Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkakiütés lehet más...

Pelenkakiütés lehet más testrészen is?

Figyelt kérdés

14 napja küzdünk elvileg pelenkakiütéssel. A "pelushajlatnál" úgy kezdődött, mint egy melegkiütéshez hasonló kidörzsölődés. 2 apró piros, kikerekedő pontocska volt. Aztán minimálisan terjedt, a pontocskák laposak lettek, gyarapodtak, a bőr érdes, pirosas. Megjelentek újabb melegkiütéshez hasonló pontok a punciján és a fenekén is, egyre összefüggőbbek.


Ami fura, hogy az az alkarján egy ponton ugyanolyan bőrtünet van, mint ahogyan a peluskiütès vagy mi kezdődött.


Szerintetek lehet, hogy elgombásodott és valahogy átterjedt a karjára vagy ez nem is peluskiütés? Tapasztalt valaki hasonlót?


A klasszikus popsikrémeket (pl Sudocrem, Bepanthen stb.) próbáltuk, ahogyan a gyerekorvos javasolta, de pont azóta romlik a helyzet. A karján csak tegnap vettem észre a kiütéseket. Holnap hívom az orvost ismét.



2022. máj. 8. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre az orvos fog tudni érdemben választ adni
2022. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges más testrészen is, ahol be tud fülledni pl hajlatokban. Alkaron nem igazán tudom elképzelni. Neogranormont nem próbáltad? De elvileg a sudocrem is jó kéne hogy legyen. Igyekezz szárazon tartani ezeket a területeket, és minél többet szellőztetni pelus nélkül a popsiját, majd csak utána bekenni. Mivel fürdeted, mivel mosod a ruháit? Másik fajta pelust, kizmetikumokat próbáltál? Mennyi idős? Lehet nem bírja a bőre amiket használtok.
2022. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Várd meg, mit mond az orvos.

De nálunk amikor hasonló volt, akkor Bepanthenbe kellett egy kicsi Canestent keverni, az szépen levitte neki. A gyerekorvos mondta. Csak nem tudom, azt mennyi idős kortól javasolják. De a lányom pár hónapos volt kb.

2022. máj. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Próbáltam a Neogranormont is. Azóta rosszabbodott. Próbálkozom szellőztetni (ma délelőtt csak pelusban volt), de holnaptól próbálom még többször. Rossmannos 99%-os víztartalmú popsitörlőre váltottam egy hete, de most este inkább csak sima vízzel mostam le, majd szárazra töröltem. Pampers Premium Care-t használunk, de ma váltottunk Libero Touch-ra (éjszakára marad a Pampers). A ruháit Coccolino Sensitive-vel mosom születése óta és Ariel kapszulával. Egyszer váltottam Lenor Gold kapszulára és öblítőre, szegény utána ki is pattogott, így visszatértem a megszokottra. 20 hónapos a kislányom egyébként és ez az első rendesebb popikiütése.
2022. máj. 8. 22:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat, csak bugyiban volt délelőtt, nem pelusban.😁
2022. máj. 8. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Hmm hát 20 hónapos már nem pici baba és ha eddig beváltak ezek a termékek nem hiszem hogy ezektől lenne, esetleg nem evett valami újdonságot? Eper, áfonya vagy más apró magvas gyümölcs? Vagy bármi új?
2022. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam ekcémája szakasztott úgy néz ki, mint a pelenkakiütés, mikor kezdődik. Nálunk sima patikai hidratáló segít rajta.
2022. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem igazán evett semmi újat. Meg folyton csak terjed és terjed, csúnyul. Az orvosunk azt mondta valószínűleg bőrgyulladás, amit valamilyen vírus okoz, mert nem csak a pelusnál van, hanem a karjain is és egyelőre nem kell rá kenni neki semmit.


Utolsó: A kisfiad ekcémája milyen testrészein van jelen?

2022. máj. 11. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!