Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy 1 éves kor után már könnyebb?

Figyelt kérdés

Vagy feltehettem volna úgy is a kérdést, hogy: hová lett az én aranyos, édes, jó kislányom? Helyette kaptam egy hisztis, bömbölő masinát, akinek semmi sem jó.

De tényleg, nekem olyan nyugalommal telt az első év, az éjszakáink mondhatni nyugodtan teltek, leszámítva mikor jöttek a fogak, szépen evett, nem ellenkezett, mosolygós baba volt. Mostmár 15 hónapos lett és mindez eltünt, nincs egy nyugodt éjjelem mellette, óránként kelek hozzá minden éjjel. Napközben csak ordít, állandóan azon vagyok hogy programokat szervezzek neki. Addig jó, míg kimegyünk a lakásból, mert tudja megyünk, de utána megint jön a hiszti ha nem úgy van ahogy ő gondolja. Az evésről meg nem is beszéljünk, katasztrófa, nem eszik meg már semmit, pedig előtte olyan jó evő volt.

Tudom hogy elkezdődött a hiszti korszak, de nem gondoltam hogy ez azzal is jár, hogy nem eszik és nem alszik normálisan.

Szóval el vagyok keseredve, nálam minden nehezebben alakul. Ti is így vagytok ezzel?


2010. szept. 16. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én jobban élvezem ,most 1 éves !
2010. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok.Csak nekem 1 éves koráig sem aludt jól.Dackorszak, igen.Ez az egyik.A másik meg hogy -olvastam, de tapasztalom is-rádöbbent arra, hogy anya és ő nem egy test hanem két külön álló lény, ezért éjsazka is meg kell győződjön róla, hogy ott vagy-e.Éjszaka ámodhat esetleg zöldeket, félhet a képektől az álomképektől.Valami negatív nem történt?Elköltöztetek?Átrendezted a szobáját?Magad alatt vagy?Ilyesmire gondolok.Ez az alvás része.

Ja még az is elgondolkodtató, hogy amit látnak a tévében azt valóságnak hiszik.Úr Isten-már ha van isten:-))Akkor nagyon kell vigyázni.

Az evés témát nem tudom, volt válogatós korszaka, azt viszont megfigyeltem, hogy az apjával nagyon jókat eszik.Az meg még bele is lovallja magát, hogy hú de finom, együk meg a katonákat, rágja mint az őrül, ez a kis hülye meg utánozza.Velem nem eszik jókat, mert én sem vagyok túl jó étvágyú, nem tudom úgy eljátszani, milyen élvezet az evés:-))

Ha vizsont valamire valaki egyszer azt mondta hogy fújj-nagyobb gyerek, na azzal erős fenntartásai vannak.A múltkor spenótot ettem.Imádom.Annyira örültem neki, hogy hajlandó volt enni belőle és még mondta is, hogy spenó.

Szerintem ezt az evés témát hagyd rá, egyen ami jól esik, szerintem hamar el fog múlni.Nekünk is felnőtteknek is van korzsakunk, amikor egy fajta kaját ennénk, legalábbis nekem volt csokipuding, pizza stb. korszakom.

Azért főzzél változatosan, legyen sokféle gyümölcs, hátha megkívánja.Vagy engedd meg neki, hogy ő tegye be a boltban a kosárba pl a szőlőt, ha nincs kertetek.Egynlőre ennyi.Nagyon megértelek

2010. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Most meg kell neki mutatnod, hogy nem az van, amit ő akar, te vagy az anyja! Az apa is szálljon be a nevelésbe! Légy hozzá szeretetteljes! De ha kell, akkor erélyesebb. Az evésnél próbálkozz, küzdj, ha nem eszik abszolute semmit, akkor vidd gyerekorvoshoz, kérdezd meg tőle, mit csinálj. Szerintem az is betesz, hogy a hátsó fogai még lehet, hogy nőnek, ami fájdalmasabb. Ugyanis a kislányok inkább 2-3 évesen érnek a hiszti korszakba.

Ha semmi sem működik, nem a foga a probléma stb., akkor próbáld meg közösségbe vinni. Barátnőid kisgyerekeivel összeboronálni, hadd játszanak. Vagy írasd bölcsődébe, és hagyd, hadd nőjön fel a többi kis gyerekkel, otthon pedig folytasd a nevelést :)

2010. szept. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a bőlcsöde nem megoldás.gondolom a kérdező otthon szeretne lenni vele.Ja és bölcsibe ma már csak úgy mehet a kicsi, ha anyuka dolgozik.Csakhogy ez a pici nem alzsik éjjel.Akkor vigyázzon anyuka ne vállaljon olyan munkát, ami teljes embert kíván, vagy igyon REDBULL-t?
2010. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igaz kicsit néha eréjesebbnek kell lenni, viszont azt is megfigyeltem, hogy ha eljátszom, hogy nem érdekel a hisztije, nem figyelek rá, az is bejön-amikor meg nem, akkor kiabálok, mit tehetnék, vagy csak szó nélkül elhúzom az úttest közepéről, ahol őkelme ledobta magát a hiszti miatt.
2010. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia,a kislányom 13 hónapos és ugyanezt tapasztalom.Bár az éjszakáink nyugodtabbak,mint nálatok,de napközben állandóan lóg rajtam és sokat nyűglődik,sír.Ha kertben vagy a természetben vagyunk,akkor semmi baja.Nálunk súlyosbítja a helyzetet,hogy a nagyobbik lányom most kezdte az iskolát és tanulni kell vele,a pici viszont ezt nem hagyja.Én sajnos szembeszállok vele,mert máshogy a nagyobb inná meg a levét.Szerintem hátsó nagy fogak jönnek mostanság,mert nagyon rág mindent és éjszaka is azért kelhet fel.Nekem max. kétszer ébred meg éjjel és rögtön vissza tudom ringatni,sőt,szerencsére általában végig alussza az éjszakát.
2010. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekünk sokkal jobb.Szépen járkál egyedül, tesz-vesz a lakásban.Kint is leköti magát.

Hiszti?Ő is próbálkozik vele, de engem nem zavar.Leszerelem szépen, és kész.Majdcsak rájön, hogy úgyis az van amit én akarok.

Vannak nehéz éjszakák, de csak vége lesz egyszer.

Kitartás!

2010. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Persze az nekem is könnyebb hogy már jár és nem vagyunk már állandóan összekötve, így több időm jut a házi munkára is.

Lehet hogy tényleg a hátsó fogai miatt viselkedik így, nemrég jött ki 2 oldalt, azt hittem ezzel vége a több hónapos nyűgnek de nem. De nem lehet mindent a fogakra kenni. Az evést próbálom rá hagyni, de nem könnyű.

Azért köszönöm a bíztató szavakat, csak reménykedek hogy ennél már csak jobb lesz.

2010. szept. 16. 11:29
 9/15 anonim ***** válasza:
igen, csak jobb lesz, kivéve ha majd kamaszodik és rád vagdossa az ajtót:-)))
2010. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szia!

az én lányom is 15 hónapos és kb.ezt csinálja!én hiába próbálok meg kemény és következetes lenni,nem hagyja abba!én teljesen megértelek!remélem nem fog sokáig tartani!nekünk sokat segít ha több vele egykorú gyerekkel van együtt.kispesten van egy nagyon szupi játszó ahol sok ekkora gyerek van,oda szoktunk menni és legalább 3 órát ott vagyunk!ilyenkor nagyon elfárad és könnyebb vele,de ha nem fárasztom le akkor jön a hiszti amitől a falra tudok mászni!

2010. szept. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!