Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban vissza kell menni...

Valóban vissza kell menni dolgozni 1 évet a második baba születése előtt?

Figyelt kérdés
Azt hallottam ( még nem néztem utána szakszerűen ), hogy aki második babát vállal, annak előtte 1 évet kell dolgoznia, különben nem jár semmilyen juttatás. Nagyon félre informáltak vagy tényleg így van? Most 17 hónapos a kisfiam és rajta vagyunk a második babán. Jelenleg Gyedet kapok ( max gyed )és családi pótlékot.
2010. jún. 25. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
nincs így! csak kevesebb pénzt fogsz kapni, mert kevesebből számítják. de nem kell visszamenni.
2010. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én többet kapok, mert azóta feljebb ment a bruttóm, közalkalmazott vagyok. akkor szültem, amikor 2 éves volt a nagy. a tgyás-om is és a gyed-em is több volt, mint az elsőnél.
2010. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hol tudnék ennek utána járni pontosan? Az OEP-et képtelenség telefonon elérni, a honnlapjukon meg nem találok semmit egyelőre. És miért kapok majd kevesebbet és mennyivel? Esetleg tudod ezeket is?
2010. jún. 25. 13:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Oep honlapján fent van valahol. Igaz, hogy elvileg 565 nap munka kell, de az is ott van, hogy ez alől kivétel ha valakinek azért nincs meg, mert táppénzen, gyesen vagy gyeden volt! Engem is riogatott egy könyvelő, hogy csak gyest fogok kapni de ez marhaság! Ugyanúgy jár a tgyás és a gyed is!
2010. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

13.48 as megint.


[link]


A 7. oldal környékén van amit terád vonatkozik, ami téged most érdekel.

2010. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát a gyedet úgy számítják h az előző 2 évi (most már csak 1 évi) átlagból. és mivel az most kevesebb neked, mert a fizu helyett gyedet kaptál, ezért lesz kevesebb. első voltam.
2010. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem a gyed-et abból számolták, ami lett volna a fizetésem, tehát nem az előző gyedből... a második voltam

közalkalmazott vagyok, nem hiszem, hogy elrontották. tényleg többet kapok a második babára...

2010. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok okoskodni, de olvastam, hogy a GYED u.annyi lesz a 2. gyerek után is, mint az első után. ?
2010. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!