Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Változhat még ez az érzés, ti...

Változhat még ez az érzés, ti hogy voltatok vele? Tesó kérdés

Figyelt kérdés

Mindig is 2 gyereket terveztünk a férjemmel, a kislányunk nemsokára 8 hónapos. Amikor megszületett persze úgy voltam vele, hogy egyáltalán nem akarom ezt mégegyszer, pedig abszolút zavartlan terhességem, és pozitív szülésélményem volt. De azóta ez az érzés egyre csak erősödik, nagyon nem szeretnék még egy babát, úgy érzem így vagyunk egy család. Neki szeretnék mindent megadni (egészséges értelemben), nem akarom elölről kezdeni az éjszakázast, vagyis igazából még most is tart, de ha lenne még egy kicsi, még annyi időm se lenne semmire, mint most. Egyfolytában az az érzés van bennem, hogy a Kislányomtól venném el az időt, magamat, ha lenne tesó. Elég nagy a gyerekszoba, úgy terveztük, ha 2 gyerek lesz, ketté választjuk, de én már csak neki szeretném. Arról nem is beszélve, hogy visszamennek dolgozni, nem akarom elölről kezdeni az egészet. Ráadásul rettegek a terhességtol és a szüléstől. A lanyomnal is nyilván izgultam, féltem , de csak egészséges szinten. De most...szinte előre félek.

A férjem persze ragaszkodik a tesóhoz, de ő ezt nem érti. A legnehezebb nekem jelenleg az, hogy egyedül vagyok, néha átjön anyósom , de ennyi a tarsasagom, és ahol élünk , semmi közösségi élet nincs. Persze ha lenne kisteso, a naggyal úgyis úgyis jönni menni kéne azért, de nem akarom, egyszerűn nem.

De a legrosszabb, hogy hazvasarlasnal nem hitelezte be a bank , csak 60 %- át a háznak, így több önerő kellett, és 2 gyerekre vettük fel a csok támogatást. Hiába akartam valóban kettőt, már akkor is elleneztem, de akkor ez volt az egyetlen megoldás. Az alkusz (aki jó ismerősünk) azt mondta, ne aggodjunk, van kiskapu. Nem tudom mire gondolt, mert nincs. Így jártunk, ezért kérlek ne szóljatok le.

Az egész lényege, hogy van köztetek olyan, aki hasonló érzésekkel küzdött, aztán atkattant valami és késznek érezte magát a kistesóra?



2022. máj. 19. 16:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Bármi lehet. Én is kb a lányom 8 hónapos korában döntöttem úgy, hogy nem lesz testvére. Most lassan két és fél éves, és mindenét elajándékozom, amit kinő, vagy amivel már nem játszik, minden egyes jövőképemben egyedül van, már alig várom az ovit (nem azért, mert meg akarok szabadulni tőle, csak már készen áll rá), nekem nem változott meg a véleményem. Ha véletlenül nem csúszik be valahogy egy baba, biztos, hogy nem lesz több. A férjem pedig úgy van vele, hogy neki mindegy, ő is nagyon szereti a lányunkat, és tök jó így hármasban. Nincs olyan, hogy "ragaszkodik" hozzá... Mondjuk a CSOK tényleg gáz, mi ezért is nem vettünk fel semmilyen hitelt.
2022. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%

Akkor nem kell visszafizetni ha meddő valamelyikőtök, de ezt bizonyítani kell orvosi papírokkal. Vissza tudnátok fizetni kamatos kamatokkal a csok-ot? Mert ha nem, akkor te is tudod, hogy a vállalt gyereknek meg kell születnie.

A lelki részéhez. Értem amit mondasz, de egyáltalán nincs igazad. Sokkal jobban jár az egy szem gyerek ha lesz egy tesója, és nem lesz belőle kis hercegnő. Járj el a gyerekkel programokra (másik településre akár) vagy kezdj el tanulni valamit, neked a társaság hiányzik, és ha jól értem ezért akarsz dolgozni is visszamenni.

2022. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Szia.


Jelen 😀


Bár nem második baba, hanem harmadik lenne.

Kislányom születése után azonnal tudtam ,éreztem ,hogy mindenkèppen szeretnénk még egy babát.

Kislányom 23 hónapos volt amikor megtudtam ( abszolút tervezett) ,hogy úton van a kisöccse.☺️

Ekkor kérdés sem volt ,hogy szeretnénk vagy sem.


Mikor a kisfiam is megszületett határozottan ,teljesen egyértelmű volt számunkra ,hogy nincs több gyerek! Tényleg ,egyáltalán nem akartunk. Így lett kerek egész minden. Amúgy sem volt egyszerű az eleje, nem alvás ,dackorszak ,minden is..


Ez tartott egészen úgy 2021 novemberéig. 😀 Kisfiam 2017ben született,most lesz 5 éves.

Valami átkattant,vagy én kattantam be😅 de egyre jobban és egyre erősebben foglalkoztatott a gyerek téma.

Mi lenne ha, és akkor milyen jó lenne ha hárman lennének. Úgy el tudnám képzelni , olyan harmonikus lenne. Úgy lenne talán kerek egész. Már ott a 2 "nagy" kislányom iszonyat szeretne egy kistesót. Persze azt azért kijelentette ,hogy ne legyen megint fiú 🤣 mintha kívánság műsor lenne.

Szóval létezik olyan ,hogy nagyon nagyon ellene voltál , és aztán mégis jön egy érzés ,egy hang ,egy nem tudom mi... És akkor még igenis el tudnád képzelni.

Mi meg várunk vele. Kislányom idén szeptemberben kezdi az iskolát. Ez egy nagyon fontos mérföldkő az ő és a mi életünkben is. 100%ig mellette szeretnénk állni.

De azt beszéltük a férjemmel ,hogy esetleg augusztusban talán már mehetne élesben is a dolog. Aztán meglátjuk.


Picike 8 hónapos baba mellett ,teljesen érhető ,hogy nem szeretnél most még ezzel "foglalkozni " Ez majd idővel bőven változhat. Látod ,nálam majdnem 5 év volt ,és mégis ott tartunk ,hogy szeretnénk.

Ne aggódj. Majd kiforrja magát.

Ha mégsem lesz. Akkor sincsen semmi baj az ég világon ☺️

2022. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

3-as vagyok.


A hitel részéhez nem tudok hozzászólni sajnos. Mi nem vettünk fel semmi ilyesmi hitelt. Így nem értek ehhez. És nem is szeretnénk.

2022. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem akarsz még egy gyereket ne vállalj még egy gyereket.Neked kell megszülni,nem a párodnak.Te kényszerülsz megint arra,hogy éjszakázz vele,de most már úgy,hogy 2 gyerek van.Egyiket se tudod a polcra tenni ameddig a másik akar valamit.És ha tetszik ha nem mindig "ki kell cseszni" valamelyikkel,ha egyszerre van bajuk,már pedig az sajnos többségében a nagyobbik,mert ő már tudja mi az a mindjárt.Persze nem mindig fogja tolerálni a mindjártot.A pici meg annyira pici,hogy neki nem mindig lesz opció a mindjárt.

Te esel ki megint a munkából,neked kell kora reggel kicsit-nagyot össze rámolni,hogy aztán kocogj az oviba/bölcsibe a nagyobbal.

Majd házi munka,kisded és újra mehetsz délután a nagyobbikért.télen,nyáron,esőben,hóban,taknyolós gyerekkel,hisztis és kimerült gyerekkel,közben a kicsinek sem fog mindig tetszeni,hogy ki kell menni.

Minden a te nyakadba fog duplán szakadni,akkor is ha munka után besegít a párod.Munka után mit? Haza érnek a férjek általában 4-5-6 órára onnan már csak a fürdés,vacsora és altatás van.Kb a nap könnyebbik része,mire 2 gyerekkel ezeken túl vagy magadra kell legalább annyi időt kifacsarni a napból,hogy lezuhanyozz.


Persze toleráns,türelmes,esetleg már nagyobb nagy gyerekkel (3-4 éves) ez megoldható,de kis korkülönbségnél ez sz*pás a javából.Nem neki,neked.

Úgyhogy,ha nem akarod a saját életed nehezíteni (már pedig ez jön le,te nem akarsz még egy gyereket és kész..) és te így érzed magatokat teljesnek akkor a gyerekekkel se csessz ki és ne szülj még egyet ameddig TE MAGAD nem gondolod meg magad.

Ha pedig a párod babázni akar nyomd a kezébe a lányotokat,ne tervezzen egyedül kettőtök helyett.Neki csak be kell tenni,neked viszont 9 hónappal később ki is kell szenvedni,és túl kell élned póker arcal a legnehezebb napokat is.Mert persze egy anya sose legyen fáradt,nyűgös,rossz kedvű és természetesen ő maga se akarja ezeket kivetíteni a gyerekekre,akik nem tehetnek róla.



Aki nem akar másodikat az NE SZÜLJÖN MÁSODIKAT ameddig nem érzi úgy,hogy készen áll rá.TE számítassz ebben,mert TE viseled a mindennapok terhének nagy részét minimum iskolás korukig.

Ott a lányotok még csak 8 hónapos.Őt kellene kiélvezni ameddig még ilyen kicsike.Pillanatok alatt megnőnek.Ha nagyobb lesz és úgy gondolod,hogy jó lenne még egy,és szívesen újra csinálnád akkor az más tészta.De így,hogy ő akar,te meg nem az nem működik.

A kisgyermekek érdeke is,hogy úgy szülessenek,hogy örömmel várja őket mindkét szülő.

2022. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Vagy àtkattan benned vagy nem, biztosan van akiben megmaradt, hogy nem akar többedik babát, és pl bennem elég hamar megfogalmazódott, hogy lesz testvér, de nem olyan kicsi korkülönbséggel, mint ahogy azt eredetileg terveztük. Friss élmény, 4 hónapos a kisfiam, kb 1 héttel ezelőttig úgy voltam, hogy kész vagyok, nem lesz több, pedig eredetileg 3-at akartam. Most már úgy érzem, lesz tesó, de csak 3-4 év múlva, és tuti, hogy csak 1.

Egyébként én tökéletesen megértelek téged, és ne foglalkozz senkivel, semmivel, ha benned nincs meg az a bizonyos érzés, akkor ne vállald!

2022. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Egyelőre úgyis korai lenne egy kistesót bevállalni, kár ezen rugózni. Az idő mindent el fog dönteni, változhat az álláspontod is. Én sem akartam másik gyereket, de a párom ragaszkodott hozzá, hogy kis korkülönbséggel legyen. Persze, ő könnyen volt, nem neki kellett végig csinálni megint a terhességet, szülést, éjszakázásokat stb. Aztán egy éves elmúlt a lányom, amikor úgy éreztem, mégis csak szeretnék kistesót. Vágytam megint "babázni", meg úgy gondoltam, egy gyerek nem gyerek (talán azért, mert én is nagy családban nőttem fel).
2022. máj. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

8 hónapos még nagyon kicsi, bőven van idő gondolkodni még.

A kérdés, hogy te hány éves vagy, tudsz e még várni? Illetve a CSOK mikor telik le? Ha szorít az idő, akkor én bevállalnám a második babát. Ha viszont van még időd, akkor felesleges ezen idegeskedni . Majd az idő mindent elintéz. Most még viszonylag friss a terhesség- és szülésélmény. A baba is picike még, az eleje a legnahezebb. Utana egyre könnyebb lesz. Jókat fogtok játszani, beszélni fog, megérted mit szeretne, okosodik, nem lesz ez a magányosság érzésed. Többet tudsz majd pihenni.

A következő szülésre még próbáld felkutatni a lehetőségeket. Pl olyan kórházat válassz, ahol van epidurális érzéstelenítés, akkor nem lesz olyan félelmetes a szülés .

2022. máj. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Csok felvételét követően 8 éven belül kell a két gyereket "prezentálni", mennyi idő van még vissza?
2022. máj. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Sokáig azt mondtam nem lesz 2. gyerek. A fiam 7 éves volt, mikor ez megváltozott, így 8 éves volt, mikor megszületett a kislányunk. Most 10 éves a nagy és 20 hónapos a kicsi, nekünk tökéletes ez a felállás. A Csok-hoz nem tudok hozzászólni, mi nem vettük fel. 8 hónapos mellett természetes, hogy még nem vâgysz második gyerekre, még ő is éppen csak most született.
2022. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!