Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezekben a kérdésekben valaki...

Ezekben a kérdésekben valaki t'udna segíteni? Mit és hogyan kell csinálni? Babagondozás, vásárlás, ruhák.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 😊


Első babánkat várjuk és vannak dolgok, amiket egyszerűen nem tudok eldönteni..🤷🏻‍♀️ Valaki segítene?


Kell e sampon/tusfürdő igazából? A listámon rajta van, ahogyan a babaolaj is, de nagyon sokan azt mondják, hogy nem kell, a víz teljesen elég az eléjén. Jobb venni, biztos ami biztos alapon és ha nem kell, elhasználom én? Mit gondoltok a Weleda termékekről? Én a hasamra használom az olajukat, mert szárad, olykor viszket a bőröm, szerintem jó. De hogy babának jók e a termékeik? Elvileg azok... tapasztalatok esetleg?


Aztán mikor hozzuk haza a babát, illetve mikor megszületik, kell e valami extrémebb módon melegebb ruhadarab, mivelhogy még olyan picurka és a hőháztartása nem megfelelő? Gondolok itt az ilyen puhább, kötött, meleg rugdalózókra? Vagy a sima pamut megfelelő?


A matracát szellőztettétek? A külső tokot (ha nektek levehető) kimostátok gondolom? Két takaró elég?


A kisruháit ki is vasaltátok vagy csak kimostátok? Én mindent 40° fokon mostam ki kivéve ágynemű dolgokat, azokat 60° vagy magasabb. Igazából egyáltalán nem gyűrmösek, talán mert újak, használtat senkitől sem kaptam, így értelemszerűen mindent meg kellett vennem, de ezzel nincs is gond. Szóval még mindig szokás mindent átvasalni? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de elég bizonytalan vagyok sok mindenben, nem akarom rosszul csinálni, vagy kihagyni valamit, ami lényeges.


Hány cumit vettetek?

Illetve próbálok szoptatni majd (azt megjegyezném, mert lehet számít, nem annyira lelkesedem a dologért, de meglátjuk, hogy alakul majd), de esetleg azt is be kell kalkulálni, hogy nem tudok majd stb. Venni kell meg előre cumis üvegeket? Tehát mind a szoptatáshoz és mind a cumis üvegből való etetéshez mindent meg kell előre venni?


Bocsi, hogy hosszú lett. Köszönöm szépen előre is, ha valaki tud segíteni, ha részben is csak, nem az összes dologban. 😊


2022. máj. 23. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

A gyerekorvos fog felírni gyógyszertári fürdetőt és bőrápoló krémet a babának, a többi vitamin,köldökápoló, stb mellett. Tehát ilyeneket nem vennék!

A ruhákat tekintve, igen legyen neki melegebb ruci is, még akkor is ha nyáron születik!

Új matracot nem szellőztettem és a huzatját sem mostam ki, mert minek ha új? Úgyis megy rá a vízálló gumis lepedő, amit viszont kimostam!

A babaruhákat ki kell vasalni, nem a gyűrődés miatt, hanem fertőtlenítés céljából. Minimum 3-4 hónapos korig érdemes vasalni.

Vegyél 2 db cumit, 2 db cumisüveget, aztán majd meglátod, hogy kell e. A cumi lehet nem válik be, másik fajta kell, ezért nem érdemes előre sokat betárazni. Cumisüveg meg azért nem kell sok, mert lehet tudsz szoptatni.

Mellszívót is vennék+ szoptatós melltartó+ melltartó betét+ mellbimbóvédő krém.

2022. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Olaj már nem nagyon kell. A lányomnál 9 éve még a hajlatokat kellett olajozni fürdésnél, de a mai világban már nem. A doki ír fel gyógyszertári fürdetőt. Próbáld ki, ha nem válik be, ráérsz akkor venni másfajtát.

A védőnő azt mondta, egy réteggel legyen több, mint amit mi viselünk. De nem is jó túlöltöztetni, mert beizzad és majd attól fog sírni, hogy melege van. De ezt majd úgy is látod. A nyakán is tudod ellenőrízni.

A matracon van egy huzat, azt csak az első alkalommal mostam ki. Erre teszek lepedőt, ez koszolódik, ezt mosom. Nyilván, ha valami átfolyik, akkor a másikat is mosom.

Vasalni én csak a textilpelenkákat szoktam, mert az a feje alá megy, és ha gyűrött, akkor megnyomhatja az arcát. Van még két gyerekem, a babán kívül, örülök, ha enni van időm, nem hogy mindent vasalni.

Egy cumink és egy cumisüvegünk volt, ezek is minta csomagba kaptuk. Cumisüveg nem kellett több, mert sok a tejem, azt az egyet is akkor használjuk, ha el kell mennem pl dokihoz, abból kap fejt tejet. De ha kellett volna tápszer, akkor vettünk volna még, de nem előre.

A cumi úgy alakult, hogy kellett még venni, mert igényli. De ezek mind menet közben derülnek ki. Felesleges előre betárazni, mert nem tudod, mi lesz.

2022. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

1, nem kell. Ha mindenképpen akarsz, akkor illatanyag- és sles mentest, ha lehet és csak a vízbe nyomd, ne a gyerekre.

2, nem kell, ha nyári. Különböző vastagságú takarókkal bármilyen helyzet orvosolható.

3, nem szellőztettük, nincs értelme, mert a kiságy kialakítása miatt szellőzik. Ez alól gondolom kivétel a kombiágy, ami alulról zártabb.

Igen ki, de arra még kerül a lélegző vízhatlan lepedő, plusz a sima lepedő is.

4, elsőnél igen. A világ leghülyébb dolga volt. A magas hőfok és a napsütés is fertőtlenít (ha kint tudsz teregetni), de a szárítógép is megoldja.

5, ha szoptatni akarsz 0 cumit és 0 üveget veszel. Miért? Mert könnyebb pótláshoz nyúlni, ha van mit és miben adni, az meg egyenes út a tápszerhez. Első gyereknél beleestem ebbe a hibába, második lett csak tartósan anyatejes.

2022. máj. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! 🤗❤️


Persze, matracvédőket és lepedőket is vettem. Azokat már ki is mostam.

2022. máj. 23. 20:31
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Én olajoztam a fejét, mikor koszmós lett, sokkal jobban eltávolította, mint a koszmó elleni sampon.
2022. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vasalás már nagyon régóta nem kell! 60 fokon kimosod és kész. Régen nem tudott 60 fokon mosni a mosógép, ezért vasaltak. Ha nyáron születik akkor csak pamutot vegyél. Semmi kötöttet nem tudtam a ráadni. A hálózsákja is sima pamut volt. Vettem sok cumit. Utálta. Vegyél egyet aztán meglátod tetszik-e neki.
2022. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Az elso hozzaszolo megragadt a 70'es evekben.


Kerdezo, Mo. ebben is borzaszto elmaradott, olvass kulfoldi cikkeket, Novak Hunort.


Pl. az orvos altal felirt kremekben koolaj van, rakkelto. 1960 ota irjak, joaz azota is 🤦🏻‍♀️


Furdetni az elejen persze eleg a tiszta viz, hisz nem lesz koszos. A Weleda tokeletes, de lehet nem fogja birni akkor probalj ki mast. En kizarolag felsokategoriasat kenek meg most is a gyerekemre, pedig iskolas mar.


A lenyeg : minel kevesebb vegyszer erje a boret, hogy ne legyen 30 ev mulva pl. rakos.


A ruhaval kapcsolatban. SOHA ne oltoztesd tul, mert azzal megolheted !

Megfazni nem fog, ilyen nem letezik, megfazas nincs, az ember virusoktol es bakteriumtol betegedik meg, nem azert mert hideg van vagy fuj a szel. Nem, a ful sem tud megfazni.

Viszont a bemelegedes miatt meghalhat.


Vasalni nem kell ha van mosogeped ami 60 fokon mos, vagy ha van szaritod akkor eleg 30 fokon mosni is. Fertotlenito vasalas nem kell, hisz nem vagy fertozott. Ha ebolas lesz egy csaladtag akkor lehet fertotleniteni.


Ne vegyel elore cumit, foleg ha szoptatni szeretnel, egy cumisuveg lehet keznel.


Mar most nezegesd az LLL - szoptatasi oldalt, es keress szoptatasi tanacsadot, hogy ha kell, legyen. A nok 90 %-a TUDNA szoptatni, ha tajekozodna, ha lenne kitartasa, turelme, es a kedves vedonok is kepeznek magukat e teren. Nem, hogy 1970 ben lediplomaztak azt jovanaz.


Legzesfigyelo, eletet mentehet (szakmabelikent irom ezeket )

2022. máj. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Azért egy melegebb rugival nem fogod megölni. :D

Én atvasaltam mindent a fertotenites miatt nem a gyűrődések miatt. De ha van szaritogep akkor nem kell. Mi a születés után vettünk hat megváltás volt :D

Matracra kimosott matracvwdo plusz lepedo, nem szelloztettem.

Én vennék 1-1 melegebb rugit ki tudja milyen idő lesz. Plusz vékony meg egy kicsit vastagabb taki. Éjszakára halozsak

A weleda termékek jok, én az olajat használtam koszmora. Sajnos az én gyermekem bőre erzekeny és vehettem bármilyen felső kategóriás termeket nem volt tőle szép, a gyógyszertári dolgok váltak be.

Cumit nálunk nem használ. De ha te Akarsz vegyél 1-1 darabot mert lehet az pont nem fog neki tetszeni.

A cumisuveggel is pont így tennék. Azért legyen otthon ha kene.

2022. máj. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
A gyerek orvos fog adni egy csomo receptet.Köztük baba fürdető krémet is.Ne fürdesd mással amíg pici.Mi be kentük fürdetés előtt a lányomat babaolajjal mert borzasztóan száraz volt a bőre.Azt hogy ki mit vesz milyen tanácsot ad,az egyéni.Nekem is javasolták a babafészket,a lányom ordított benne.Ami neki bejott a pihenőszék,valakinek meg az nem.
2022. máj. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de a doki által felírt receptekre kinek a neve/adatai mennek? Tudom, biztos hülye kérdés, csak nem világos, hogyha anyuka-apuka nevére mehet, akkor miért nem dobják fel a felhőbe? Ha a babáéra kéne írni, akkor viszont hetek mire megérkezik pl. a taj száma...
2022. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!