Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakelengye vásárlás, miből...

Babakelengye vásárlás, miből mennyit? Egyáltalán szükség van-e rá?

Figyelt kérdés

Most vagyok 20 hetes és lassan elkezdtem írogatni, hogy mire lesz majd szükség, miket kellene majd venni. De annyira nagy a választék, teljesen bele vagyok már zavarodva mi kell, miből mennyi kellhet.

Egyedül a bababútor és babakocsi az, amit már tudunk, hogy melyik lesz.


Mennyi kell ezekből?: textilpelenka, babaágynemű huzat (takaró+párna), babaágyba lepedő, rugdalózó, body, cumi, cumisüveg, szoptatós melltartóba betét


SZükség van-e ezekre?: bundazsák, kocsitakaró, fürdetéshez kifogó,cumisüveg sterilizáló (forró vízben nem lehet kifőzni?), cumisüveg melegítő (nem lehet mikrózni?)


Vagy akinek még van valami hasznos tippe, annak is örülnék.



2021. aug. 31. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Textilpelenkából 10 darabbal kezdtük de vettünk még mert sokat bukott és kellett.

Párnája még most sincs. Mi kezdetben babafészekben altattuk és kis takaróval takartuk be, aztán amikor már elmászkált éjjel áttértünk a bundazsákra.

Kocsitakaró külön nem volt, egyet vittem amelyik kéznél volt (3 kis takarója van).

Kifogónk se volt, a szobájában fürdettük és csak áttettem őt fürdés után a pelenkázóra amire egy törölközőt raktam és bebugyoláltam. Cumisüvegünk 3 db volt. Cumisüveg melegítőt mi ajándékba kaptunk, de jó dolog. Lepedő 3 db van. Cumija 4 db van de csak 2 db ot használ. Eleinte kifőtük a cumisüveget, aztán vettünk mikrós sterilizálót, nekünk kényelmesebb így. Melltartó betétet nem tudom, kezdettől tápszeres. Body és rugdalózó nekünk nagyon sok volt, kaptunk is rokonoktól de a fele rajta se volt.

2021. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Cumisüveg sterilizáló nagyon hasznos, ha tápszeres lesz. Viszont ha szoptatni fogsz, teljesen felesleges, arra a pár alkalomra, amikor kelhet, bőven elég kifőzni. Na meg az se biztos, hogy egyáltalán elfogadja a cumisüveget. Szóval azzal én várnék még, és akkor vennék csak, ha kellene.

Cumisüveg melegítő dettó. Mikrózni nem lehet, de meleg vízbe állítva megmelegszik.

Kifogó, bundazsák kell, de az utóbbival várnék még, nem tudhatod, mekkora lesz.

Kocsitakaró kell, de egy egyszerű pléd is jó.

2021. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Pedig pont a babakocsi az, amit nem szabad elkapkodni és kb. 90 %, hogy szarul döntesz.

Egyébként döntsd el először is, hogy szoptatás vagy tápszer.

Ha szoptatás, akkor SEMMI olyat ne vegyél előre, ami tápszeresnek kell, mert mind csak csökkenti a szoptatás esélyt. Azaz nem kell cumisüveg, játszócumi, sterilizáló, melegítő.

Ha úgy alakul, megveszed később.

Amúgy tápszerhez a vizet lehet mikróban is, ahogy mikróban lehet sterilizálni is, de lefejt anyatejet nem lehet mikróban melegíteni, csak vízfürdőben. A cumisüveg melegítő is vízfürdős megoldás.

Takaró, párna egyáltalán nem ajánlott. Fulladásveszély. Ugyanígy rácsvédő éa baldachin se.

Bundazsák: egyáltalán mikorra várod?

A kifogó egy kapucnis törölköző vagy van aki az óriás tetra anyagút érti alatta. Praktikus cucc, de nem halsz meg nélküle.

2021. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

20 db sima fehér textilpelenka

Babaágyneműt ne is vegyetek, hanem hálózsákot.

2 lepedő

cumisüveg elég egy az elején, anyatejhez abszolút nem kell használnod.

A sterilizáló helyett ki lehet főzni, viszont a tejet nem szabad mikrózni, mert az sterilizál, a babának meg kell a tej "élővilága".

Kifogó vagy babatörülköző


Body-t rugdalózót kérdezz körbe, mi ingyen adogatjuk körbe egymásnak ismerősökkel.

Amúgy ha nem kaptok kölcsön, a tescoban vegyetek, azok nagyon jó minőségűek és olcsók

Hidegebb időben kintre kell egy "maci overál"(vastag kapucnis kezeslábas) meg sapka.

Bundazsák nem kell, helyette kis pléd, takaró a babakocsiba. A bundazsák nagyon meleg, -20 fokok már nincsenek errefelé.

2021. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
3-3 lepedő, 2 hálózsák, legalább 20 tpelus. 1 cumisuveg, 1 cumi, a többi cumis cuccot nem érdemes előre megvenni, mert nem biztos hogy kell.
2021. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Nekem már csak egy hét van hátra.

Amit vettünk és alap az a kiságy, babakocsi, nekünk kellett egy komód is neki.

Textilpelenkából 12db(így volt csomagban)fehér+ 3db mintás(de csak mert nekem tetszett 😅)

Ruhákból bevallom csak annyit vettem, amennyi kell a kórházi csomagjába. (3 hosszú ujjú rugi, 5db body. Hazamenős ruha. Sapka, kesztyű)

Ruhákat kapok még tesómtól párat, meg úgy voltunk vele, ahogy nő úgy veszünk neki azt, ami épp kell.

Két lepedőnk van, plusz egy vízálló.

Két olyan csuklyás törölköző.

Eddig két kis takaró. De azt is kapok még tesómtól.

Babafészket kaptam, abban lesz, ha nem szereti akkor csak a matracon eleinte.

Halózsákot akkor veszek, ha kell.

Kapok a kiságyba körbe vèdőt, de még nem rakom fel.

Kapok egy légzésfigyelőt.

Egy cumisüveget vettem, csak, hogy legyen. Két cumit(így volt csomagban), meg van itthon egy tápszer is. Ezek csak azért, ha épp kell és az éjszaka közepén vagyunk legyen mihez nyúlni.

Vettem melltartóba betétet, de nekem már jó ideje van, hogy folyik.

Semmi féle sterilizálót, meg melegítőt nem vettem még, mell szívót sem. Úgy gondoltam ezeket csak akkor, ha tényleg kellenek.

Kiskád, pelenkázó van.

Fürdetéshez, ápolásához cuccok.

Egy csomag pelenkát vettem, mert nem tudom, hogy jó lesz e ez neki. Kaptam egy hordozót barátnőmtől, az ő kislánya már kinőtte.

Szerintem ennyi.

Én tényleg úgy voltam vele, hogy próbáltam csak az alap cuccokat beszerezni, aztán majd meglátjuk, hogy mi kell, mi, hogy alakul.

Én is elborzadtam amúgy a kelengye listák láttán.. utána olvasgattam itt is, sokan irták, hogy felesleges bevásárolni előre egy csomó cuccot.

Nekem közel vannak a boltok, majd kiszaladok, ha épp kell valami.

2021. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Kaptál már pár választ, ha még érdekel/szívesen olvasol; nekem van kelengye listám, s tapasztalatom is, ha gondolod privátban elküldöm, kiegészítve is. :)

2021. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Leírom mi miket vettünk és ebből mi volt kuka felesleges


Babakocsi (sose volt benne 5 percnél többet)

Hordozó kendő (nekem életet mentett)

Baba fészek (szinten utálta a gyerek, most jó a mese sarokba, abba ül amikor napközben mesélek neki)

20 db textil pelenka (még több kellett, mert rengeteget bukott az elején)

5 db rövid ujjú body (56-os, 1 hét alatt átnőtte)

5 db kezes lábas body (56-os, szintén)

1 talpas nadrág (62-es, ezt legalább használtuk kb 1 hónapig)

1 hosszú ujjú (szinten 62-es volt)

1 vékony pamut sapka (talán 2x volt rajta)

1 haza hozó szett (annyira fáradtak voltunk hogy már csak itthon jutott eszünkbe ráadni)

2 csuklyás törülköző (3 hónapos koráig a csapban, azóta a nagy kádban fürdetjük, 2 éves es még mindig azt használjuk)

2 pólya hálózsák (ebből még vettük mert ebbe aludt es a pólya megnyugtatta sokszor így napközben is használtuk)

2 matracvédő lepedő (pont elég)

2 fehér pamut lepedő (amíg az egyiket használjuk a másikat kimosom)

Baba köröm vágó csipesz (mai napig használjuk)

1 kis csomag pelenka érzékeny bőrre (kórházba elég volt, hazafele vettük még)

1 cumi (sose fogadta el, pedig kaptunk többet is)

1 cumisüveg (ebből kellett még, mert végül tápszeres lett)

Mikrós sterilizáló (sokkal gyorsabb mint kifőzni)


Többit vettük hozzá szépen lassan, ruhákat mondjuk tényleg csak nagyon keveset, mert hamar átnőtt 1-1 méretet és a szárítógépben minden hamar megszáradt

2021. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amit másképp csinálnék, hogy nem öltöztetem agyon télen a kis törékeny csecsemőt, hanem inkább adok rá egy vastagabb rugdalózót vagy egy könnyebb pamut overált, és egyébként bundazsákba rakom.

Otthonra jól jött volna egy pólya, sokkal könnyebb lett volna tartani szoptatás közben.

Mikrós sterilizálót nem ismerem, de a kifőzés nagyon sokáig tartott és tiszta pára lett folyton tőle a lakás, lehet megpróbálnék mást, ha újra csinálnám.

Cumisüvegmelegítőnk se volt, de úgy tudom, hogy az inkább csak melegen tartásra jó, pl. ha akkor lett volna jó, mikor még nem éreztünk annyira rá, hogy a baba mikor éhes, akkor még valameddig melegen lehetett volna vele tartani. De amúgy teljesen jó volt a mikró.

Pelusból, amint lehet, áttérnék a nadrágpelenkára. Az összetépőzározható verzióból állandóan kifolyt a cucc.

Textilpelenkából kezdetnek elég 10, aztán meglátod.

Nem használtunk ágyneműt, se párnát, pléddel takartam be a babafészekben, később, mikor már sokat mocorgott, inkább csak felöltöztettem jól, mert csak belegabalyodott a takarókba, vagy kibújt alóluk, a hálózsákot meg nem tűrte el.

Lepedő, és vízhatlan réteg 4-4 db, legyen váltás, míg az egyik mosásban van + a "balesetek" esetére

Rugdalózó, body attól függ mennyi, hogy milyen gyakran mosol.

Cumisüvegből 4-et vettünk, kezdetnek kis lyukút. Cumi elég egy kezdetnek, nem minden gyerek szereti.

Szoptatós melltartóba betét igény szerint.

Kifogó nem feltétlenül kell, sima törölköző is jó.

Tápszerből érdemes minimális mennyiséget bekészletezni, hogy ha kellene, kéznél legyen azonnal.

Én még vettem neki egy hintáztatható pihenőszéket, amit bölcsőként is lehet használni, így ki tudtam magammal vinni a nappaliba, konyhába. Volt rajta egy nyugtató zenéket lejátszó rész is játékokkal, azt nagyon szerette a kezdetektől.

2021. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 2.gyereknel már okosabb voltam, nem vettem meg minden hülyeséget.

Mikros sterilizalo

Pihenoszek

Kiságy

Legzesfigyelo

4 cumisuveg

2 cumi

10 textilpelenka

Ruhakat kaptunk

Jatszoszonyeg

Tápszer

Mellszivo

Ha kell, bundazsakot veszek, szegenyek az overalban alig tudnak, mozdulni.

2021. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!