Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapban kb mennyit kell...

Egy hónapban kb mennyit kell költeni egy kis babára?

Figyelt kérdés

Most tudtuk meg hogy terhes a barátnőm. Még nem terveztük.

Kb mennyi kiadással járt egy baba, havi 40-50 ezer forintunk lenne rá. Ez elég?


2022. máj. 4. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem így működik
2022. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon nehéz ezt előre megmondani.


Sok mindentől függ:


- lesz-e anyatej vagy tápszert kell venni

- szorul-e bármilyen fejlesztésre

- milyen pelenkát használtok majd (eldobható vagy mosipelus, illetve ezen belül minden márka ára is más

- kaptok-e használtan babaruhát, vagy mindent meg kell venni

- stb...


Szóval ez nehezen lőhető be így előre, ismeretlenül.

2022. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
biztos meg lehet oldani annyiból is, de szerintem 50ezer az kevés, az első évben nálunk simán elment a duplája is havi szintre lebontva.
2022. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Én mosipelusozok, 70ezer volt az egész készlet AliExpress ről. Már szülés előtt apranként osszerendeltem.

A babaruhák nagy részét használtan veszem méretenkent 20e ft körül, eleg is, csak neha veszek mellé vagy kapunk, de nem kellene.

Anyatejes.

Játékokat kaptunk/kértük. ( Karacsony, mit vigyek, kell-e valami, ), mndtuk, hogy játszószonyeg vagy sokan hozták anélkül is babanézőbe játékot.

Igazából az első 6 hónapban így csak oltást fizettünk (ami nem volt kötelező de kértük), meg dévény tornára kellett járnunk alkalmanként 7000ft-ért. Szóval pár ezer ft-os kiadást jelentett, infacol hasfájásra, ilyesmik, 2500 ft.

Mikor kezdődött a hozzátáplálás, akkor kb heti 5000 ft a zöldség, gyümölcs.

A ruhacsomag átlag 2 havonta cserélődik.

De itt már bejött a 80ezres autós ülés, etetőszék 20ezer, most már mi is veszünk játékokat, habtapi szőnyeg, stb. 15-20 ezer, bár ezek nem kellenek havonta.

Szóval ha van havi 50ezretek plusz, akkor annyira nem rossz a helyzet, ha okosan csináljátok.

2022. máj. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2-es írja, ez azért nem olyan egyszerű. Nem mindegy milyen igényű baba lesz. Ha mosipelusoztok és kaptok minden ruhát, felszerelést, anyatejes és semmilyen fejlesztésre nem kell hordani, akkor kb. pár ezer forint többlet max. Ha tápszeres, fejlesztésre kell vinni és mindenből újat vesztek neki, akkor megtippelni sem lehet.
2022. máj. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább kiadás dömping van, az eleje nyilván, aztán méret váltáskor, ha beteg, vagy mérföldkövek esetén : etető szék, autós ülés.


Ha használtan vesztek mindent nyilván lehet spórolni, pl autós ülés, baba kocsi 25-35 között. Vagy béreltek mérleget,

Légzés figyelőt.

Havi 50, ha mellette van tartalék és saját lakás is elég szűkös


Volt olyan hónap hogy szinte semmi plusz nem volt de csak

2022. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha lesz anyatej, akkor nagyrészt a pelenka lesz kiadás. Ruhákat ha kaptok, akkor nem kell venni. De lehet használtan pár száz forintért.
2022. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem akkor kerül sokba amíg kisbaba. Addig elég egy hónapban ennyi.
2022. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia . Nekem anyatejes a babám szerencsére. Nem kevés szerintem az 50000 Ft. Egy havi pelenka csomag max 15000 plusz mégegyszer ennyi egy csomó popsi törlő. Játékot nem veszünk neki minden hónapban. Ruhákat sokat vásárolok market placen . Lehet kapni egész méret csomagokat kedvező áron így. Viszont sok nagy kiadás is van: babakocsi, kiságy,matrac,babahordozó.. stb. A mi kislányunk már 8 hónapos és eddig összesen olyan másfél milliót költöttünk rá, de ebben a babaszoba is teljesen benne van falfestéssel, teljes padló cserével, új bútorokkal és egy elektromos kandallóval a szobájában. ( Akkoriban vettünk házat)
2022. máj. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tényleg attól függ mik az igények. Van autó? kell autós hordozó vagy csak egy 2.1 babakocsi?! Azt is használtan, esetleg valakitől örökölni az is lehet, hogy meg sem marad benne (az én gyerekem nem maradt meg benne) és akkor elég egy hordozó kendő.. mikor érkezik a baba télen vagy nyáron milyen ruhák kellenek és mennyi, egy nyári babának kevesebb kell egyértelműen azt is lehet használtan. Ha van bejelentett munkátok mindenféle képen érdemes nyitni egy egészségpénztári kártyát/számlát pelenka popsitörlő gyógyszerek/oltások tápszer nagyon sok mindent lehet rá venni. Van anyatej illetve akar-e szoptatni az anyuka vagy tápszer ha tápszer akkor 4-5 cumis üveg(ezt én ugy oldottam meg hogy kiváltottam az ingyenes baba mama csomagokat igy lett kettő cumisüvegem egy cumim popsikrém minták, meg volt később kettő cumisüveg a mellszívóhoz is. Ha, has fájós a baba akkor cseppek. Nagyon átkell gondolni hogy mit szeretnétek mi az amire szükségetek van és mi az amire nincs nagyon sok mindent lehet utólag megvenni. Én mellszívót is csak szülés után vettem a korházba adtak volna ha kell. Pelenkázónk sincsen, mi pelenkázó alátétet vettünk mindenhol is pelenkázunk. Veletek lesz egy szobában vagy külön szoba, légzés figyelő se egy olyan dolog amit nem lehetne elengedni ( ezért itt persze le fognak pontozni ) de ez mind tőletek függ meg a babától.
2022. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!