Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyerekes anyukák! Nekt...

Első gyerekes anyukák! Nektek mennyi időtök van az ùjszülött mellett mással is foglalkozni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 22. 20:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
mi mással pl?
2022. máj. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Semmi màst nem csinàltam mellette. Az az idôszak csak a babàròl szòlt.

Ok, ìgy visszagondolva teregettem, neteztem, vàsàroltunk, fenykepezni, ügyet intezni vittem.

De ez nem volt sok. A hazimunkat csinàlta az apja, kert, haziàllat, tesò nem volt. Kidolgoztam a belem is míg nem volt gyerekem, akkor csak rà figyeltem.

5 hetes volt, mikor költöztûnk, akkor en csomagoltam, de utàna ùjra belemerûltem a babàzasba

2022. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ milyen napja van a fiamnak, mennyire sírós, és hogy itthon van e párom vagy nincs.
2022. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%

Igazából arravvan időm, amire akarom

En pl minden nap főzök, rend is van mindig. Delutan meg mar majdnemcsak unatkozok.

2022. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

6 hetes koráig irdatlan sok netflixet néztem, mert csak rajtam aludt nap közben, míg a férjem át nem vette. Aztán kb 4 hónapos koráig már le lehetett tenni, gyakorlatilag bárhol elaludt, ha elfáradt, és elég mélyen aludt, hogy letegyem. Akkor volt időm bármire. Sütöttem, főztem, horgoltam, olvastam, takarítottam, mire a férjem hazaért, csak pihenni kellett.

4 hónaposan borult az alvása, kevesebbet alszik, és kevésbé mélyen, de alvásidőben még mindig csinálhatok bármit.

Most 6 hónapos, épp egy hónapnyi konyhafelújításon vagyunk túl úgy, hogy amit csak lehetett, magunknak csináltunk.


Hatalmas szerencsém van vele, nem sok ilyen babát ismerek.

2022. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Újszülött mellett viszonylag sok időm volt, naponta vagy 10-szer aludt. Természetesen voltak sírós idöszakai, de alapvetöen azért lehetett mellette mindent csinálni, max. nehezebben.


Mostam-föztem, csináltam a veteményest, foglalkoztam a kerttel, néha besegítettem a férjem vállalkozásába. Persze, néha elúsztam, dehát istenem.


Most 1 éves múlt, hú, ezerszer nehezebb bármit csinálni mellette, mert már keveset alszik, ha ébren van, akkor meg anya-anya-anya :D

2022. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk egy nagyon nehéz időszak volt az eleje, mert hónapokig csak rajtam aludt éjjel-nappal, ha ébren volt, akkor meg nem lehetett letenni, mert üvöltött hányásig. Néha amúgy is üvöltött, mert hasfájós volt. Volt, hogy pisilni is vittem a vállamon, már nem érdekelt. Az első pár hónap egy nagy masszává folyik össze az emlékeimben. Mindent a férjem csinált, én szoptattam, pelenkáztam, szórakoztattam a babát, altattam, próbáltam letenni, megnyugtatni. A férjem meg hazajött a munkából és mosogatott, rendet rakott, segített fürdetni, hétvégén takarítottunk, amit értünk. A kaját rendeltük, meg a szüleink főztek. Aztán ahogy teltek a hónapok, és egyre önállóbb lett, egyre könnyebb lett mellette dolgokat csinálni. Amióta pedig nem rajtam alszik, és van 2x1-1,5 óra szabadidőm, el se tudom mondani, mennyire időmilliomosnak érzem magam :)
2022. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

Elég sok idom volt kB 5 hónapos koráig amíg el nem kezdett mászni.

Filmeztem , főztem, takarítottam, nyomkodtam a telom.

Kb 5 hónapos korától van kevesebb időm, a főzősést másnapra mindig késő délután csinálom amikor a párom haza ér, mert a kisfiamra muszáj volt figyelni.

2022. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%
Nem első gyerekes vagyok,hanem 5.gyerekes,de a most 3 hetes kislányom mellett egyenlőre azt csinálom meg,amit nagyon muszáj.Értsd úgy,hogy berakom a mosógépet,mosogatógépet,felporszivózok,2 naponta valami gyorsat főzök.Segítenek már a nagyobbak,meg a férjem is,mert egyenlőre,mint ahogy eddig is mindegyik gyereknél a legfontosabb feladatom a pici ellátása.Ebbe beletartozik az is,mikor rajtam alszik pl.Kb 3 hónaposan már jobban elnezelődik majd,addig még átmeneti káosz időszak van.Nálunk legalábbis mindig így volt.
2022. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%
Semmire nagyjából. Az első hónapban napi 12 órát ültem vele a fotelban és a mellemen lógott, én meg közben karácsonyi ajándékokat rendelgetem, menüt terveztem, szerveztem mikor hova megyünk, ki jön hozzánk, hová, hányra kell mennie a férjemnek ügyet intézni, nekem orvoshoz, kicsinek személyi, lakcímkártya, útlevél, hitel, stb. Mikor épp sikerült letenni, minimál takarítás, mosógép ki be pakolás és aludtam, vagy sétálni mentünk. Főzni a férjem főzött az első hónapban, ő is vásárolt. Utána kezdődött a vizsgaidőszak, így sokat olvastam szoptatás közben, és átvettem a teljes háztartást. Nagyon nehéz, de szép időszak volt az eleje, bele lehet jönni.
2022. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!