Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki szerint csak az idő...

Mindenki szerint csak az idő segít, de mégis mennyi idő? (Hasfájás)

Figyelt kérdés
A babám 3 hónapos lett 27-én. Szopizik, de valahogy mindig nagyon sok levegőt nyel. Többször büfiztetem közben is, de így is marad levegő valószínűleg a pocakban, mert 1 órával később tekereg, sír, feszíti magát meg a lábait. Már szinte minden cseppet kipróbáltam, tornáztatom a lábacskáit de nem segít sokat, sőt, azt vettem észte mintha még rosszabb lenne azóta hogy 3 hónapos lett. Kérlek írjatok valami bíztatót mert 3 hónapja nem alszok igazából szinte semmit, és most kezdek besokallni :(

2022. máj. 30. 09:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Szélcső esetleg?
2022. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Idő arra, hogy hozzászokjon a szervezete az emésztéshez, a kinti léthez. Egyáltalán nem biztos hogy bármiféle puki kínozza, simán csak emészt és tekereg mert fura neki, kényelmetlen. A hasfájás nem konkrét fájdalmat jelez, hanem az új világhoz való hozzászokást. A cseppek ezért nem működnek. Ha nagyon szenved annak lehet oka allergia is, de hacsak simán rajtad alszik el, meg nyűgös akkor teljesen normális.

Kitartást, hidd el jobb lesz. Nekem az életben nem volt semmi annyira kimerítő mint az első 3 hónap. A hisztikorszak, a fogzás, a szepa NÁLUNK ahhoz képest semmi volt.

2022. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Hagyd el a cseppeket elsokorben. Lehet az is, hogy tejfehérje alllergiaja van, így addig maradhat a hasfajas, míg nem kezdesz dietazni te magad...
2022. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Le leszek pontozva, de nekünk a tápszer volt a megoldás…nem mondom, hogy jó, de már nem birtuk.
2022. máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A szélcső sem segített, nem pukizott tőle soha, mert szerintem nem akkor "fájlalja" a hasát mikor már közel a popójához a puki (mert akkor ki tudja már nyomni éppen, habár akkor is tekereg de valahogy máshogy) hanem szerintem mikor középen van a hasában valahol a levegő.

Aludni is szinte csak úgy tud, ha apa vállán van (gondolom akkor nyomja a pociját), vagy ha tologatom a babakocsiban, esetleg ha elringatja az autó, vagy a cicimen szopizva.. de attól meg persze kezdődik minden előlről... Hason nem tud aludni sajnos :(

Nem fogyasztok szinte tejterméket, egyedül egy kevés sajtot, attól is lehet? Eddig úgy tudtam mindent lehet enni mértékkel szoptatás alatt :/

2022. máj. 30. 09:25
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk is tejfehérje és fűszerek (kivéve zöldfűszer, só) teljes és radikális kiiktatása segített, 3-4 hét alatt elmúlt így a hasfájás mire kiürült a szervezetünkben minden. Nem csak tejtermék számít, hanem minden, amiben tejszármazék van. Pl. Felvágottak többsége, margarinok nagy része csak hogy olyan példát mondjak amire az ember nem számít.

Amúgy igen, lehet enni bármit szoptatas alatt, csak figyelni kell mire érzékenyebb kicsit a baba, azokat ki kell iktatni.

Nálunk a tejfehérje volt. Nálatok lehet más.

2022. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem a tejszármazékentes étkezés vált be. De alapból 2 hét mire kürül a szervezetből. Minden csomagolást olvastam, hogy mik az összetevők, vegán cuccokból vannak egész finomak.

Nálunk kb 4 hónapos koráig tartott a durva hasfájás.

2022. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mindent lehet enni, ameddig nem okoz problémát. Ha allergiás akkor bizony az a kis sajt is okozhat fájdalmat. Én még mindig kétlem hogy a szelek okoznák a hasfájást. Inkább az emésztés maga ami vagy jár bélgázzal vagy nem. De ha allergia, vagy érzékenység, az egy teljesen más kategória.
2022. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is csak azt tudom írni, hogy az idő. Nálunk 4 hónapos koráig tartott, kegyetlen volt. Teljesen mindegy volt, hogy mit vagy mit nem ettem. : D Kitartás!

(Nekünk segítség volt az elemes hinta, abban elaludt, kicsit volt időm lezuhanyozni, stb.)

2022. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok. Nekünk még a hordozás vált be, órákat aludt rajtam, tudtam főzni, mosni, takarítani és ő is nyugodt volt.

Kitartást! Hidd el, visszagondolva már el se fogod hinni, hogy milyen gyorsan elment ez az időszak és, hogy hogy bírtátok ki.

2022. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!