Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy 1 éves kor után már könnyebb?

Figyelt kérdés

Vagy feltehettem volna úgy is a kérdést, hogy: hová lett az én aranyos, édes, jó kislányom? Helyette kaptam egy hisztis, bömbölő masinát, akinek semmi sem jó.

De tényleg, nekem olyan nyugalommal telt az első év, az éjszakáink mondhatni nyugodtan teltek, leszámítva mikor jöttek a fogak, szépen evett, nem ellenkezett, mosolygós baba volt. Mostmár 15 hónapos lett és mindez eltünt, nincs egy nyugodt éjjelem mellette, óránként kelek hozzá minden éjjel. Napközben csak ordít, állandóan azon vagyok hogy programokat szervezzek neki. Addig jó, míg kimegyünk a lakásból, mert tudja megyünk, de utána megint jön a hiszti ha nem úgy van ahogy ő gondolja. Az evésről meg nem is beszéljünk, katasztrófa, nem eszik meg már semmit, pedig előtte olyan jó evő volt.

Tudom hogy elkezdődött a hiszti korszak, de nem gondoltam hogy ez azzal is jár, hogy nem eszik és nem alszik normálisan.

Szóval el vagyok keseredve, nálam minden nehezebben alakul. Ti is így vagytok ezzel?


2010. szept. 16. 10:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

az enyém 21 hónapos , kislány, elvileg a dackorszakban lennénk derekasan...nekem mégis egyre könnyebb! kisbabának nagyon nagyon nyűgös, sírós, egész nap kázben lenni akarós volt. éjjel nagyon rosszul aludt, a fogzás iszonyúan megviselte, nagyon erősen anyás volt (mondjuk ez még most is van), a hozzátáplálás egy katasztrófa volt sokáig, nem volt el magában 2 percet sem...onnatól kezdett jobb lenni, hogy mászott, majd járt. és egyre jobb lett. most már eszik és alszik rendesen, elvan magának, amíg dolgom van, felrakom az ételt, mosogatok stb. alapvetően most is nagyon anyás, és megvan, hogy minek hogy kell lennie, hogy neki jó legyen. tengernyi türelem, fáradság, kikészültem tőle az első évben. most viszont, igaz, hogy vannak hisztik, de alapjáraton együttműködő, sokmindent már meg lehet vele beszélni. és hát öröm látni, hogy egyre okosabb, ügyesebb, értelmesebb. csak 1 példát mondok, 1 éve ha elmentünk valahova autóval , vendégségbe, akkor az autóút szörnyű volt, a vendégségben rettegett mindenkitől, nyűglődött, sírt....ehhez képest most már le tudom kötni az autóban is, ha álmos, elalszik egy mukk nélkül ott is, és feltalálja magát idegen helyen, idegen emberek jelenlétében is.

sokszor hallani amúgy, hogy az elején álomszerű kisbabák elromlanak, a kisördögök meg megjavulnak (persze ha türelmes velük az ember). nálatok úgy nézem, most jött el a türelem ideje, eddig el voltál kényeztetve. :))))

2010. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
ha rossza az étvágy, rosszul alszik nyűgör nappal,az mind a fogzásjele,nekünk is hetek óta jön,látommert vérömleny van a helyén,hol fáj neki holnem, de azért a foga jön attól.Neerőltesdneki az evést,mert csak megutálja az egészet,biztosvanoka rá,hogy nem eszik. Ha nekem fájvalamim, akkor ha otthon vagyok,énis jobban szenvedek,mert nem tereli el róla afigyelmem semmi, de ha kimozdulok,már is jobb. Ugyanakkor most próbálgatja a szárnyait,most alakulki a személyisége,legyél rábüszke,hogy ilyen kis akaratos, így lez önbizalma,persze csak határkon belül:)kitartás,gyorsan múlik az idő.....
2010. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát igen.A barátnőmnek olyan a kisfia, aki mindent ráhagy anyukára és a társaira is.Elveszik a játékát, szomorúan néz maga elé, stb.

A fiam, kirántja a játékot más kezéből és ég a pofám.

na most melyik gyerek érzi jobban magát?Szerintem aki megküzd azért, ami kell neki.A környezet viszont jobban érzi magát, ha megalkuvók az embertársak.

2010. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
utolsó, jót mosolyogtam! igen, nehéz egy akaratosabb, soha-semmi-nem-jó babával az élet (az én kislányom is ilyen), de sztem később ez behozza az árát, mert nagyobb korukban is jobban tudnak majd érvényesülni. most nem arról beszélek, hogy hagyni kell őket erőszakoskodni stb., meg kell őket tanítani az alapvető szociális normákra, de ők biztosan nem leszenk birkák, akik beállnak bégetni a tömegbe, meglesznek a maguk elképzelései, és érvényesteni is akarják majd őket, ami egyáltalán nem baj, csak arra kell őket megtanítani, hogy közben ne tapossanak le másokat. bocs, ez egy kicsit offnak tűnik, de sztem nem teljesen az, mert az én megfigyelésem szerint az ilyen típusú gyerekek nehezebben viselik a fizikai nyűgöket is, mint az alapből békés, nyugis babák. persze ez alól is lehet kivétel.
2010. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen igazad van.Én is erre gondoltam.

A fizikai nyűgről nem tudom, azt veszem észre a fiamon, hogy amikor beszakadt a nagylábujján a köröm és két lyukon jött a vér, nem sírt jobban, mint mikor a cica megkarmolta és rosszul esett neki.Nem tudom megítélni.Mindenért szól, az igaz-én szoktattam rá arra a hülyeségre, hogy ahol fáj ott meg kell puszilni és elmúlik.Szóval sokat kell puszilásznom minden apróságért.

A lányom nyugodt baba volt.Viszont szinte sosem érte baleset, ezért nem is sírt a sebek miatt, hisz nem voltak neki.Most vizsont elájul, ha vért lát.Nem tudom, hogy a fájdalom tűrés mivel kapcsolatos, ebben nem tudok véleményt alkotni.:-))

2010. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!