Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi dilemma: adjak vagy ne...

Cumi dilemma: adjak vagy ne adjak?

Figyelt kérdés
A kisfiam 4 hónapos múlt, eddig még nem adtunk neki cumit (pontosabban egyszer kíváncsiságból, hogy egyáltalán elfogadja-e. Elfogadta, elvettem.) De mostanában egyre többet szopizza az ujját; esti elalvásnál, napközben ha fáradt lesz, séta közben a hordozókendőben.. Szerintetek adnom kellene neki inkább cumit?

2020. aug. 26. 20:48
A kérdező szavazást indított:
Cumi
Ujjszopi
55 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Én is ilyen dilemmában voltam,de aztán eldöntötte magától :D A cumit kiveszi,eldobja,az ujját szopizza
2020. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Csak egy példa: az én babám 10 órát alszik éjjel, mert ha véletlenül megébred, csak szopizza kicsit az ujját, és már alszik is vissza. Rokonom kislányának az éjjel közepén keresgélik a cumit...
2020. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi adtunk neki, de úgy hogy amint elaludt ki is vettük a szájából,napközben meg nem hagytuk a szeme előtt, így nem is kereste.

1 évesen maga hagyta el a cumit. (bár lehet, hogy csak szerencsések voltunk, hogy ilyen könnyen megúsztuk a cumi témát)

2020. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Mindkét gyerekem ujjszopis, ezért arra tettem a voksomat. De anyukám biztosan a cumit javasolná. Az éjszakai cumikereséseket azzal bekkelték ki, hogy 3 cumi volt a kiságyban. Egyet mindig megtaláltunk (két tesóm van, mindhárman cumisok voltunk).
2020. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell neki, ha az ujját szopja. Lehet, nem is fogadná el.
2020. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem most már késő. Mi mindkét gyerekemnek adtunk újszülött korában, bár eleinte nem akartam, mert a védőnő nagyon mondogatta a cumizavart. A második gyerekem végigordította a napot az újszülött osztályon, a nővérek meg azt mondták nekem, hogy az én dolgom lecsendesíteni, meg nem az ő bajuk, hogy nem hoztam neki cumit. Köszi.

Amúgy nekem mindkettő elhagyta magától.

Nekem az a véleményem, hogy a cumit le tudod mosni, fertőtleníteni, az ujja lehet koszos. Meg akkor veszed el, amikor akarod, az ujját bármikor megtalálja.

2020. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam nem fogadta el a cumit onnantól, hogy megtalálta az ujját. Szoval egyáltalán nem biztos, hogy ez a te dontesed, mivel az ujjat nem tudod elvenni, ő meg nem hülye, már tudja hogy ott van, akkor is ha nincs cumi 🤷🏼‍♀️
2020. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én tudatosan akartam cumit, hogy el lehessen venni tőle ha annyi idős lesz. Valamit ígyis úgyis szopna, mivel sajnos tápszeres, nincs mellbimbó, hogy kielégítsem ezt az igényét.


Nekünk is van 2 cumi az ágyban, enyhén világít a sötétben.

A kezét persze mossuk, de eléggé be tud gyűlni a retek a markába, meg persze a hajam is, a cumit meg csak le lehet fertőtleniteni időnként.


Nekem bevállt.

2020. aug. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A két nagyobb gyerkőcöm ujjszopis, mindkettejükkel, de főleg a középsőmmel vért izzadtunk, mire leszoktattuk az ujjszopásról (lassan 6 éves, 2 hete nem szopja). Ezért a most 4,5 hónapos kislányomnak cumit adtunk, még egyszer nem akarjuk végigcsinálni ezt a tortúrát. Ő is szopizná az ujját, de most próbálunk erősek lenni.
2020. aug. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!