Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted jó dolog telerakni...

Szerinted jó dolog telerakni a gyerekekkel a facebookot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek mennyire jó dolog az, hogyha valaki folyamatosan a gyerekeiről posztol facebookon? Tudom, hogy manapság ez a divat, meghát miről is legyen kint képek ha nem a gyerekről, de Ki mit gondol erről? Én saját meglátásom szerint, nem oké. Hogy konkrétan a gyereknek ebbe semmi beleszólása sem lehet, mert nem tudja felfogni hogy mi történik az interneten. Például az ismerősünk ma szült, és a férje már vagy az ötödik képet rakja ki a facera. És nem értem, hogy ezt miért nem lehet a közeli ismerősöknek pl elküldeni ha ennyire mutogatni szeretné? Csóró gyerek épp megszületett de már a közösségi hálón landolt. Nekem is van két gyerekem, de én pl nem szoktam róluk posztolni. Mert akit tényleg érdekel, családtag, közeli ismerős azok úgyis eljönnek hozzánk. A többi vadidegen meg mit számít? Lehet hogy túlgondolom de nem ez az első, és annyira felbosszant hogy ez az első dolguk amint megjött a gyerek.
2022. máj. 16. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Mert azt hiszik,érdekel bárkit is. A 2 éves fiamról 1 sincs sehol. Nem is lesz.
2022. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Telerakni semmiképpen nem jó. De egy-egy képet kirakni nem bűn, simán belefér. És azért mégis csak ismerősök látják, nem vadidegenek (ha csak nem az ismerősök közt van idegen, de azt nem tudom, mit keresne ott).
2022. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Nekem nem, nem is rakok ki egyet sem.. magamról is talán 5 ève tettem ki, előtte pedig 9 ève az esküvőnket.



De nem zavar másé, de én nem rakom ki a gyerekeket.. ha csoportba küldök, akkor is kitakarva, vagy arcuk nem látszik..

2022. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

Én még akkor sem raktam fel róluk, amikor megszülettek. Megosztottuk az öröm hírt egy bejegyzésben és ennyi.

Én nem facebookon élem ki magam. Meg nekem elvi kérdés, hogy majd a gyerek kirakja amit akar felnőve. Évente egyszer el szoktunk menni fotózásra. Azokból mindig beállítok egy (nem gyerekes!) képet profilképnek hogy évente egyszer legyen új és ezzel ki is merül a képek feltöltése facebookra.

2022. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nincs ezzel gond mindaddig, amíg nem személyiségi jogokat sértő képet töltenek fel. Pl.: kádban pancsolós kép. Na az már gáz szerintem is.

De amíg a gyermek szépen fel van öltözve ahogy kell és nem kínos, megszégyenítő a fotó jellege, addig oké.

Ja és akinek van egy csepp esze beállítja, hogy csak az ismerősök láthassák a fotókat. Így jó eséllyel nem kerül illetéktelenek kezébe.

2022. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Van, ami már tényleg sok. Épp múltkor láttam, ismerős ismerőse, az asszony épp megszült, rajta az újszülött, erre már apuka fel is tolta Facebookra.

Én a férjemet lecsapnám, ha ilyet csinálna.


Persze később egy szépen beállított fotó, ízlésesen, azzal semmi gond. De azért az se napi szinten. Mert ezek az emberek kompenzálnak valamit, akik úgy érzik, az életük minden mozzanatát dokumentálni kell és közzé kell tenni.

Mondjuk ha ezt egy gyerek kárára csinálják, az még rosszabb.

2022. máj. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Én a gyerek születése után a Facebookról is lejöttem, szóval csak remélem hogy a család többi tagja sem tesz ki róla képet sehova - ez volt feléjük a kérésünk.


Tőlem mindenki oda teszi a gyereke képét ahová szeretné, az ő döntésük, ez meg az enyém.

2022. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Mint sok mindent, ezt is lehet módjával. 3 hónapos lesz a kisfiam, posztoltam róla pár képet. Én pont azt tartom kínos modorosságnak, amikor valaki úgy tesz ki képet, hogy direkt nem látható a gyerek arca, de amúgy látszik a képen, hogy eleve úgy lett beállítva. Azt üzeni, hogy csak kiteszem a gyereket, de lássa közben mindenki azt is, mennyire odafigyelek a személyiségi jogaira.
2022. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
Én magamból indulok ki. Őszintén nem érdekel mások gyereke, a szeretteim és barátaim gyerekeit pedig látom élőben. Így én sem gondolom, hogy az én gyerekem mindenkit kell, hogy érdekeljen, akivel ismerősök vagyunk egy platformon. De ami ennél még fontosabb, hogy a gyereknek is vannak személyiségi jogai és hiába én döntők mindenről, egy kisbaba pl. nem tudja a hozzájárulását adni és egy kisgyerek se érti mire mond igent, ha meg is kérdezik erről. A gyerekem nekem kell, hogy szép és aranyos legyen, mástól nem várom, hogy elalélva nézegesse a cuki képeit. Nem teszek ki róla képet. Aki kíváncsi rá találkozik vele személyesen.
2022. máj. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%

Engem nem erdekel mas mit csinal, az enyemrol nem teszek ki, van Facebookom, de nem hasznalom erre.

Mivel modellkedik, ezert van kint kepe cegeknel ( kulfold ), de ott ugye senki nem tudja kicsoda, nincs ott a neve vagy hogy hol lakik. Nem kerkedek vele, kozeli baratok, csalad tudja, de ennyi. Ha latunk a reklamban egy gyereket akkor sem tudjuk ki az, nem is erdekel.

2022. máj. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!