Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jut idö a férjemre a...

Hogy jut idö a férjemre a baba mellett? Beszélgetni, egymással foglalkozni mikor lehet, ti hogy oldjátok meg? Mert segitségünk az nincs,8 hetes a babánk.

Figyelt kérdés
A férjem este jár haza sokat dolgozik csak vasárnap van ithon de akkor is ugy elmegy a nap hogy nem igazán van idönk egymásra,keveset van ithon és ilyenkor ababával van ha ébren van hogy én levegöhöz jussak,meg elmegyünk sétálni,evés,és elmegy a nap este meg a gyerek már 5 töl nem alszik este 11 körülig utánna meg örülünk hogy alhatunk mert a férjem 5 kor kel.Hétköznapis ugyan ez a helyzet hazajön evés fürdeti a babát majd a pici eszik ami eltart 11ig mire alszik.
2008. nov. 20. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szia, sajnos mi is pont igy vagyunk ezzel az egesszel.es sajnos a ferjem is mondta hogy nagyon megvaltoztunk mind a ketten miota meg van picurka.mi is 8hetesek vagyunk.de mar nagyon hianyzik hogy ne gyorsan kapkoda csinaljam a dolgom amig a kicsike alszik,hogy ne gyorsan maszirozd meg a hatam mert mindjart felkel enni es satobbi.egyszoval ugy erezzuk es felunk attol hogy szepen lasan elhidegulunk egymastol.de az a fo hogy a JOISTEN egy egeszsege kisbabat adott nekunk.szerintem z a legfontosabb. hat minden jot neked es a csaladodnak.es legyetek boldogok /szerintem nem mindig lesz ez igy csak amig egy kicsit meg no. KITARTAS!!
2008. nov. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze nem könnyű,de vannak lopott pillanatok is amiknek nagyon lehet örülni,tudom sovány vígasz, de most ezzel kell beérni,és később ha kicsit nagyobb lesz,vigyázhat rá esetleg valaki,amíg ti mondjuk elmentek vacsorázni,stb.Esetleg nagyszülők messze laknak,vagy nem tudtok rájuk néha számítani?

Én napközben majdnem minden nap egyszer felhívom a párom a munkában,mert így legalább kicsit tudunk bszélgetni,és az is olyan jó,aztán igen hamar elmennek azok a vasárnapok, de azokat is ki lehet használni,hagyd a főzést,takarítást és élvezzétek az együttlétet.Ne vasárnap akard bepótolni a hétköznapi teendőket.

nagyon nehéz de mindig változik valami,a pici is egyre növekszik,és egyre könnyebb lesz vele pl kimozdulni is.Majd meglátod, ne keseredj el,próbáljatok sokat beszélgetni a pároddal,az nagyon segít.

Boldog babázást!

2008. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sza! Nálunk is valahogy így van. Nehezen tudom megosztani a figyelmet(jesszusom, mi lenne ha még egy babó lenne, ettől is félek, 3 felé "menni"), állandó megfelelési kényszerem van a babó felé, hisz tényleg 24 órás szolgálatban vagyunk mi anyukák. Én is úgy érzem, hogy kapkodok állandóan. Szegény férjemre alig marad időm, már tett is megjegyzés...nagyon félek, hogy elromlik a kapcsolat. De megróbálok jobban figyelni rá.Zavarja, hogy jobban a házhoz vagyunk kötve, mert mi azért szerttünk eljárkáni barátokhoz, vagy csak nézgelődni valahová, vagy elugrani vacsizni egy étteremben, most meg nagyon kötött az életünk, de ez így is lesz egy idei, én mondta neki, hogy azért ez jobb lesz idővel, most még pici a babó.

Sok ilyet hallottam, hogy a baba születése után gyakran tönkre megy a kapcsolat. Pedig én imádom a férjem!!!!!!!!!! Tényleg ki kell tartani, és szerintem NEKÜNK kell jobban figyelni a férjünkre.

Egy 7 hónapos babó anyukája.

2008. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az én szüleimre nem tudjuk bizni anyukm nem él apukám meg 15 éve felém se néz nem tudom hol van,anyosomék meg 50kmre laknak ők is dolgoznak csak vasárnap nem de akkor meg azt mondják van dolog a ház körül és nem is nagyon jönnek mindig azt várják mi mennyünk ök 1 szer voltak 1 orát.De nekünk nem egyszerü menni meg még pici és nem is olyan jo a viszony.
2008. nov. 20. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nincs igaza az utolsó hozzászólónak, nem nekünk kell még többet tennünk, hanem a férjeinknek kell elsődlegesen türelmesebbnek lenni, és igenis megfogni a dolgokat és segíteni.

Eleinte nálunk is viták voltak, hogy nekem miért 24 órás szolgálatom van, neki meg miért annyi a nap, hogy elmegy dolgozni (igaz, hogy néha reggel 5-től este 21-ig), hazajön, eszik, fürdik, tévé és alvás. Miért nekem kell menni ha felsír, miért én fürdetek, miért én vígasztalom meg? Igenis, ők is tegyék meg néha! És értsék meg, hogy a baba nagy felelősség, és tényleg 24 órás figyelmet kíván! nekünk mikor jár szabadidő? Mikor jár egy óra aggódásmentes pihenés? Mikor fürödhetek úgy, hogy nem rohanok, hogy na biztos felsírt a gyerek, apa meg nem tud mit kezdeni vele, mikor ülhetek bele a kádba ellazulni?...

Aztán nőtt a kicsi, már mosolyog, forgolódik, és apa is jobban feltalja magát vele, már tudnak "játszani" együtt:-) És m ár van időm néha enni, lefürödni, hajat mosni, vagy ideülni a géphez kicsit (bár hogy szakdogát mikor fogok írni, azt még nem tudom..)

A házasélet nálunk is a heti egyre csökkent, most igyekszünk ezen tudatosan változtatni. Mi tudunk munka közben kicsit a neten beszélgetni, amíg a gyerek alszik, bár jobb lenne élőben itthon:-) De mire gyerek elalszik és én is megfürdök, apa már alszik..

A lényeg, hogy tudatosak legyünk, beszéljünk a gondolatainkról, mundjuk el, hogy mit szeretnénk, hogy mi bánt, hogy mi lenne jó, és tudatosan alakítsuk életünket, és ne engedjük elhidegülni magunkat!

És tévhit, hogy kisbabával nem lehet menni. Miért ne lehetne? Akár 8 hetes, etesd meg, tedd be a babkocsiba és menjetek el egy étterembe enni. A gyerek addig alszik a kocsiban. VAgy sétáljatok az árkádban, fedett helyen egyet. VAgy ha van mama, dédi, barát, csak egy órára adjátok át a kicsit, és kapcsoljatok ki.

Tudom, nehéz, én sem értettem hogy lehet ezeket megtenni, de higyjétek el, az első 2 hónap nehéz, utána már mindig könnyebb lesz:-)

Kitartás, és ne hagyjátok magatokat:-)9

5 hós kislányos:-)

2008. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Èn is eggyet értek az elöttem szólókkal.

Hát mi is elhidegültünk egymástól.Igaz most már a la´nyom 10 hónapos,mégis mire elalszik,már 22.00óra.Èn fárad vagyok,a érjem is,meg nem is eröltetjük a dolgokat.már megszoktuk.Eleinte nehéz volt,de megszoktam...A la´nyom a mai napig min 3x ébred,van hogy 5x6x.mire ö elalszik én is olyan fáradt vagyok,hogy alig va´rom,hogy lefeküdjek....

Èn is egydül vagyok,szüleim 1000kmre laknak,anyósom 60kmre.A férjem reggeltöl estig dolgozik..

szóval így.

Kitartás.

10 hónapos kislány anyukája.

2008. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem megy magától, mindenért tenni kell. Nekünk az első 4-5 hónap volt nehéz, alig volt egymásra időnk, ha a férjem közeledett nem hagytam, mert örültem, hogy beesek az ágyba v. féltem, hogy felébred a gyerek, akit órák óta próbáltam elaltatni. Aztán egyszer rajta kaptam a párom, hogy maszturbál, nem akartam elhinni, hogy ez velünk megtörténhet, rájöttem, ha nem teszek valamit, nem leszek nő is, hanem "csak" anya tönkre mehet a házasságom, márpedig én szeretem a férjemet. Elkezdtem újra időt szakítani magamra, elő került az oly ritkán használt borotva, parfüm, megkerestem a régi tangáimat, amiről a terhesség miatt teljesen leszoktam és én lettem a kezdeményező, akármennyire is fáradt voltam. Rájöttem, hogy gyerek mellett sem áll meg az élet, elhívtuk a barátainkat megint vacsizni hozzánk, bográcsozni, nyársalni, ha este elaludt a lányom mi kint beszélgettünk, iszogattunk a teraszon, szóval újra elkezdtünk élni. Lassan 11 hónapos a babánk, minden téren rendben vagyunk a párommal, alig várjuk a karácsonyt, hogy lássuk a csöppségünk örömét, a tavaszt, hogy hármasban kiránduljunk, a nyarat, hogy együtt strandoljunk, nyaraljunk. Nekem sincs segítségem, a férjem rengeteget dolgozik, de örülök, hogy nem hagytam el magam és tudatosan tettem azért, hogy jó anya és feleség legyek, hogy boldog családban nevelkedjen a gyermekem, mert akárki akármit mond, mindig a nő az egy kapcsolatban, egy családban, aki összetart, aki fáradhatatlanul tesz azért, hogy azok, akiket szeret boldogok legyenek. Kitartás, kedves kérdező, hónapról-hónapra könnyebb lesz, bele fogtok rázódni, csak azt tudom tanácsolni, hogy keresd az alkalmat, amikor együtt lehettek. Ha vasárnap délelőtt alszik a baba ne az ebédet főzd, ne takaríts, ne vasalj, hanem a férjeddel törődj egy kicsit, neki is biztosan hiányzol.
2008. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló vagyok. Ha a férjem közeledik, de én állandóan elutasítom, akkor az ellen csak én tudok tenni. Erre értettem, hogy nagyrészt rajtunk múlik a dolog.
2008. nov. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!