Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vagy ujjszopás?

Cumi vagy ujjszopás?

Figyelt kérdés

Anyósom és anyukám eltérő véleményen vannak. Jelenleg 3 hónapos babám van, 2 hónapos korától szopja az ujját. Cumit egyáltalán nem akartam adni neki, féltem a cumizavartól, én nem is vettem, csak kaptunk, és egyszer amikor már nagyon kétségbe voltam esve hogy semmivel sem lehet elhallgattatni, akkor kipróbáltam. Valahol még örültem is neki hogy kiköpte.

Anyukám örül hogy az ujját szopja, és hogy milyen ügyes, meg a cumiról amúgy is nehéz lenne leszoktatni.

Anyósom szerint jobb a cumi, ő is azt adott a fiainak, 3 éves korukban elvette, volt egy hét sírás és kész. Bezzeg ha az ujjukat szopták volna, arról nem lehet leszoktatni és csúfolni fogják érte.


2022. ápr. 26. 08:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Én ujjszopó voltam, 7 éves koromig.

A kisfiam cumis és egyáltalán nincs a szájába egész nap. Ő maga kiveszi/beteszi a szájába, ha szüksége van rá. Én azért is preferálom a cumit, mert ha megyünk valahová, akkor mindig van a táskában 1-2 tiszta cumi.

De a kis keze az nem mindig tiszta, ezért nem bánom, hogy nem ujjszopó.

2022. ápr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Cumi!!!

2 gyerekem van az egyik cumis volt a másik ujjszopos.

A cumistol fogtam, elvettem 2 éves korában, nehéz idoszak volt de azzal vége is lett.

Az ujjszopas meg folytatódik.

Annyira túl van lihegve a cumi-dolog szerintem. A rezgetos zenelos pihenőszék sem természetes mégsincs ilyen vita körülötte.

Tudom azt mondják hogy rossz hatással van a szoptatásra, de ki tudja azt bizonyítani hogy cumi nélkül nem lett volna ugyanaz a probléma?

Egyébkent meg a másodikamnak erővel se tudtam volna cumit adni, szóval ez is egy szempont

2022. ápr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Én is a cumira esküszök.

A cumi egy idő után már "gáz lesz" neki. Oviba pl már nem is vitte, mert nagyfiú.

Az ujja pedig vele lesz mindig.

Nem egy ujjszopós ovist láttam már.

Fiam a cumit 2 nap alatt ugy elhagyta 2 és fél évesen, csak lestem.


Meg az nem koszos mint az ujja pl.

2022. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nem erőltettem a cumit, ha nem kell hát nem, de apósom szokta, párat cuppog vele, aztán kiköpi. Inkább az ujja.
2022. ápr. 26. 09:00
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Cumi!

Az ujjszopásról nagyon nehéz leszoktatni.

Láttam már évnyitón elsős, másodikos gyerekeket, akik szopták az ujjukat. Szerintem abban a korban már nagyon ciki!

A gyerekeim cumisak. (Vagyis a lányom csak volt)

Csak ha álmosak, akkor kell nekik. Nem lóg egész nap a szájukban.

A lányom 2,5 éves kora körül kezdett leszokni róla. 3 éves korára teljesen el is hagyta magától!

Lehet ezt a cumi dolgot normálisan kezelni és akkor nem az lesz, hogy még 5 évesen is egész nap a szájában lóg, meg beszédhibás lesz.

Csak mértékkel, nem kell mindenért a szájába nyomni, ha nagyobb akkor pedig csak akkor oda adni, ha tényleg kell megnyugtatásra!

2022. ápr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
A fiam másfél hónapig szopta az ujját. Aztán a semmiből abbahagyta.
2022. ápr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

Kislányom egyáltalán nem kapott cumit, meg se próbáltam. Volt 2 hét nagyjából mikor próbálkozott az ujjszopással, aztán abbahagyta. Csak mindig el kellett terelni a figyelmét. 2 évesen hagyta abba magától a szopizást, nem kellett neki azóta se pótlék.

Én az ujjszopásra szavazok.

2022. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem igazán lehet befolyásolni. A fiam elfogadta a cumit újszülött korától. Soha semmilyen cumizavara nem volt.

A lányom nem fogadta el a cumit. 1-2 hónapos koraban (már 14 éves, nem emlékszem pontosan) elkezdte szopni az ujját. Nagyon nehéz volt leszoktatni 6 évesen.

De mit tehettem volna egy csecsemővel? Lekötöm a kezét? Szerintem az a gyerek aki az ujját akarja szopni az ellen nem igazán lehet tenni semmit

2022. ápr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ujjszopásról nagyon nehéz leszoktatni őket.Ameddig a cumit el tudod venni tőle bármikor addig az ujját nem,azt újra és újra a szájába tudja venni.Az unokatestvérem még alsóban is ha feszültebb volt az ujját szopogatta,nagyon csúnya kicsit piros és dagadt volt tőle mindig..

Hiába mondták neki,hogy nem szabad rossz szokássá vált mivel nem tudták róla leszoktatni.


A fiam cumizott,egyik nap kidobta a kukába (2 éves),és azt mondta,hogy nem kell neki.

Azóta sem használja,ennyi volt a leszoktatás a cumiról.(ez 3 hónapja volt).


Most kislányom van,ő nem szereti a cumit,de néha akkor is a szájába adom és azzal altatom el (magától alszik,ölben nem).Miután elaludt megint kiköpi.Valamivel megnyugtatni muszáj,és mivel 2 gyerekem van,a nagyobbik pedig még nem ovis nem tehetem meg,hogy egész nap cicin lógatom így is van,hogy 1-2 óránként éhes lesz.:D


De nincs semmi gondja-baja vele,ő szerintem rá sem fog szokni.Amelyik baba nem szereti az sose fog ragaszkodni hozzá.Később talán rongyit szorongat majd,vagy kabalával fog elaludni,de lehet hogy semmi nem fog kelleni az elalváshoz.Most egyenlőre hasznos.


SZERINTEM inkább a cumi (nekem is csinálja egyébként a kicsi,nem hagyom).

2022. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
Ja,és nekem nincs is gondom a cumi zavarral.Cumisüveg használattal igen,cumival nincs.
2022. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!