Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet egy 3 hónapos...

Hogy lehet egy 3 hónapos babát huzamosabb ideig elfoglalni?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányom, elég sokat van már fent napközben, egyre aktívabb.

Viszont a fent léte alatt akkor nyugodt, ha fogom, ami nem igazán kivitelezhető, mert van egy 2 éves fiam is na meg persze ott van a házimunka stb, amit jó lenne apránként csinálni napközben.

Elég sok mindent próbáltam már.

Van adamo hintánk, abba egyáltalán nincs meg.

Van egy hintáztató szék szerű, azon vannak játékok, zene stb, abba 10-15 percet el van, ha éppen olyan a kedve.

Hason szintén elvan kis ideig, de ilyenkor megint csak mellette vagyok.

Hordozókendő sem vált be sajnos, hogy legalább a kezeim szabadok legyenek, feszeng benne, nem érzi jól magát.

Ha simán leteszem a kanapéra, az sem jó.

Ha a kiságyába teszem és pl bekapcsolom a forgót, az sem jó.

Babakocsiba addig van el, amíg tologatom..


Az utóbbi időben pedig tényleg nagyon sokat van fent, az első 1-2 órával nincs 'gond', de utána azért csak csinálnék mást is. Néha arra is csak úgy van időm, hogy a nagyobbat rendbe tegyem és enni adjak neki, ha a kicsi ordít közben végig, mert letettem és nem vele 'foglalkozom'.


Hogy tudnám kicsit több ideig lefoglalni?

Már ötletem sincs, hiába nem első baba, nyilván nem ugyanolyanok.

A tesójával semmi gond nem volt ezen a téren, őt letettük, elnézelődött, elvolt magába, kezeit nézegette stb.


Azt sem mondanám, hogy így lett 'szoktatva', hiszen tudatosan figyeltünk rá, hogy ne legyen állandóan kézben :(


2022. máj. 20. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Több mint 2 órát fent van 2 alvás között? 🤔
2022. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Másfajta hordozó, máshogy megkötve?
2022. máj. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem az 1-es válaszát. Nekem a 2 hónapos is van ébren 2 órát, de volt,hogy többet is.
2022. máj. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Mit nem értesz? Feltettem egy kérdést, mert nem egyértelmű a leírásból. Ekkora babák nem szoktak túlfáradás és nyűglődés nélkül, (értsd úgy, hogy jól is érezzék magukat) ilyen sokáig fent lenni.
2022. máj. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1! Igen, olyan sokat fent van már :) minden babának más az alvás igénye, neki ennyi. 🤷🏼‍♀️ Cserébe éjszaka tényleg baromi jól alszik, 4-7 órákat egybe :)


2! Eddig ezt a megkötős hordozó kendőt próbáltam, van egy ilyen kengurunk is, de annak merev ugye a háta, eddig azt nem mertem használni, bár már nagyon szépen tartja magát, hason is egész sokáig tartja magát ki nyomva, úgyhogy lehet megpróbálom, köszi a tippet! :)

2022. máj. 20. 09:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feszes az izomzata egyébként? Még ez ugrott be azon kívül, hogy túl sokat lehet ébren egyszerre. Barátnőm kisfia is hasonlóan volt, bár ő rugalmas kendőben jól elvolt.
2022. máj. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
4! Igazad van, egy idő után jön a nyűglődés, mert fáradt, ilyenkor le is teszem és elalszik.
2022. máj. 20. 09:09
 8/14 A kérdező kommentje:

6!

Nem, rendszeresen tornáztatjuk, az orvos+védőnő rendszeresen ellenőrzi, és mindig azt mondják nagyon jó minden ebből a szempontból. :/

2022. máj. 20. 09:10
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem első baba, szintén pont 3 hónapos, de így könnyebb dolgom van. Kb 10-20 percig van el ő is a kiságyban egyedül. Ha ott vagyok mellette és lát, akkor kicsit tovább. Be szoktam vinni a házimunkát ha tudom, pl vasalást, hajtogatást, ebédhez zöldségaprítást, stb. Altatni én is babakocsiban szoktam, azt úgy csinálom, hogy a lábammal tologatom, amíg pl mosogatok vagy főzök. A házimunka nagy részét pedig alvásidőben csinálom.
2022. máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kenguru elég káros, akkor inkább vegyél egy rendes csatost :) De a te dolgod persze.
2022. máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!