Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos baba nem beszél?

20 hónapos baba nem beszél?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kisfiam és még csak 1-1 szót mond, pár utasítást ért csak meg. Ez mennyire baj?
2022. ápr. 23. 16:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Teljesen megérteti magát, pár állathangot is tud, napról napra ügyesebb, csak az ijesztett meg, hogy nem értette hogy tegye a dobozba amit mondtam. Nem erőltetek rá semmit, de természetesen sokat beszélek hozzá, mondókázunk is, persze hagyom hogy magába is felfedezze a világot, nem szórakoztatom 0-24be de mindig ott vagyok mellette.
2022. ápr. 26. 08:30
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van. Nincs ok aggodalomra!
2022. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megerteti magát, mutogatja mit szeretne, tudja jelezni az igent/nemet, akkor a beszéd lassabb fejlődése önmagában nem olyan dolog ami miatt túlzottan aggódni kellene.

Van még valami ami aggaszt?

2022. ápr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
A kisfiam már 13 hósan fecsegett. Nálunk az első szülinapja körül kezdte azóta se áll be a kis csacsogója:) Most leszünk 2 és fél évesek. Nálunk sokat segített, hogy az apuka gyakran (3 naponta minimum) leült vele hosszan tartó beszélgetésekre, valamint németül is beszélt hozzá mert az egyik mama német így örülünk ha a pici is tanul pár szót. A peppa malacot is sokat nézzünk este . Az első szava pont abból volt. Nyugi a te fiad is hamarosan folamatosan beszélni fog:) A kisfiúk késöbb érnek
2022. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
86%

Tartalmas beszélgetések lehettek egy pár hónapos gyerekkel 🤣

Amelyik gyerek meg akar szólalni az így vagy úgy,de meg fog.

Amelyik nem azzal hiába ülsz le "beszélgetni" olyan lesz mintha a falnak beszélnél.Nézni fog rád mint borjú az új kapura.


Nem jelenti azt,hogy nem érdekli amit mondtál vagy nem érti (főleg ha már nagyobb).Csak még nem akar beszélni.

Nálunk a fiam is ilyen volt.Teljes mértékben értett engem (2 éves volt),de sokszor már csak dacból se akart egy bólintást se elereszteni.Majd jött az,hogy hiába kérem,hogy adjon oda valamit,ha ő nem akarta egyszerűen ignorált,és csak akkor kezdett el nemet mutatni vagy később mondani is,ha már ott tartottam,hogy akkor elveszem én,ha nem adja. 🤣


Nem tudod és nem is kell ezt sem erőltetni.Mindent csinálnak a maguk idejében,ha nem akkor meg van szakember akihez lehet fordulni.Beszéddel 3 éves kor alatt elküldenek azzal,hogy csak későn érő típus (főleg ha más tünete vagy lemaradása mellé nincs,reagál arra amit mondtál neki,és próbálja más módon megértetni magát) és várj 3 éves korig,ha addig sincs semmi akkor felmérik.:D

2022. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!