Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háztartás mellett menyit időt...

Háztartás mellett menyit időt kellene a babával foglalkozni?

Figyelt kérdés
nekem néha bűntudatom van hogy nem foglalkozom vele eleget,de hát háztartást is kell vezetni.óránként azért 20 percet minimum játszom vele.nem kevés ez? ti átlagba mennyit foglalkoztok a babóval. nálunk teljesen jó baba, elvan egyedül is,nem kell mindig kézben tartani szóval nem sir ha nem vagyok vele
2008. júl. 31. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem is kell állandóan abajgatni.1-1 nap anyóséknál,és utána napokig küzdök az állandó nyafogással,mert anyóspajtás mindig körbeugrálja,cipeli.
2008. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Hát én elég sokat foglalkozom vele.Ezért vagyunk itthon....

Reggelröl 1 óra séta.elötte reggeli persze.hazajövünk,odarakom az ebédet.játszunk a szönyegen-8a lányom 6 hónapos,de ez eddíg is így volt)Összeporszívózok,ebe´d.Szopizik,és megy aludni fe´l 1 körül.Addíg az ebédet befejezem.ha felébredt,uzsi,játszunk,(persze játszik egyedül is).Közben term.mosogata´s,felmosás,terigetés.Majd a délutáni séta,vacsi,fürde´s,alvás.Kb ilyen minden napunk.

Èn a lányomat mindenhová viszem magammal,mert a nagyszülök messze(1000km-re )laknak.A férjem egész nap dolgozik.

Hát ennyi.

2008. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez először is attól függ hogy mennyi idős a babád, mert ha még nagyon pici akkor nyilván többet alszik, ha meg már 5-6 hónapos vagy annál is nagyobb akkor meg többet van fönn és kevesebbet alszik, de mivel elvan egyedül is ezért szerintem elég neki ahogy most csináljátok, és ő úgyis okos, fogja jelezni ha nagyobb lesz az igénye a játszásra. Nem kell megfolytani a gyereket és a lakásnak sem kell szaladnia. Én is be tudom osztani az időt és igenis nem szenved a babám szeretethiányban, van vele foglalkozva mindíg annyit amennyit ő igényli. Az anyai ösztöneid pedig sosem csapnak be hidd el.
2008. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen elég neki. Miért kéne bűntudatot érezni azért, mert ellátjuk a háztartást? Hiszen ez is a feladatainkhoz tartozik. Nem kell egy kisbaba minden percét kitölteni valamivel, mint ahogy később sem, ha nagyobb lesz. Nagyon jó, hogy tud egyedül is ellenni, jó is, ha ezt megszokja, mert sok kisgyerek, aki ezt nem tudta megszokni, igényli, hogy a szülei minden percben szórakoztassák, nem tud egyedül még egy fél órát sem ellenni, pedig arra is szükség van.
2008. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 8 hós és nagyon jól elvan egyedül, délelőtt sétálunk egyet kb. egy óra hosszat, közben próbálom neki magyarázni mit lát, nagyon érdeklődő, a kutyusokat szerti nagyon. Utána otthon alszik, vagy a járókába van amíg mosogatok, főzök, közben persze rá-rá nézek, most éppen a felállással foglalatoskodik. Ha végeztem kirakom a játszószőnyegre, labdázok vele, tologatom neki a kisautóját, ebédelünk utána pihi, akkor általában csak ücsörög és babrálja a plüssjátékait. Délután változó, mert apa összevissza dolgozik, amikor hazaér alig várja hogy játszhasson vele, estefelé, amikor nincs ilyen nagy meleg el szoktuk vinni hintázni a játszótérre. Kb. ennyi.
2008. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én fordítva tettem volna fel a kérdést:-))

A lányom igaz még csak 7 hetes, de én is akkor tudok háztartásozni, ha dédinél van 1-2 órát...

Most már láthatóan jobban lát, fél-egy órát elvan a kiságyába, nézegeti a forgókat, aztán kicsit beszélgetek vele, mosolygunk, és megy a hordozóba nézni a fityegőket, ott is elvan fél-egy órát, mikor milyen kedve van. Aztán megint beszélgetünk, és megy a pelenkázóra, ott is imád nézelődni. Délelőtt és néha délután is megy a dédihez kicsit a szomszéd lakásba, ilyenkor tudok dolgozni itthon.

Örülj neki, hogy elvan a picid, az a jó, el kel tudnia foglalni magát egyedül is. De tudom mit érzel, nekem is bűntudatom van, mikor itt fekszik a pelenkázón, én meg laptopozok hogy épp vele is foglalkozhatnék...de annak csak az lenne a vége, hogy mindig vele kéne foglalkozni...

Úgyhogy ne félj, jól csinálod, elég ha akkor vagy vele, ha igényli, és jó, ha eljátszik magában!

2008. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Forditva teném fel a kérdést, a baba melett menyit kell a háztartásal foglalkozni!
2008. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!