Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mièrt nèznek emiatt ki?...

Mièrt nèznek emiatt ki? Szerintetek is a kis korkülömbsèg az ideálisabb?

Figyelt kérdés
17 hònapos a kisfiam ès sajnos a szülèsem utolsò òrája a kitolás valami szörnyűre sikerült, beragadt a fiam, kinyomták, vákumozták belőlem, kapott oxigènt, pár mellkas nyomást, mire felsìrt. Szerencsère kutya baja, mindig jártunk neurològiára is, borzalmasan ügyes mozgásilag, finommotorikája is, èrtelmileg is nagyon rendben van, egy csoda ő nekünk, imádja az egèsz család. Mostanában már foglalkoztat egy 2.baba gondolata, de úgy èrezzük mèg most nincs itt az ideje. Talán mèg èn sem dolgoztam fel teljesen a szülèst, bár akkor megfogadtam, egyke lesz a fiam, ám mostanság a fèrjemmel elszomorodunk, ha belegondulunk, csak egy gyermekünk lesz. Tehát arra jutottunk idővel szeretnènk, max 35 èves koromig vagyok hajlandò szülni ès mindenkèpp azt szeretnènk, ha a kicsi 3-4 èves lenne már akkoe. Állandòan cèlkeresztben vagyunk, ha meg közöljük, nem akarunk kis korkülömbsèget, csak a fiunkra szeretnènk koncentrálni legalább ovis koráig jönnek a furcsa pillantások, szájhúzás. Mièrt? Tènyleg az a "mòdi", hogy minèl hamarabb letudni ès kèsz? Akik vannak a környezetemben anyukák 2 picivel mind totálkáros, szülői segìtsèggel is alig boldogulnak, nekem ez nem hiányzik, de persze bunkò sem akarok lenni azzal, aki nek ez jò, de akkor mièrt nèznek UFO-nak, ha más meg máskèpp gondolja? Bár hozzáteszem, egyiknek sem volt ilyen hamar tervezett a 2.baba.
2022. ápr. 26. 14:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ideális korkülönbség, ez mindenkinek más. Normális ember nem is kérdezi meg, hány gyereket akarsz, nemhogy még a korkülönbségen lovagoljon. Ezekre a kérdésekre inkább ne is válaszolj, magánügy, gondolom azt azért nem kérdezik meg mikor szexeltél, mikor voltál wc-n, semmi közük hozzá.
2022. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

nem mindenkinek való a 2 vagy több gyerek. ritka aki be is látja, mint ahogy a példád is mutatja (szülői segítséggel is totálkáros ismerősök).

nem tudom egyáltalán miért veszed fel, ha más megemlíti?

2022. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 8 év van a 2 gyerek között, soha, senki nem szólt meg emiatt, na nem mintha bárki véleménye érdekelne ebben a témában.

Nekem nem lett volna kapacitásom az egyik kicsi, másik pici felállásra, így a kis korkülönbség eszembe sem jutott.

Most a fiam 10 éves lesz, a kislányom lassan 20 hónapos, tökéletes így, mindenki megkapta/megkapja azt a figyelmet (kicsiként is), amit megérdemel, és mi, szülők sem vagyunk kimerülve.

Van, akinek jó a kis korkülönbség (vagy nem jó, de le akarja tudni gyorsan, egybe a gyerekvállalást) és van, akinek nem. Ezt mindenki maga érzi, senkinek semmi köze hozzá.

2022. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a ti dolgotok és senkinek semmi köze hozzá. Igazából ha kérdezik se kell válaszolnod. Én 37 hetes várandós vagyok és már most van olyan aki érdeklődik a kistesóról… én meg szoktam kérdezni, hogy ki mondta egyáltalán, hogy lesz. Ha annyira babázni akar az illető, akkor csak hajrá :D ne az én méhem foglalkoztassa.

Mindenki úgy vállaljon vagy ne vállaljon gyermeket (elsőt, másodikat vagy többediket) ahogy neki és a párjának jó.

2022. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk 12 év van a gyerekek között és rohadtul nem érdekel ki mit gondol és fintorog. Nekünk így volt jó és nem vagyok hajlandó magyarázkodni. Volt már aki rakerdezett hogy miért vártunk ennyit, annak azt válaszoltam, hogy mi így láttuk jónak. És pont. Teljesen mindegy mit csinálsz úgyis megszólnak valamiért, nem érdemes ilyenre idődet és energiádat pazarolni.
2022. ápr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

SEnkit nem érdekel, hogy mennyi a korkülönbség _mások_ gyerekei között...

Nem lehet, hogy csak beképzeled, hogy megszólnak?


Nálunk 3 éven belül született három gyerek (azaz másfél évnél vmivel kisebb a korkülönbség közöttük), de érdekes módon soha semmiféle megjegyzést nem kaptam....

2022. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%

Mi lenne, ha felnőttként viselkednél, és nem másoknak akarnál megfelelni, már csak azért sem, mert azok általában rosszindulatúak, és a fantasztikus javaslataiknak csak annyi célja van, hogy te se úszd meg és szívjál ugyanúgy, ahogy ők is?

Én például nem akarok gyereket és soha nem is fogok szülni, és pont leszarom, hogy ki hogy húzgálja a száját. Felőlem menjen haza és szüljön egy tucatot, de ahhoz semmi köze, hogy én mit csinálok.

Miért vagy szomorú amiatt, hogy esetleg egyke lesz a gyerek? Én egyke vagyok és hálát adok az égnek, hogy nincs testvérem. A testvérem zöme utálja egymást, a szülők meg mindig kivételeznek az egyik gyerekkel. Semmi jót nem látok benne.

Én biztos tojnék mások véleményére, de te éld az életedet Mariska meg Jolánka szájhúzogatása szerint...

2022. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%

"le akarja tudni a gyerekvállalást"


és akkor még a gyerekmenteseket fikázzák...

2022. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
És akkor mi van ha húzzák ma szájukat?? Komolyan, magyarázd már meg, hogy neked ettől miben lesz rosszabb az életed! Magasról tenni kell az ilyenekre, nem őrlődni a baromságaikon!
2022. ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Ez a hátradőlős ékezet engem emlékeztet valamire...
2022. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!