Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kistesót tervezünk, de megtorp...

Kistesót tervezünk, de megtorpantam. Éreztetek már ilyet?

Figyelt kérdés

A kislányunk nem sokára betölti a két évet. Úgy terveztük, hogy nem adom bölcsibe, itthon maradok vele amíg lehet és belevágunk a kistesó projektbe.


Ahogy közeledik a "projekt" kezdete egyre több félelem és lelkiismeretfurdalás tölt el: többször sírtam éjszaka, hogy a kistesó miatt kevesebbet tudok magamból nyújtani a kislányunknak, emiatt már előre sajnálom szegényt. Elég eleven egy gyerkőc, nehezen alszik napközben, az etetése nagyon időigényes, de elég okos, imádja az embereket, állatokat, szerintem már most örülne egy kisbabának a maga módján. Viszont egész nap versenyt futok a háztartással 1 gyerek mellett is, nem tudom mit csinálnék 2 gyerek mellett, ez még gondolatban is lesokkol. A legjobban a kislányom érzései bántanak, hogy szegénynek -ha első próbálkozásra csoda folytán összejönne a tesó-, amint megszületne a kistesója pár hónap múlva oviba kellene mennie, azt érezné, hogy már nem kell nekünk. (Megint sírok.😪)


Ha az én kényelmemet nézem akkor vállalnék kistesód, ha a lányunk már 4 éves lenne, de az ő szempontjából rövid távon kevésbé, de hosszú távon szerintem sokkal jobb lenne a kisebb korkülönbség. Én majdnem 4 voltam az első kistesóm születésénél és volt bennem féltékenység rendesen sajna piciként. Úgy gondolom, hogy amikor pl csak 2 év van a gyerekek között, akkor kisebbként is jobb a kapcsolatuk (nem biztos, hogy így van).


Egészségügyi és munkahelyi okai is vannak annak, hogy nem akarok várni. Tele van a pajzsmirigyem göbökkel, IR-em van, endometriózisom... Lehet már most sem tudnék teherbe esni, később ezek meg csak rosszabbodni fognak szerintem. A munkahelyemre ha a kislányom 2 éves korában visszamennék úgyanúgy elvenném a lányomtól a közös baba-anya időt + rettenetesen stesszes egy hely, nem akarok többé ott dolgozni (amint terhes lettem ki is irattam magam, mert ez a stressz csak ártott volna a babának is, ha ott maradok, görcsölgettem is munka közben...), más helyet nem akarok keresni, hogy pár hónap után onnan menjek szülni (+akkor vissza kell fizetnem pénzt a munkahelyemnek, hosszú...). Anyagilag az sem igazán tenne jót, hogy várok még pár hónapot és csak GYES-en leszek...


A kérdésem arra vonatkozik, hogy bennetek nem voltak kételyek a kistesó miatt? Főleg a kislányom érzései bántanak, hogy milyen rossz lenne neki, ha osztoznia kellene rajtam. (Apja is van, ő játszik vele, de etetés, altatás, fürdetés, takarítás terén passzív.)



2022. máj. 30. 00:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem vagyok terhes, de ha valaki olvassa a kérdésemet és hasonlót érez annak írom, hogy azóta ismét megtört bennem valami, de most pozitív irányban. Nagyon sokat változott pár hét alatt is a kislányom, még a főzésben is segítkezik a maga módján, érdeklődik az igazi kisbabák és a játékbabái iránt is, gondoskodik a kis plüsseiről.😍 Ha ebben a pillatban itt lenne velünk egy kistesó még lehet élvezné is. Persze gondolom nehéz lenne és egy bizonyos szinten úgyis lenne testvér féltékenység, ez a legjobb nevelésnél is elkerülhetetlen. Családon belül egyébként beszélgettem olyannal, akinek 6 évvel fiatalabb tesója van és ő ugyanúgy kicsit elhanyagolva érezte magát, mint én a 3 év korkülönbséggel az én tesómnál, mégis felnőttkorunkra ez részemről teljesen elmúlt ez és örülök, hogy nem vagyok egyke.
2022. aug. 9. 22:33
 12/12 A kérdező kommentje:

Egy kis update annak, aki erre jár:

Belevágtunk és már 1 hónapos a kisebbik lányunk. Nagyon érdekes, de a születése óta annyira természetesnek érzem, hogy 2 gyerekem van. Nem mondom, hogy nem nehéz velük, mert de, viszont jelenleg nem érzem azt amitől tartottam, hogy hogyan fogok ugyanúgy 2 gyerekkel foglalkozni. A férjem rengeteget játszik a nagyobbal, ha meg a férjem nincs itthon, akkor besegit a nagy a babás dolgokba, imádja őt (jelenleg😁). Próbàltunk itthon a lehető legkevesebb dolgon változtatni. Pl én a nagylánnyal aludtam születés előtt, most ez annyiban változott, hogy itt a pici mellettünk, a kiságyban. Ugyanúgy én fürdetem őt, én készítem el általában, ha megy valahová. Azt beszéltük a férjemmel, hogy ha nem durvulna el a helyzet 2 gyerekkel és anyagilag megtehetnénk vállalnánk 3. gyereket. Sosem gondoltam volna, hogy valaha 3. gyerek meg fog fordulni a fejemben.😄

ápr. 4. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!