Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos baba nem beszél?

20 hónapos baba nem beszél?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kisfiam és még csak 1-1 szót mond, pár utasítást ért csak meg. Ez mennyire baj?
2022. ápr. 23. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
20 hónapos már régen nem baba. Az én gyerekeim ebben a korban beszélni ugyan még nem beszéltek, de majdnem mindent megértettek. Ha aggódnék, elvinném egy felmérésre, legfeljebb kiderül, hogy én paráztam túl
2022. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem is kell, mi mondanivalója lenne egy 600 naposnak? A legtöbb 2-3 évesen kezd értelmes szavakat mondani, de valamelyik csak 4-5 évesen és utána még mindig normális lesz, de persze az is benne van a pakliban, hogy kissé butácska marad. Ki tudja ezt előre?
2022. ápr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem, a legtöbb baba 16 honapos korára több értelmes szót tud mondani, két évesen pedig mondatokat kezd alkotni. Vannak akik lassabban kezdenek beszélni, és lehet hogy semmi gond nincs, de azért az nem az átlag.
2022. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen normális. 3 éves korig nem kell foglalkozni vele. Általában 2-3 év között kezdenek beszélni.
2022. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem beszél, nem baj. Értenie viszont már kellene nagyon sok mindent. Az én lányom 19 hónapos és gyakorlatilag mindent ért. Ő mondjuk már 2-3 szavas mondatokat is összerak, de ez nem elvárâs ebben a korban.
2022. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nem beszél nem sokat jelent, 20 hónaposan én kisfiam 10 szót ha mondott azok is rövidek voltak, most 2 év 3 hónaposan mondatokban ragozva beszél mar. Emiatt nem aggodnek. De az hogy sok mindent nem ért meg, az szokatlan, hallása rendben? Korai fejlesztobe érdemes elvinni egy felmérésre. Egyébként mik azok, amiket nem ért meg? Pl nem mindegy hogy azt nem érti hogy hozd ide a piros háromszöget vagy azt hogy kérsz inni?
2022. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt hogy "kérsz inni?/szomjas vagy?/cumisüveg" érti. Olyanokat nem ért például, hogy "tedd a dobozba", azt viszont érti hogy "csüccs, ülj le, add ide, hogy csinál a kutya"

Ha kérem hogy adjon puszit akkor puszit is ad

2022. ápr. 23. 21:02
 8/15 A kérdező kommentje:
Tehát azt nem érti hogy "tedd a dobozba, hozd ide"
2022. ápr. 23. 21:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rég kezdte el mondogatni azt az 1-1 szót és a fejlődés folyamatos, tehát bővül a szókincse és a beszédértése. Valamint ha mutogatással megérteti magát, akkor nincs gond!

Ha viszont hónapok óta nem gyarapszik a szókincse, nem látsz fejlődést, nem mutogat, akkor a pedagógiai szakszolgálathoz érdemes elvinni.

2022. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2 év 4 hónapos a fiam,nem beszél még.1-2 szót néha kimond.

Mutogat,elmagyarázza ha akar valamit kézzel-lábbal,és érti teljes mértékben amit mondunk neki/kérünk tőle.

Úgyhogy nem hiszem,hogy baj lenne.Ahogy van korán úgy későn beszélő baba/gyerek is.

2022. ápr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!