Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hónapos babával mennyire...

2-3 hónapos babával mennyire lehet már kimozdulni?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit bután fogalmaztam... Igazából az érdekelne, ki mit csinál, merre megy egy ennyi idős pici babával. Vagy csak otthon vagytok és pár óra séta? Bocsánat a tudatlanságomért, nálunk ő lesz majd az első, ha meglesz.
2016. jún. 3. 09:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit szeretnél nagyjàból,persze ésszerű hatàrokon belül.

Kisfiammal kb csak sétàlgattunk,max bevàsàrolni mentem,aztàn 3 hónapos koràtól babaúszàsra majd ringatóra is.

Most a lànyommal hozzuk visszük reggel a fiamat (màsfél hetes kora óta,addig apa oldotta meg),voltunk gyereknapon,előtte pàr rendezvényen,ahova a nagyot vinni kellett. Lassan 3 hónapos lesz,szóval megyünk úszni is, nyàron meg iràny a strand a naggyal :-)


Függ a gyerek habitusàtól is. Ha rendszert viszel a napjaitokba akkor neki és neked is sokkal könnyebb lesz és akkor a kimozdulàs sem okoz gondot.

2016. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi már a pár hetes babával is mentünk. Érdekes is lenne (inkább lehetetlen), hogy az újszülött miatt a 2 éves tesót is szobafogságra ítéljük.
2016. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekkel csak sétálni meg nagyszülőkhöz mentünk ennyi idősen.


Most a kicsivel megyünk mindenfelé: naponta oviba a nagyért, játszótérre, játszóházba, kirándulni.... :-)

2016. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De örülök, hogy ilyeneket írtok. :) Igazából pont azt számolgattam, fél évig tuti nem lehet majd elmenni vele sehova, vagy ha megyünk valahova, tuti kinéznek majd pici babával.
2016. jún. 3. 10:06
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
séta...kb. 3-4 hónapos volt mikor átmentünk a nagyszülőkhöz vele, végig bőgte...mondjuk hasfájós is volt.
2016. jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
"felnőtt" helyről sajnos sokáig kinéznek :-( Nem kell velük foglalkozni.
2016. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Megyünk mindenhová. Igaz, az én kisebbem most már lassan 4 hónapos lesz egy hét múlva, de eddig is mentünk, két-három hónaposan is. Mentünk vele állatkertbe (mivel ugye van egy nagyobb tesója is, akinek azért kell a program időnként), nem volt semmi gond. Volt, hogy nyűgösködött, akkor kivettük a babakocsiból, megszeretgettük, és kész. Igazából csak az volt a baja, hogy nagyon meleg volt. Voltunk vele étteremben is, ott sem volt semmi probléma, voltunk kiállításon is, akkor magamra kötöttem karikás kendővel, szinte végig aludt :)

Maximum ruhát venni nem praktikus elvinni (mármint magamnak, mert nehézkes úgy felpróbálni bármit is), de egyébként szinte bárhová el tudunk vele is menni.

Nyilván olyan helyre, ami túl hangos, vagy ahol csendben kell maradni, vagy kicsi a mozgástér, mint például színház, koncert, mozi, ilyesmik, oda nem visszük, de kirándulni, vásárolni, nézelődni, rokonokhoz, bárhová tud jönni ő is velünk.

Mondjuk nekem könnyű dolgom van, szoptatok, így a kaja mindig kéznél van :D Tápszerrel nem tudom, hogy oldanám meg a hosszabb kiruccanásokat, bár nyilván arra is találnánk megoldást, ha arra lenne szükség.

2016. jún. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Karácsonykor volt a fiam 3 hónapos, bevállaltunk mind a 2 nap autóutat. Ott nem volt gond csak az utazástól tartottunk egy kicsit de amúgy se hosszú az út.

Viszont a mindennapos sétákat akkor végigordította.. úgyhogy a kimozdulás babakocsival az eszembe se jutott volna. Ha valahova mennünk kellett azt is kocsival tettük.

2016. jún. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

5 hetesen játszótér majdnem mindennap, napi rutin. 6 hetesen nagyszülők játszóházba szulinapi zsur.


Az elsővel 3 honaposan esküvőn voltunk, a vacsoráról eljöttünk 8 korul

2016. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jó hallani ezeket, köszönöm. :) Megmondom őszintén, ettől tartok a legjobban. Hogy azért mi nem szeretünk itthon ülni, szeretünk kirándulni meg hasonló szabadtéri programokra járni. Vagy csak szimplán kocsikázni egy keveset és egy szép helyen kint lenni a természetben. És hogy ezekre a dolgokra vajon lesz-e lehetőség, vagy ne is álmodjak róla.
2016. jún. 3. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!