Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem egész 6 hetes a babam es...

Nem egész 6 hetes a babam es ma a hasaról az oldalára fordult, illetve a hátáról is az oldalára. Nem túl korai ez?

Figyelt kérdés
Nagyon erős. Emelgeti a fejét első naptól kezdve. Forgatja is és kinyomja magat hason a kezeivel. Nem baj ha túl hamar csinál dolgokat?
2022. máj. 17. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Feszességre utalhat ha túl hamar csinál dolgokat!

Egy dévényesnek én megmutatnám mindenképp!

2022. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

De, általában bajt jelent. Én megnézetném szakemberrel a biztonság kedvéért.

Az én lányom is emelte a fejét és a mellkasát is első naptól, aztán mégis az volt, hogy egy helyen túl feszes, amúgy kicsit hipotón izomzatú. Ő is túl korán (2 hónapos múlt akkor) kezdett bizonyos mozgásokat, például hasról hátra fordult.

2022. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Először orvoshoz vidd mindenképpen! A háziorvos beutalja a megfelelő szakemberhez.
2022. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nemetorszagban elunk itt nincs devenyes sajnos. :(

Mit jelent pontosan az, hogy feszes? Nagy bajt jelent? Eleg sokat sir lehet ennek koze hozza? Fajhat neki valami?

2022. máj. 17. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor első körben gyerekorvos, ő majd tovább küld a megfelelő helyre.

Igen, lehet ez miatt sírós!

Az izmok feszesek, általában pár alkalom torna segíteni szokott.

2022. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megyunk orvoshoz mindenkepp. Biztos amugy h baj van? Nem lehet h csak ennyire eros?
2022. máj. 17. 21:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos nem ennyire erős. Én is ezzel vigasztaltam magam. Kislányom a kezdetektől nagyon emelgette a fejét, hamar átfordult, folyton C-tartásba húzta magát hason és oldalt fekve, nagyon sírt, ha bölcsőtartásba vettük vagy ha háton volt sokat. Hason is aludt. Aztán 4-5 hónapos volt, mikor féloldalas kúszással elmentünk egy dévényeshez, aki megállapította, hogy féloldalas nyaki feszessége van és feszesek a háti izmai. Ez annyit tesz, hogy vagy az anyaméhben a korai befordulás, egyhelyben maradás miatt egyik oldalon rövidebbek lettek az izmai, vagy még valami enyhe oxigénhiányos állapot okozhat ilyet. Ezeket a megrövidült izmokat azonban lehet nyújtani masszással és tornával, illetve az mozgás-idegi visszacsatolás révén szépen helyre lehet hozni az emiatt kialakult rendellenes mozgást. Nálunk dévénytorna+ tsmt kellett, így is nagyon későn kezdett járni. Összetett probléma de kezelhető, kéne nektek ott egy korai fejlesztő vagy konduktor, aki ilyenekkel foglalkozik, vagy hazahozni terápiára. A feszes izmok nyilvàn akadàlyozni fogják a mozgásfejlődését valamilyen ponton, ill. egyes pozíciókbam komoly fájdalmat okozhatnak neki (ezt fogja elkerülni azzal, hogy furán kezd el mozogni, kerülve azokat a mozgásokat, amelyek fájdalmasak neki). Ne ijedj meg nagyon, de mindenképp kezdeni kell ezzel valamit.
2022. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval értsd jól: amit ott látsz a babád mozgásában az nem izomerő, hanem a megrövidült izom húzza őt abba a pózba.

7-es voltam

2022. máj. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, hogy ilyen reszletesen leirtad. Holnap jon a vedono elso korben beszelek vele aztan megyunk az orvoshoz.
2022. máj. 18. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!