órát foglalkozni egy nap, és amit kell, azt is lehet megszakításokkal csinálni. Illetve ha hazajött a munkából, akkor át tudja venni a gyerekfelügyeletet, én meg akkor dolgoznék, vagy azután, ha lefektettük aludni.

2015. febr. 18. 16:20
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem heti 32 órát képtelenség gyerek mellett úgy dolgozni, ha nem jár bölcsibe, vagy nincs bébiszittered. Én nem dolgoztam, amíg itthon voltam a gyerekkel, de az biztos, hogy megközelítőleg sem volt heti 32 óra szabadidőm.
2015. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#6 : Igen, ez a másik nagy dilemma, hogy ez az időszak már nem jön vissza.


#7 : Még csak 3 hónapja vettek fel teljes állásban, előtte gyakornok voltam, és határozott idejű szerződésem van, amit a munka mennyiségétől függően fogunk hosszabbítani. Nem vagyok ott olyan régóta, hogy biztosra tudhassam, hogyha felvesznek helyettem valakit, akkor vissza is vesznek majd. Bár eddig nagyon rendesek és korrektek voltak.


#9 : Hmmm, vajon akarhat egy nő egyszerre gyereket, és szeretheti egyben a munkáját is?:) Nagy dolog számomra, hogy egy olyan helyet találtam, ami ennyire rugalmas, és a feladatok is nagyon érdekesek. A gyerek heti 1 nap kivételével egész nap velem lenne, amikor alszik, vagy szopik, vagy éppen elvan magában, vagy lefejem a tejet a mellszívóval, ami nem két perc, akkor tudok dolgozni, illetve este, amikor a férjem hazaér. A férjem is otthon lesz heti 2 napot, én pedig heti 4-et dolgoznék.

2015. febr. 18. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!