Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy reagalt a teso, mikor...

Hogy reagalt a teso, mikor hazamentetek a korhazbol?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok, es a lanyom lassan 21 honapos lesz. Egyre jobban izgulok, mit fog szolni a kisbabahoz. Olvastam olyanokat, hogy a baba neveben ajandekot kap a nagyobb. Nem tudom ez jo otlet-e. Masoknal hogy reagalt a teso?

2022. máj. 5. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
A fiam 20 hónapos volt, mikor hazahoztuk a tesót. Intett neki, s az ajtót kinyitta, hogy vigyük vissza 😅
2022. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk kerek 2.5év van köztük.

A korházba jött értünk az apjával, szerintem igazából nem fogta ott még fel, hogy mi van.

Itthon meg az első napokban folyamatosan puszilgatta, az ölébe kellett tenni, simogatta.

(Ma már 7 honapos a kicsi ütik egymást. Főleg a kicsi a nagyot 🙈🙄😅)


Mi nem vettünk ajandékot a kicsi nevében, en netto baromsagnak tartom.

2022. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 16 hónapos volt a nagyobb fiam, mikor született a kicsi. Tetszett neki, simogatta, aggódott, ha sírt. Na de engem nagyon nehezen fogadott. Kellett vagy 5 nap, mire úgy ahogy visszaengedett az életébe, pedig a 3nés fél nap alatt egyszer voltak is bent. Nagyon rossz érzés volt... Az öccsét meg fel éves kora óta nem szereti. Most 3 éves múlt a nagyobb, de még most se szereti. 😔
2022. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezt már a terhesség alatt többször meg kell beszélni a nagyobbal. Elmesélni neki hogy lesz, mint lesz, ha hazajön a kistesó.

Ajándékot én sem vennék... ne neveljünk megvásárolható felnőtteket... Amúgy sem hiszem, hogy hosszútávon azért fogadná el a nagyobb a kisebbet, "mert hát kaptam azt a szép babát tőle".

2022. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

2,5 év van közöttük, nagy L kicsi F

Jól fogadta, nézegette, odabújt mellé, nem volt semmi gond.

(Terhesség alatt nem nyomattuk túl a kistesó dolgot, mondtuk, hogy lesz itt egy baba és kb ennyi. Miután megszületett is természetesnek vettük, hogy itt van, nem hívtuk hogy jajj gyere ezt csinálni vagy puszild meg vagy nézd de aranyos, jött amikor akart)

2022. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3 éves nagy örült a középsőnek. Öltöztette, simogatta, boldog volt.

A 21 hónapos középső teljesen megborult, amikor a PIC-en kötöttünk ki a kicsivel, még úgy is, hogy én 3 nap után estére hazajöttem. Megsértődött, és nem állt szóba velem. Az apjának kellett etetnie, fürdetnie, öltöztetnie, egyszerűen nem hagyta, hogy hozzáérjek. Aztán amikor hazajöttem a kicsivel, megörült neki, hogy baba, de cuki, szia anya, puszi puszi, és onnantól megjavult. :) Azóta sem értem, mi volt ez...

Ajándékhozás nálunk nem volt, örültek a babáknak. Azóta kb. kiskamasz mindenki, és már nem örülnek annyira, hogy nem egykék... 3:)

2022. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk nagyon bejött,hogy a kicsi hozott a nagynak ajándékot, több mint 3 éve volt, de azóta emlegeti. :)
2022. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 3 volt a nagy, mikor született az öccse. Hiába készítettük rá. Amint meghallotta sírni, ki szaladt a kert végébe. Engem pedig gyűlölt. Semmit se akart velem csinálni, csak apa létezett. Sokszor mondtam h szeretem én ugyan úgy... Próbáltam sok programot is csinálni vele mindhiába... Most lassan 10 hó telt el, és féltékeny nagyon, de már sokkal jobb a helyzet. 3,5 éves lett és sokmindent meg lehet vele beszélni...
2022. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút gyerek függő. Én azt látom, hogy az a gyerek, aki a játszótéren is ölelget mindenkit, minden kisebb baba lázba hozza, az jó testvér is lesz kezdetektől fogva. Családon belül is van egy ilyen kislány. Egyből így fogadta a tesót is. Az én fiam viszont nem ilyen. Szereti a gyerekeket, de nem ölelget, nem érdeklik különösebben a kisebbek, sőt, 1-1,5 éves korában el is lökte őket magától, ha odamentek hozzá játszani. Amikor megérkezett a tesó, több napig nem akart abban a szobában lenni ahol mi voltunk. Aztán egy pár hétig a síráskor ment ki mindig. Fél év után lett jóban vele, azóta elválaszthatatlanok.
2022. máj. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már 9 éves volt a nagylányom mire végre megszületett az öccse.

Nagyon várta ő is, együtt jöttek értem a kórházba, ő addigra mindent előkészített itthon, fellufizta a tesó szobáját.

Ölelte,gondozta, óvta még a széltől is, imádta, imádja a mai napig is.

2022. máj. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!