Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valtozhat szerintetek ez az...

Valtozhat szerintetek ez az erzes? (teso)

Figyelt kérdés

1 lanyom van,szeretnek neki mindent megadni amit csak lehet,ebben benne van a teso is,DE ugy gondolok a tesora mint egy ajandekra,nem ugy mint egy masik gyerekre akit szeretni tudnek.beszeltem errol anyuval es szerinte mikor megfogann,megszuletik ugyanugy szeretnem mint a lanyom,na de mivan ha nem?ha ez az erzes bennem akkor is igymarad es csak egy potleknak tekintenem a tesot?

Volt mar valaki ilyen helyzetben?Ti ilyen esetben belevagnatok?


2011. ápr. 12. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi is azért vállaltunk még egy gyereket mert szerettük volna ha van testvére a fiunknak. Mivel most csak egy gyereked van természetesen csak őt szereted és el sem tudod képzelni hogy ez majd változik, de természetesen a tesó megszületésével változni fog:) Ugyanúgy szeretem mindkét gyereket, dupla energia, dupla érzelem, dupla költség jár a dupla gyermekáldáshoz:)
2011. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez érdekes mert én meg attól félek hogy a kisebbik gyerekemet fogom jobban szeretni,mert ő még nem fog rosszalkodni stb.Bár még nem aktuális a kistestvér,hanem csak ezen agyaltam egyik este.
2011. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

csak akkor szülj másodikat ha tényleg akarod, szerintem ha ilyenekn agyalasz, még nem rá felkészülve lelkileg.

Nem kell csak azért, hogy kis korkülönbséhg legyen.

2011. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én egyelőre pont azért nem vállalom be a tesót, mert nem érzem azt, hogy én vágynék rá! Csak azért, hogy megfeleljek a mai "elvárásoknak" (2 gyerek, kis korkülönbség), eszembe nem jutna szülni még egy gyereket. Majd ha úgy érzem, hogy szeretnék még egyet, és neki is mindent meg tudnék adni (úgy anyagilag, mint érzelmileg), akkor jöhet. De addig csak azért mert ez a megszokott, nem!

14 hónapos a fiam

2011. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Utolsónál a pont!


Sokszot úgy érzem, ahoy itt olvasgatok, hogy sokan csak azért szülik hamar a másodikat, mert az megszokott, majd jól eljátszanak és így legalább le van tudva a dolgok ezen rész, mármint a gyerekvállalás


Nem értem ez miért alakult ki így.

2011. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:32


azért alakult így mert anyuka 2 évig kap gyedet majd egy évig gyest utána anyukának vissza kell mennie dolgozni...

így sok anyuka úgy gondolja, hogy inkább szül a tervezett előtt egy kistesót és 5-6 évig folyamatosan itthon marad

2011. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
5-6 évig otthon lenni egyhuzamban sem a legjobb dolog
2011. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha valallnek masodikat nem azert valalnek mert ez az elvaras,eddig sem eltem az elvarasok alapjan.Jutatast semmit nem kapok a gyerek utan,szoval ezert sem.


Az eszemmel akarok tesot a szivemmel nem.ez gaz,es nem tudom fog-e ez valtozni valaha.

2011. ápr. 12. 14:03
 9/10 anonim ***** válasza:

szia,


ugyan ez... es csak kattogok, hogy vajon valtozik e majd egyszer... pedig csodas terhessegem, jo szulesem volt, a fiunk egy igazi ordogfioka, de annyira imadjuk!! nem voltak eget rengeto problemaink, de valami ott van bennem, hogy nem... pedig a testver a legjobb dolog a vilagon, nekem 3 van!! ennek ellenere sem erzem a legkisebb "kezstetest" sem meg a tesora. 2,5 eves a kis torpordogunk, nem vagyok a kis korkulonbseg hive, nem is eszem rajta magam, csak neha eszembe jut, mi lesz ha ez nem valtozik... mert csak akkor fogok szulni meg egyszer, ha a szivemmel szeretnem!! amikor majd minden reggel azzal kelek, hogy babat szeretnek, ahogy az elsonel is.

remelem, megoldodik ez az črzesunk es csak ido kell meg hozza!! :)


Agi

2011. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Higyjétek el változni fog, tapasztalat, de nem kell siettetni.
2011. ápr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!