Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet igazán kimozdul...

Mikortól lehet igazán kimozdulni a babával?

Figyelt kérdés
Férjemmel nagyon eljárogatósak vagyunk, most várjuk a babánkat, és sokat szoktam gondolkozni rajta, hogy mikor tudunk majd újra kimozdulni otthonról. Nem akarok nagyon besavanyodni, az otthonülés nem nekem való, én állandóan pörgök, csinálok valamit, azt sem szeretném, hogy a férjemmel a kapcsolatunk ellaposodjon. Tudom hogy az első pár hónap nehéz lesz, de utána lassan vissza tud állni a régi életünk? Persze a babához igazítva. Ilyenekre gondolok, hogy a szülőknél töltjük a hétvégét, ott gyakran szokott lenni családi összejövetel, vagy akár barátokkal kerti parti, stb, ezekből nem akarunk kimaradni. Havonta legalább 2-3 alkalommal megyünk étterembe, ha jó idő van kirándulni a szabadba. Szeretném a barátnőkkel is tartani a kapcsolatot, beülni kávézni, vagy enni valamit legalább havonta 1-2 alkalommal, ilyenkor vinném a picit magammal vagy pár órára a párom vagy anyukám vigyázna rá. Szeretnék sportolni is újra eljárni az első 3 hónap után. Túl sokat várok? Van itt olyan anyuka, aki ezt tudta tartani a baba születése után? Tényleg lehetetlen megtartani a régi életünket a baba mellett?
2022. ápr. 26. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Mi mind a 2 gyerekkel az elejétől eljártunk.

2 hetes volt a nagy, mikor étterembe mentünk. 3hetesen csaladi kertipartyra. 3 honapos volt, 3 napra nyaralni.


Most a kicsi kb ugyan ez. 7 hónapos, már 2x voltunk wellneselni.


Szerintem csak szoktatás és baba természet kérdése.

2022. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehetetlen csak nehéz. És lehet hogy nem is akarod majd. Nekem rögtön a fiam lett az első a fontossági sorrendben. Szoptattam 6 hónapig kizárólagosan, igény szerint. Így addig nem tudtam túl sok időre mással hagyni. De őszintén nem is akartam. A nem gyerekes barátnők elmaradtak mellőlem, nem kerestek. Helyettük lettek gyerekesek és a kávézás helyett lett játszóterezés. 🤷
2022. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

ez attól is függ milyen habitusú lesz a babád, te/ti ezt hogyan tudjátok kezelni, mit mertek bevállalni.

mi pl. 3 hetesen már vittük a férjem nagyszüleihez (enyémek már sajnos nem élnek), 6 hónapos korában repülővel voltunk Párizsban egy hetet, 8 hónapos korában autóval Münchenben egy hosszú 7végét. voltunk wellness hotelben, esküvőn is 1 éves kora előtt. étterem, barátokkal sütögetés, dumaparti hétvégente, túrázás.

a sport az szerintem korai lesz, én is úgy terveztem hogy majd a 6 hetes kontroll után fogok futni mint régen, aztán kb. 7 hónapos korában bírtam elindulni először. addig hulla voltam estére, plusz nekem nem is volt kire hagyni napközben míg a férjem dolgozott (egyik nagyszülőpár külföldön él, a másikak még dolgoznak).

azért mert gyereke születik az embernek nem kell bezárkózni meg besavanyodni, viszont kell egy jó adag rugalmasság meg önbizalom, hogy pici babával el merj indulni.

2022. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Rajtatok és a babán múlik. Van ismerősöm, aki 2 hetes babával esküvőn volt, jól érezték magukat.

Mi picit nagyobb, pl wellnes hétvégére akkor mentünk, amikor 3 hós elmúlt. Nagymama más téma, azt hamarabb is lehet nyilván.

2022. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Leginkább a babán múlik. Mi nem tudtunk vele sehova menni évekig, mert üvöltött a babakocsiban, az autóban, a hordozóban, mindenhol.
2022. ápr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha van segítséged megoldható simán. Kivételt két esetben látok,egyik ha baromi rossz alvó lesz, és mosott rongy leszel ahhoz,hogy eljárkálj, a másik hogy nem akarsz nélkule lenni jó pár hónapig :) de amúgy megoldható,ha van aki vigyázzon rá.
2022. ápr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
A babán múlik.
2022. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Babán múlik.

Lányommal egyéves koráig csak gyógytornára és kórházakba jártunk. 6 hónapos koráig olyan durva refluxa volt, órákkal az etetés után is tetőtől talpig le tudta hányni magát és az egész környezetét. Családi látogatás nyilván belefért, de étterembe nem merészkedhettünk így vele. Emellett rettentő hasfájós volt és megkésett mozgásfejlődésű. Túlélésre játszottunk. 2 éves korában már jobb volt, akkor merészkedtünk először repülni vele.

Testvére sokkal "könnyebb" gyerek. Vele "bármit" lehetett (2 gyerekkel viszont eleve nehezített minden). Nagyon rugalmas, nyugodt típus.

2022. ápr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Bármikortól. Úgyis látod a babán, hogy partner-e vagy sem. Ki kell próbálni.
2022. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Mindent lehet csak akarni kell. Egy valamire ne számíts. Nem lesz régi élet. Semmi nem lesz ugyanolyan már.
2022. ápr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!