Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszoktatás a tv-ről?

Leszoktatás a tv-ről?

Figyelt kérdés
Örökbefogadtunk egy 13 hónapos kisfiút, aki nevelőszülőknél nevelkedett születése óta. Nagy szeretetben nevelkedett és nagyon okos, nagyon sok mindent megért, amit mondunk neki, nagyon szépen eljátszik a játékokkal egyedül is és velünk is, viszont a nevelőszülőnél mindig ment a tv egész nap, főleg gyerekdalok, több gyereket is neveltek, a nagyobbakat nyilván jobban lekötötte. Mi nem szeretnénk, hogy tv-t nézzen még, de azt vettük észre, hogy sokszor mutat a tv-re, és van egy rossz szokása, hogy csak úgy eszik, ha közben mesét néz, azt mondta a nevelőszülője, hogy nagyon rossz evő volt, csak azóta eszik jól, mióta mesét néz közben. Mi nem szeretnénk azt, hogy az evést összekösse a mese nézéssel, de mese nélkül pár kanál után nem akar enni, elfordítja a fejét, szorítja a száját, hisztizik, hogy nem akar enni, kipróbáltuk, hogy kapcsoltunk mesét és szépen evett utána. Mit tegyünk? Hogy tudnánk leszoktatni a mesékről, hogy anélkül is egyen?
2022. máj. 17. 22:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Valahogy izgalmassá tenni az evést. pl. játékkal vagy mesélsz neki te. Akár lehet az adott kajáról is mesét kitalálni. Hátha így megmarad az izgalom.
2022. máj. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Egyszeruen nem kapcsolod be, mert most pont azt csinalod, amit nem szabad, hisztizett es bekapcsoltad. 13 honapos es mar tuljart az eszeden.

Ott egyetek, ahol nem is latja a tv-t, par nap es megszokja. Gyerek meg nem halt ehen ott, ahol van etel.

2022. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Lehet ebben az esetben tanácsot kérnék szakembertől. Az a baj, hogy ebben a korban egyébként is irracionálisan tudnak ragaszkodni bizonyos dolgokhoz, szokásokhoz, és nála szerintem az is probléma lehet, hogy az ő nem túl stabil életében ez volt eddig az egyik biztos jó forrása. Érthető, ha ragaszkodik hozzá és nem tudom, hogy lenne jó úgy változtatni ezen, hogy ne érintse rosszul.
2022. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Napközben jól elvan a tv nélkül, persze akármelyik szobába megyünk be ahol van tv egyből azt nézi, meg mutat rá, de elterelem róla a figyelmét, játszunk, beszélek hozzá, éneklek neki, de az evés ki tud borítani, hogy nem hajlandó nélküle enni akár egész nap csak pár falatot 🥺 Próbáltam már, hogy falatkákat raktam neki oda, vagy főtt zöldségeket, tésztát, attól függ mit evett, adtam neki kanalat is, piszkálta is a tányért meg maszatolt vele, de enni akkor se volt hajlandó 😞
2022. máj. 17. 23:07
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek azzal, hogy a gyerek nem hal éhen ott, ahol minden étkezésnél megkínálják.

Legyél vele és önmagaddal türelmes: át kell szoknia. Legyél következetes, addig ti is a lehető legkevesebbet tévézzetek. Látod, az már jól megy, hogy evések között kibírja tévé nélkül. Majd eljuttok oda is, hogy eszik tévé nélkül.

2022. máj. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Itt írnak szerintem jókat erről a csak mesével eszik dologról:


[link]


A leszoktatáshoz is ötleteket.

2022. máj. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Esetleg, ha odahúzzátok az étkezőasztalhoz az etetőszéket, miközben ti is esztek?

Szerintem ő is neki látna enni. Lehet, hogy először még így is tiltakozik, de biztos megéhezik, ha lát titeket.

2022. máj. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
32%
Én túléltem, hogy tv mellett ettem. Tudtam anélkül enni oviban,suliban. Annyi hogy felnőttként is szeretek tv előtt enni. Az enyém 8 hónapos és nem a világvége hogy megy a dúdoló vagy bogyó és babóca amíg eszik.
2022. máj. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
8-as, azért nem jó tv előtt enni, mert akkor nem figyelsz a tested jelzéseire, és akaratodon kívül többet ehetsz, mint amennyit kellene, túleszed magad... Mondom én ezt úgy, hogy nekem is nagyon nehéz, hogy ne nézzek semmit evés közben, mert így szoktam meg. Most, hogy bejött a nyár, kint eszünk mindig az udvaron együtt, nem nézünk semmit. Amúgy videókat, tiktokot szoktam (annak meg ugye sosincs vége...), Lányom szerencsére szépen eszik mindenféle elektronika nélkül.
2022. máj. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

Én mindenképp szakember segítségét kérném.

Annak a gyereknek az egész élete megváltozott, új helyen lakik, új emberekkel. Szerintem az új szabályokkal óvatosan kell bánni, ha nem akartok sérülést okozni neki hosszútávon.

2022. máj. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!