Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így járt már más is? Majdnem...

Így járt már más is? Majdnem elment a tejem 2 nap alatt, most is kevés van, de fejek, és szedem az utrica urens 5 ch-t, várom a hatást. Viszont hiába próbálom mellre tenni a 3,5 hós babámat sűrűn (1,1,5 óránként), nem hajlandó szopizni.

Figyelt kérdés
Csak forgatja a fejét, nézelődik, nem szopizik, sőt hisztizik, néha sír ha mellre akarom tenni. Miért?Keveset eszik, mert 3 óránkénk szokott enni, most is csak akkor hajlandó, ha ez az idő letelt, de akkor meg kevés neki, ami addig gyűlik.A lefejt tejet sem eszi meg sem cumisüvegből, sem kanállal. Pedig kanálból issza a vitaminját, cumiból itta a teáját, de most semmi. Attól tartok, hogy baja lesz, mert keveset eszik. Teát sem iszik. Viszont jó kedvű, mosolygós, csak többet alszik. Mit tegyek? Tele a fagyasztó lefejt tejjel, és mégsem tudom odaadni neki.
2008. dec. 18. 14:17
 1/8 szikra veronika ***** válasza:
100%
szia. én is így jártam amikor a kisfiam három hónapos lett. egyik napról a másikra nem fogadta el a cicit mert kevés lett a tejem. én elballagtam a dokihoz és irattam vele tápszert. és igy míg lehetett szoptattam. kicsi tápszer cici és ha ez még nem elég akkor add oda neki a maradék tápszert. próbáld ki nekünk bevállt. sok sikert 6 hós baba anyukája
2008. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én is szedtem a homist de sztem nem használt.

nagyon sokat iszok, bármit vagy is amit lehet.

nekem azt mondta a doki ha a heti 150 gr hízás megvan az normális nincs baj. ha nincs meg akkor kell valami mást csinálni.

én ha nem fogadja el a cumit mert hisztis cukrosvízbe mártom a cumit és akkor beveszi. mi lenne ha te is a cumisüveg elejét cukrosv-zbe mártanád. elötte meg a ujjaddal bekennéd a szájacskáját hogy izlelgesse és talán ráharap a cumisüveg tejre is.

mindent ki kell próbálni.

2008. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, akkor volt 2,5 hónapos a babám. Próbálkoztam én is többször szoptatni, de ő sem akarta. Nekem azzal függött össze a dolog, hogy a kicsi először, egy, majd két etetést is átaludt éjszaka. Erre úgy fogta fel a cicim, hogy kevesebb az igény, hát inkább csökkenti, sőt beszünteti a kínálatot. Nem akarlak elkeseríteni, de én akkor tényleg mindent megpróbáltam... Egy időre éjjel-nappali fejéssel vissza tudtam hozni a tejet, de amikor a baba úgy döntött, hogy nappal meg már csak 4 óránként akar enni, csinálhattam bármit, szépen, lassan elfogyott:(
2008. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Velem most történt ez meg a napokban. A kisfiam 2,5 hónapos, rengeteget mennyiségű tejet szopizott úgy 3 óránként, sőt még tejtesónk is volt. egy reggel arra keltem, hogy a cicim üres. És ez így ment 3 napig, viszont nekem segtett az általad emltett hom. bogyó és a sok folyadék. Hívd fel az LLL ligát /Kismama újságban benne van a telefonszámuk / és ők segítettek. Ismét annyi tejem van mint azelőtt és nem adtam neki tápszert. Ne add fel, sok sikert.
2008. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, sokkal érdekesebb volt a környezet, mint a cici, nem akart enni, csak 30-40 ml-t, ami elnyomta az első éhséget. Cicivel a szájában magyarázott. :) ciku volt nagyon! Én is úgy éreztem, hogy kevés a tejem, de néhány nap múlva, talán 1 hét is eltelt, mire megint dagadtak a cickók. Persze baba nem evett még akkor sem rendesen. Most vagyunk 4 hónaposak és normalizálódott a helyzet.

Légy kitartó, ne add fel, egyelőre csak tejet adj neki, akár óránként is. Nem lesz baja a babának, ha keveset eszik. Nekem 1 hét alatt nem hízott semmit akkor, de a védőnő megnyugtatott, hogy az egyáltalán nem baj, csak figyelni kell a többi hetet. Ha kicsit hízik, az már jó.

Ne aggódj! Lesz tej és a baba is vissza fog térni a rendes kerékvágásba, majd többet eszik, ha éhes lesz.

2008. dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Igyál rendesen! 4-5 litert! Fontos!
2008. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3 tippim lenne(kis szakmai rálátással,tapasztalattal)1.fogzás ilyenkor beindulhat,ezért érzékenyebb az ínye,2.lassul a növekedés,hizás mértéke,ha éhes lenne nem aludna el,3.esetleg menstruáció várható,vagy nem is jön meg ciklus-szerüség kialakulhat,vérzés nélkül is,ilyenkor 4 hetente van pár napig ilyen jelenség.Ha jó kedvü,szerintem bizz benne,majd ő tudja mire van szüksége!
2008. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató szavakat! Már alakul a helyzet, de lelkileg nagyon megviselt. Mindenkinek csodás karácsonyt!
2008. dec. 20. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!