Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babáknak miért kell...

Tápszeres babáknak miért kell d-vitamint adni?

Figyelt kérdés

Az én babóm Milumil Optimát eszik. Ebben van d vitamin! Kiszámoltam és pontosan annyi van a napi (tápszer) adajában, mint amennyi 1 csepp 400NE Eurovit d vitaminban. Ráadásul a védőnő azt mondta hogy a d vitamint tápszerben feloldva adjuk, mert ugye zsírban oldodó vitamin, ergo a tápszerben lévőt jól is hasznosítja.

Édesanyám nem érti miért kell napi 1 cseppet adni, mi anno heti 1 cseppet kaptunk.

Ne kövesstetek meg a kérdésért.

Azért vetődött fel bennem mert a d vitamint túl is lehet adagolni. És jön a nyár is, így a baba a levegőn is sokat lesz.



2019. máj. 7. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az "egy csepp" nem egzakt mennyiség a vitamnira nézve, e készítmény töménységétöl függ.

Könnyen lehet, hoyg a régi heti egy cseppben volt ugyanannyi D-vitamin, mint most az egy hét alatt kapott napi egy cseppben.

2019. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

nem csak tápszeres, hanewm minden babának kell, még ha süt is odakint a nap és sokat van kint a kicsi.


Ilyen mennyiségben a D-vitamint nem lehet túladagolni, létezik olyan kiszerelése is, ahol havi adag van 1 tablettában benne... szóval több10x-es adag is gond nélkül mehet, akár hetente is adhatsz a kicsinek egyszerre 5-6-7 cseppet a tápszerbe.


Amúgy meg tápszert válthattok is egyik napról a mésikra bmi gond miatt, azt nem tudhatja a védőnő, hogy a másikban is lesz-e d-vitamin.

Szóval biztos, ami biztos, nyugodtan add neki kb 2éves koráig a napi 1 cseppet.

2019. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden babának kell, nem csak a tápszeresnek - ahogy már előttem is írták. Anyatejesnek pluszban még K vitamint is kell adni.

Nálunk azt a protokollt követi a gyerekorvos, hogy 1 éves koráig minden nap, majd 3 éves koráig októbertől áprilisig kell adni a D-vitamint. Nem kell külön oldogatni, egyenesen a szájába is lehet cseppenteni. A Vigantolt preferálja.

Mi is tápszeresek vagyunk (illetve már tejital), de mindig beadtam ahogy mondták. Hallgass te is az orvosodra.

Olyat is hallottam már, hogy van aki 1 éves korig 2 cseppet adat, majd 3 éves korig 1-et naponta. Szóval változó hogy milyen protokollt követ a gyerekorvos.

2019. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!