Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel és hogy foglaljam le?

Mivel és hogy foglaljam le?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16 hónapos a lányom. Tippeket kérnék kreatív tevékenységekre. Sógyurmázunk, festünk, rajzolunk, amennyit csak lehet kint vagyunk, de valahogy nem jut eszembe semmi amivel még lefoglalhatnám

Ti mit csináltok ilyen idős gyerkőccel?



2022. máj. 6. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bízd rá a házimunkát. Ezt komolyan gondolom, az én gyerekem ennyi idősen imádta párosítani a zoknikat, meg mindig fel akart mosni.
2022. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jajj igen, abba is bevonom, ezt nem írtam😅 ő is nagyon szeret segíteni

De most kimondottan közös játék/kreatívkodós dolog érdekel

2022. máj. 6. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Semmi különös nem kell, egyszerű, ugyesseget, kepzeloerot, szerepjatekot ösztönző játékok a legjobbak, pl duplo, játék konyha, babazas, homokozó. Sok mozgas kint. Könyvek nezegetese, olvasás. A rajzolás, gyurma, egyszeru kirako is jók. Kisfiam a nagy méretu fűzhető gyöngyöket is szerette még, szerintem ezzel 1,5 év körül lehet már próbálkozni ha nem veszi a szájába.
2022. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Vegyél neki ilyen nagy (kb gyufasdoboz méretű) fa gyöngyöt (allatforma vagy gyumolcsforma stb, AliExpress-en találsz).

Vagy jó a pötyi, tüsikocka, megablock, Duplo, vagy a lányom hónapokig játszott az IKEA csapunkhoz kapott csővel. Bocs,

nem vagyok egy csőszerelő így fogalmam sincs mi annak a neve, de amit adnak hozzá, hogy azzal kössük a csatornára.. az egy ilyen műanyag cső.. na abból nekünk maradt egy darab és állandóan abba dobálta bele a kindertojasokat (a sárga műanyagot) bedobta és nézte hogy esik ki a másik végén.


Ezen kívül még amiket írtál tök jó meg sztem a kis papirgalacsinok ragasztása papirlapra. Pl kivagsz egy fa vagy bokor alakú zöld lapot és ragasztotok rá piros papirgalacsinokat (=meggyet) kreppaporbol.

Vagy kivagsz egy befőttes üveg tetőt (csak az alja felé legyen éles, arra vigyázz) és pénzt dobál bele (persely) mondjuk akkor jó ha nem veszi a szájába, az enyém (a kisebbik) nem vette. (Plusz egy tanács, hogy ha üvegből csinálod akkor ragaszd körbe valami ragasztószalaggal mert ha netán leejti akkor nem törik 20000darabba.. vagy csináld műanyagból, pl tejfölös vödör)


Ugyanilyen bedugdosos játék ha hurkapalcat torsz kb 10cmes darabokra, lefestitek színesre és szintén tejfölös vödröt lyukasztasz ki (tetejét) és abba kell beledobalnia.


Hát hirtelen ennyi jutott eszembe.

2022. máj. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jujj ezek nagyon jóók

Igen, ilyenekre voltam kiváncsi, mivel kis örökmozgó, így ha bent kell maradni a házba valahogy lekell foglalni😆

2022. máj. 8. 15:47
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Valamilyen zenei tevékenységet ajánlok... játékzongora vagy hasonlók. fejlődik és szórakozni is tud. Illetve idegennyelvi játékok. 4 éves unokaöcsém angolul nézi a meséket , valszeg jó nyelvtudása lesz.
2022. máj. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mesét nem nézetek vele🙂 idegen nyelvet pedig így is gyakran hall, mert parom edesanyjaval angolul kommunikálunk, és vele elég gyakran találkozunk

Van itthon xilofon, csörgődob, ilyen kis rázós tojás alaku cuccos, pet palackba szórtam tarhonyát azzal is elvan😊 közbe momdókázunk, éneklünk

Azért köszi🥰

2022. máj. 8. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:
várépítés jó nagy kockákból, könyvnézegetés,dalolászás pl süss fel nap,boci-boci stb, bábozz neki
2022. máj. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezek mind megvannak minden nap☺
2022. máj. 10. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!