Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babáknak kell külön...

Tápszeres babáknak kell külön vizet adni nagyon melegben?

Figyelt kérdés
Első kislányom csak anyatejes volt, igény szerint szoptattam, a kicsi viszont tápszeres lett, és ebben nincs tapasztalatom. Ha bejönnek a nagy melegek, akkor kell neki plusz vizet adni, vagy elég annyi folyadék, amennyi a tápszerrel együtt jut be?

2022. máj. 9. 09:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

#9 "nem láttam szomjasnak"!



😅😅🤦🤦🤦🤦Istenem...

2022. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%

Nekem tavasziak a gyerekeim, az első, ő anyatejes volt, áprilisban született, a másik május legvégén és ő tápszeres. A kicsi kapott vizet. Eleve más egy szoptatott baba, hiszen mellre teszed akkor is, ha szomjas, ha úton vagytok, nem gond megitatni mellből. De például a másodiknál, ha előtte evett és menni kellett nagy melegben, nem kevertem be tápszert, csak hogy igyon, hanem kapott vizet. Eleve sokkal "rendszeresebb" időben evett, mert azért ha nem is óramű pontossággal nyilván, hanem az igényeit figyelve, az mégis más, mint egy iszsz baba, nem adja az ember szerintem olyan sűrűn a tápszert, mint ahogy az anyatejet. Legalábbis nekem ez a saját tapasztalatom, ami kizárólag az enyém. Nem gondolnám, hogy sima vízzel bármi gond lehetne (forralt, vagy babavíz), így egyszerűbb volt, ha meg otthon voltunk, akkor eleve nem volt releváns, mert megoldottam tápszerrel az esetek többségében.

Ajánlás szerint sem anyatejes, sem tápszeres táplálás mellett nincsen szükség egészséges babáknál plusz folyadékbevitelre, de szerintem mindenki hallgasson a józan eszére és ha úgy érzi szükséges, adjon vizet a tápszeres babának, ha hirtelen nem életszerű egy deci tápszert bekevergetni valahol menet közben, mikor 30+ fok a hőmérséklet.

2022. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%
Mármint a hozzátáplálásig nem szükséges, az ajánlások szerint, ezt nem írtam, nyilván utána egyértelműen igen, nehogy félre értse valaki a mondandóm, 12-es voltam.
2022. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%
Én nyár elején szültem. Nekem azt mondták nem feltétlen kell vizet adni, figyeljem, hogy van-e elég vizelet a pelusban... Ha csak kevéske, akkor kezdjem el két etetés között kínálgatni. Amúgy is 3 óránként benyakalt a kislányom jóval több tápszert, mint a korához képest átlagban ajánlottak, mindig jó pisis volt a pelenka, úgyhogy én például sosem adtam neki pluszban csak vizet.
2022. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
21%
Te is kívánod a vizet akkor is hs levest eszel vagy dinnyét ami csak víz
2022. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%
De egy csecsemő teljesen más tészta mint egy felnőtt ember... Értem én, hogy megoszlanak a vélemények, de szerintem akkor is azt kell figyelni, hogy van-e elég pisi a pelusban... Az mindent elárul. Ha kiszáradástól tartanak is azt kell figyelned, pisil-e eleget... Ha igen, akkor minek tápanyagmentes vízzel tömni a tápanyagban gazdag tápszer helyett? Fogyhat is tőle, ha túlitatják sima vízzel...
2022. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

16

Nyilván nem fèl literekkel kell itatni. 4-5 kortyot nem neveznék tömésnek. Ő is ugyanúgy szomjas mint mi,főleg amikor 40fok van.

2022. máj. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
43%
17, arra van a tápszer, aminek 90 %-a víz. Az anyatejnek szintén ilyen a víztartalma.
2022. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
36%

18

Oké, mi van a levessel, dinnyével nálad? Ha eszed ezeket akkor egész nap nem ķívánsz egy korty vizet sem?

2022. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem akartam vitát indítani. Azért volt más az iszsz szoptatás, mert sokkal gyakrabban szoptattam, mint amennyiszer a tápszert igényli a kicsi. Így a nagy kb "folyton" etetve-itatva volt. A kicsinek nagyjából beállt az evése magától 2-2,5-3 órára, napszaktól függően. Így két etetés között most semmit nem adok neki. Perpillanat 8 hetes, alkalmanként 90-120 ml tápszert eszik meg, reggeltől estig 6, max 7 alkalommal (függően attól, hogy mennyit eszik egy adagra). Holnap megyünk védőnőhöz, nála is rákérdezek, ő milyen véleményen van. De úgy látom, elég megosztó, és nyilván mindenki babája egészséges. :)

2022. máj. 9. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!