Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabások! Emlékeztek arra a...

Kisbabások! Emlékeztek arra a pillanatra, amikor hazamentetek a kórházból szülés után? Mit éreztetek, amikor először voltatok hárman otthon? Pozitív és esetleg negatív is jöhet.

Figyelt kérdés

2018. jan. 4. 19:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Én szét szorongtam magam, totál agybaj volt. Nagyon rossz volt :(

Kora baba volt, féltem h majd nem eszik eleget stb. Jujj visszagondolni is rossz, semmi jó nem volt benne, örülök h már nagyobb.

2018. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Gyomorgörcsöm volt az idegtöl és gomboc a torkomban. Borzaszto feszült voltam az elsö hetekben:/ kellet egy honap,mire feloldodtam és elkezdtem élvezni a szitut.
2018. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nagyon jó élmény volt. Alig vártam, hogy haza menjünk a kórházból.

Otthon este amikor leraktam a babámat aludni és csend és nyugalom volt annyira boldog voltam. Csak néztem őt és sírtam. A megkönnyebbüléstől, a fáradtságtól, a fájdalomtól, meg a hormonok miatt is gondolom, de jól esett, kisírtam magam végre (a kórházban nem mertem magam elengedni). Izgultam is, hogy milyen lesz az éjszaka. De végre a saját ágyamban alhattam.

Nekem jó emlék.

2018. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Jó volt a 3 nap rooming-in. Éjjel-nappal együtt szülés után. Mindent megtanítottak, hogy otthon ne parázzak ezen. Mire hazaértem, az ellátása rutin lett (persze bőven volt mit csiszolni, de ez nem para). Mi inkább nagyon lelkesek és boldogok voltunk.
2018. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon örültem, hogy minden rendben volt, mehettünk haza.

Otthon első pillanatban azt sem tudtam mit csináljak a picivel.

Aztán alakult magától.

Elkövettem pár "baklövést", amin ma már csak nevetek persze. Pl. egy nap sem telt el, mikor zokogva hívtam a gyermekorvosunkat, hogy mióta hazaértünk nem kakált a baba. Nyugtatott, aztán rá fél órára tele volt a pelenka. Izgultam nagyon, hogy mindent jól csináljak, segítség nem igazán volt. Parával töltött el a fürdetés, hogy éjszaka felébredek-e, ha sír, stb.

De valahogy mégis túl lettünk rajta és visszagondolva csodálatos volt az az időszak is.

2018. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%
Orultem, hogy vegre kiszalltunk a kocsibol, amiben az ut egy reszeben sirt, es orultem, hogy megnyugodott. Izgultam, hogy menjen a szoptatas, a korhazban nagyreszt segitseggel, akar 5-10-15 alkalmas probalkozassal sikerult csak vakuumot kepeznie mellretetelkor (hatarozott mozdulattal, de megis ovatosan ra kellett vezetni a cicire a fejet, hogy rendesen rakapjon). Rogton ott voltak anyuek latogatni (messze lakunk mindenkitol szinte, 1-1 hetet voltak), csak utana voltunk harmasban. Izgalmas volt, meg kicsit felelmetes is, de biztam bene, hogy jol alakul. Fizikailag meg lelkileg nem voltam eppen toppon, hiaba probalt elore felkesziteni erre a vedonom, hogy ez ilyen nehez, azt gondoltam, nalam mashogy lesz. A legjobb akkor volt, es akkor rendezodott minden, mikor vegre elment mindenki, es harmasban maradtunk, vegre tudtam a babam igenyeire igazan figyelni, addigra a melleim sem fajtak mar annyira, a gatsebem is kezdett vegre helyrejonni, vegre tudtam setalni is, lelkileg is rendezodtem. Maga a korhaz utani hazaerkezos nap jo emlekkent maradt meg, bar lecipelni az autosulesben nem volt konnyu a gyerekem.
2018. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon vártam hogy hazaérjünk úgy gondoltam onnantól minden szuper lesz. Mondjuk az 5ágyas rooming in-es kórterem után minden jobb volt.

Szorongtam, nem ment a szoptatás, a védőnő segített.

Elég vacak volt kellett ido mire beleszoktam.

2018. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon rossz volt, pedig csúnya ezt írni mert nagykönyve felhőtlen boldogságnak kell lenni, de már nem aludtam akkor 4 napja, ki voltam a hormonoktól, rokonok is jönni akartak megnézni az első fürdetést nem volt erőm már veszekedni persze mi szolgáljuk ki őket friss műtét és egy újszülött mellett.

Aztán mikor elment mindenki se lett jobb, sírtam a régi életem után, féltem hogy fogok(fogunk) helyt állni , szorongtam..

Hetekig így ment persze nem non-stop, de nagyon durva dolgokra képes az alváshiány és a hormonok szülés után.

Nem kellemes visszagondolni, de tényleg nem tehettem róla.

Ha esetleg nálad is így lesz csak annyit üzennék elmúlik, minden rendben lesz, meg fogod csinálni és jó anya leszel. Nem kell félned, minden zombi üzemmód ideiglenes, egyszer elmúlik .

2018. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%

Rémesen. Vissza akartam csinálni az egészet. Borzalmas szülésem volt, négy és fél napig voltunk bent, ezalatt összesen hat órát aludtam részletekben. Én csak aludni akartam egyet, de ott volt a gyerek, így nem tehettem meg.


Ez tartott kb. két napig, aztán kezdtünk egyre jobban összeszokni. Hamarosan négy hónapos lesz, el sem tudnám képzelni, hogy ne legyen velünk.

2018. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
Hát én szarul mert jött a rokonság én pedig egyáltalán nem vágytam rá. Csak hármasban terveztem az első napunkat ott, tisztára idegbeteg lettem utána két honapig.
2018. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!