Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ment az elválasztás?...

Hogy ment az elválasztás? Hogy szokott le a baba a ciciről? Mennyi idő alatt szokott le? Hogy fogtatok neki? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

#elválasztás #Leszoktatás a ciciről
2022. márc. 15. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon egyszerűen. A két nagyobb gyermekemet az első születésnapjukon szoptattam utoljára. Akkor már csak az esti szoptatás volt meg. Lefeküdtem melléjük, és simán elaludtak miközben babusgattam őket. Talán 2 nap volt, amikor picit sírtak, de nem volt egyáltalán vészes, szerencsére. A harmadik babám most 5 hónapos, vele is így fogok tenni. Jöhet a lepontozás, de én annyira nem szerettem szoptatni. Mivel tudom, hogy a babának viszont nagyon fontos, ezért nyilván "megeröltettem" magam, de nem akartam tovább, mint egy év. Amúgy mindhárman igény szerint szoptatott babák (voltak, a két nagy 8 és 6 évesek) A te babád mennyi idős?
2022. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

2.5 evesen, akkor persze mar reges reg csak reggel es este szopizott, egyszeruen nem kerte.

En megvartam, mig o jelzi, nekunk ez tokeletesen bevalt.

2022. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most lesz egy éves a napokban. Igazából, neki nincs rá már szüksége van, hogy nem is jut eszébe csak én kínálom mert engem már nagyon feszít. De ha nyűgös (pl. ha jön a foga(eddig csak 3 van) akkor kéri és megnyugszik tőle. Ezért nincs szíven elvenni tőle, de sajnos ez már elég sok kellemetlenséggel jár. A legrosszabb az, hogy ha sokáig nem kéri akkor a tejem úgy termelődik, aztán meg eszébejut és éjszakákat csüng rajta szívja a lelkem de nincs benne, annyira fáj amikor ez van. Azzal a 3 fogacskájával( egy fent kettő lent) szét marcangolja, leginkább cak játszik, cumizik vele. Szépen eszik mindent cumisüveget nem fogad el. Itatópohárból iszik teát, vizet.
2022. márc. 15. 13:00
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Hathónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, kb. egyéves volt, mire minden étkezést sikerült stabilan kiváltani (nem siettük el :D), és 15 hónapos koráig volt meg az esti (elalvás előtti) illetve éjszakai szopi. Szóval már nem volt baba az elválasztáskor.

Egész zökkenőmentes volt, először az esti szopit iktattuk ki, új esti rutin bevezetésével: odaültem az ágya mellé és addig simogattam, amíg el nem aludt. Aztán az éjszakait, pár héttel később, kb. ugyanígy, hogy nem szoptattam meg, ha ébredt, hanem vízzel kínáltam, és akár elfogadta, akár nem, utána simogatással aludt vissza. Gyakorlatilag azonnal tudomásul vette (alig volt már tejem, szóval tápértéke semmi, a testi kontaktus / kötődés / vigasztaló, empatikus kommunikáció stb. pedig így is megvolt, sőt).

2022. márc. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most olvasom a hozzászólásodat, kérdező. Ebben az esetben én azt mondanám, próbálkozz mással a fogzási fájdalomra, mert ez neked csak szenvedés, és a kicsinek se biztos, hogy konkrétan erre van szüksége, inkább csak megnyugszik... Remélem, találtok megoldást!

4-es voltam

2022. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Március 8-án lett 1 éves a fiam, naponta még szopizik 3-4 alkalommal (reggel mielőtt kikelünk az ágyból, napközben és este elalváshoz). Mindig cicin alszik el, éjszaka rengetegszer ébred, akkor is cicivel altatom vissza, cumi soha nem kellett neki. Minden étkezés kiváltva és már annyira jó lenne egy nyugodt átaludt éjszaka... Követem a kommenteket.
2022. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már nem baba volt egyik sem.


Megbeszéltem velük.


Egyikükkel nehezen ment, 2,5 évesen sikerült leválasztani, de még hónapokig kérte.


Másikukkal 2 évesen simán ment.

2022. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém saját magát szoktatta le róla. 3 hónapos korától egyre kevesebbet volt hajlandó szopni, bárhogy is akartuk erőltetni. Így végül 4 hós korára elapadt a tejem.
2022. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!