Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném elhagyni a bimbóvédő...

Szeretném elhagyni a bimbóvédőt és hallottam hogy egyesek úgy szoktatják le róla a babát, hogy levágnak a tetejéből mindig egy keveset. Valakinek van efféle tapasztalata és hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
Avent szilikonos pillangó bimbóvédőt használok.
2010. szept. 16. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a baba szoktatta le magát! Illetve rájött, hogy jobb anélkül! Ha nem írod ki a kérdést már nem is jutott volna eszembe, hogy 3 hónapig azzal szoptattam.

Egyik alkalommal nagyon nyöszörgött, nem akart rendesen szopizni. Megpróbáltam bimbóvédő nélkül. Simán rákapott, olyannyira, hogy azóta csak így szopizik. Most 8 hónapos. Szerintem simán próbáld meg néha anélkül szoptatni, és rá fog jönni, hogy könnyebb így, mert közvetlenül jön a tejcsi, nem kell a védőbe is beleszívnia a tejet, majd onnan a szájába.

2010. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sikerült, nélküke nem fogadta el. Amit írsz én is olvastam, de gyakorlatban nem próbáltam ki. Én síma gyógyszertárit használtam, az sokkal puhább, az Aventos sem tetszett a babámnak.
2010. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi most vagyunk két és fél hónaposak. Rendszeresen próbálgatom védő nélkül, de mindig kicsúszik a szájacskájából a cici és akkor elég durci lesz. :)


Azért félek levágni a tetejéből valamennyit, mert valahol olvastam hogy ha a szilikonba belevágnak akkor az éles lesz... Aztán nem akarom tesztelni, mert mi van ha tényleg éles lesz és kárt tesz a pici szájában aztán majd azért nem tud szopizni...

Igazából néha én magam sem tudom mi lenne a jobb védővel vagy anélkül... túl sok a macera vele... és mindig azon parázok hogy mi van ha tényleg elapad a tejcsi egy idő után ha használom... hát nem tudom... olvastam hogy volt olyan anyuka aki 15 hónapig szoptatott védővel, és sok más hasonló példáról is hallottam, és hallottam ellenpéldákról is, amiknél ugye nem lehet tudni hogy mi volt a pontos oka hogy elapadt a tej, hiszen a tej sok mindentől elapadhat.

2010. szept. 16. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem 1 hónapos volt a lányom, amikor próbáltam elhagyni a védőt. Nagy nehezen elértem, hogy anélkül bekapta a cicit, nagyokat szívott, majd kíváncsiságból megmértem, és 0, azaz nulla grammot evett, csak cumizott. Na akkor azt mondtam, hogy ezt nem, a védővel legalább látom, hogy tényleg evett -e. Próbáltam ezt a levágásos módszert, de úgy nem kellett neki. Így maradt a védő. Ma 17,5 hónapos, 1 hete választotta el magát, azóta nem kell neki a cici, de több, mint 17 hónapig védővel szoptattam. Úgyhogy nyugi, attól nem fog elapadni a tejed.
2010. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapig én is védővel szoptattam, mert nem tudta rendesen bekapni a bimbót a kislányom. Sok volt vele a macera, egyszer kipróbáltam nélküle a szoptatást és egész jól ment (hozzáteszem, sokkal nagyobb ingert kapott így a mellem és több tejem is lett ezután). Az első pár alkalommal kicsit megszívta (fájogatott is), mert nem jól kapta be, de aztán megügyesedett és mára már megy simán a szoptatás a bimbóvédő nélkül!

Próbálgasd védőnélkül, előbb-utóbb szerintem is rájön a babád, hogy könnyebb dolga van úgy!

Sok sikert!!!

2010. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

kb. 2 hónaposan szokott le róla a lányom.

Semmi extra, néha megkínáltam a sima cicivel és egyszer csak jól sikerült a kínálás, utána nem kellett többet neki a szilikon cici :-)

Arra figyelj, hogy ne legyen kőkemény a melled, esetleg próbáld először bimbóvédővel, aztán ha kicsit megpuhította a melled, akkor büfiztesd meg és próbáld védő nélkül.

De ne erőltesd és ne stresszelj rá. Nekem bő 2 hónap kellett, a befelé fordult mellbimbómmal ekkorra tudott boldogulni.

A vagdosást nem tanácsolnám.

2010. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na hát igen, én is egyszer így jártam, hogy próbáltam védő nélkül 40 percig szopizott aztán megmértem és nekem is ugyanannyi volt mint szopi előtt. Na én is akkor döntöttem úgy hogy lesz@rom... csak azért mindig benne van az emberben, hogy ez nem annyira természetes, meg hogy másoknak megy enélkül is és akkor egy kicsit így kevesebbnek érzi magát az ember. :(


De azért köszönöm szépen a válaszokat!

2010. szept. 17. 08:39
 8/8 anonim ***** válasza:
tegnapi 21:58-as vagyok: ne érezd magad kevesebbnek. Nem azért nem megy, mert e nem akarod, hanem, mert a cicid így alkalmas rá. Attól még ugyanúgy szoptatsz, és termelődik is a tej, annyi, hogy ha elmész valahova, nehogy otthon hagyd. Meg le kell mosni. Kicsit így macerásabb, mint a sima cicin szoptatás, de ez legyen a legnagyobb gond. Mondom, nekem 17 hónapig szopott így. :-)
2010. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!