Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami baj van velem?

Valami baj van velem?

Figyelt kérdés

Jelenleg 6 hónapos a gyermekem.


A problémám az hogy nagyon hullámzó a hangulatom. Egyik nap én vagyok a legboldogabb ember a világon a másik nap meg teljesen magába szippant a szorongás, hogy biztosan beteg, autista, soha nem fog beszélni, járni stb. Az ilyen napokon szörnyen érzem magam, sokszor enervalt és rossz kedvű vagyok és nehezen látom el a teendőimet. Minden pillanatban a babámat lesem hogy mi az amit furcsán csinál, mellette vagyok és foglalkoztatom. Persze állandó feszültség és szorongás van bennem. :(


Utána eltelik 1-3 nap és megint tök jó kedvem van porgok, megyünk ideoda stb és úgy igazán jobban élvezem az egészet. Ez szintén néhány nap és kezdődik elölről a kor. :(


Szörnyen érzem magam mert ezek miatt a szorongások meg hullámzások miatt egyáltalán nem tudom élvezni ezt az időszakot. Folyton azt várom mikor lesz végre 2-3 éves hogy tudjon járni meg beszélni és akkor talán nyugodtabb lennék. De így meg tényleg nem élvezem a babazast semennyire. :( Folyton látom más ugyanennyi idős babája már kúszik, ül stb. Az én babám csak forogni tud még meg a hasán körbe kuszni de ennyi.


Nem tudom más érezte -e valaha hasonlóan magát.


Pszichológushoz járok eddig 3x voltam, de nem igen érzek javulást szóval már végképp em tudom mit tehetnék, félek hogy teljesen elrontok mindent a babammal és hogy nem fog szeretni ezek miatt az érzések miatt. :(



2022. máj. 30. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Borderline?

Vagy depresszio?

Esetleg homonalis hangulatingadozas?


3 alkalom kutya fule rendes zerapia 1 evig tart minimum

2022. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy borderline, inkább valamiféle szorongás lehet. A depressziót már közelebbinek érzem. Csak közben meg amikor jók vagyok akkor tényleg JÓL vagyok. Olyan nagybetűvel.
2022. máj. 30. 10:15
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Manias depresszio?

Az ilyen hullamzo meg.

2022. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi baj. Csak kissé jobban aggódsz mint mások. Nekem is voltak hasonló gondolataim, még rosszabbak is ajjaj. Én egyszerűen figyelmen kívül hagytam ezeket. Ha éreztem, hogy kezd előtörni valami hülyeség gyorsan valami teljesen másra gondoltam vagy csináltam valamit. És szép lassan teljesen elmúltak. Hangulatingadozásaim a mai napig vannak. De szerintem ez sok mindentől lehet. Fáradtság, aggódás, bezártság, ha nincs senki aki átérezné a helyzeted stb. Próbáld meg elhesegetni ezeket a gondolatokat. Nem könnyű tudom. De annál rosszabb ha rággódsz rajta. Gyorsan eltelik majd az idő.
2022. máj. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Netfüggőség? Próbáld ki, hogy 3 napig nem olvasgatsz fórumokat, babás cikkeket, betegség és egyéb rendellenesség leírásokat. Csak koncentrálj a babádra, és ha bármi rendellenességet tapasztalsz (ha egyáltalán fogsz) akkor hívd fel a védőnőt vagy a gyermekorvost. Ne más anyukákat kérdezz, főleg ne nagymamát, szomszédnénit vagy más nőt abból a korosztályból, mert majd jönnek azzal, hogy ilyenkor már kellene tudnia ezt is, azt is, az ő gyereke ilyenkor már régen csinálta stb.

Nem szabad hasonlítgatni máshoz, minden gyerek egyedi. Élvezd a pillanatot, és a babáddal töltött időt, mert hamar elröppen.

És nehogy azt hidd, hogy a mostani felfogásoddal majd pont akkor nyugodnál meg, amikor 2-3 éves lesz. Lehet hogy addigra fog beszélni, járni. De akkor meg attól retteghetsz majd, hogy ki ne ugorjon az ablakon, le ne essen a mászókáról, ki ne szaladjon az autó elé, meg ne nyalja a mosogatógép tablettát stb. Úgyhogy hidd el, ez a korszak nyugisabb. 😊 Ha az említett dolgok nem működnek, akkor keress egy jó szakembert.

2022. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért annyira nem súlyos a helyzet hogy mániás depressziós legyek. Inkább tényleg az aggodalom miatt van rossz kedvem ha rám jön. Nem olyan gondolataim vannak hogy minek szültem és társai szerencsére. Nagyon nagyon szeretem a babám és aggódom érte. Inkább valószínűleg a négyesnel meg ötösnél lesz az igazsag. Túl sokat olvasok.
2022. máj. 31. 07:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, azóta hogy vagytok? Javult a lelkiállapotod? Meddig jártál pszichológushoz?


Én ugyanilyen vagyok, 2 éves a gyerkőcöm. 2x voltam pszichológusnál, de csak rosszabbul lettem lelkileg, mert megerősített abban, hogy jogosak a félelmeim, mert miért is ne történhetne baj a gyerekemmel. Én ezt tudom, de azért kerestem szakembert, hogy a tudat miatti szorongásom oldja.


2 hónapos koráig el sem mertem hinni, hogy létezik. Onnantól folyamatosan a betegségek miatt aggódom. (Be is vonzottam szépen műteni való dolgot és egyéb ijesztő dolgokat is, hát ez sem tett jót a lelkemnek.) Mindig vártam, hogy nagyobb legyen, most nagyobb, de ahogyan írták is, nem könnyebb. Az én szememmel a potenciális veszélyforrások száma végtelen és minden apró csikarásra, köhintésre megfeszülök. Mindjárt itt az ovi és azt nézem hol a legveszélytelenebbek a mászókák meg melyik udvarok nem telefonozik 4/3 pedagógus, miközben 8 fokban a gyerekek széthúzott kabáttal és patakokban folyó orrváladékkal az orrukban szaladoznak. Állítólag, ha már van egy kistesó belazulnak az anyukák. (És ha nálunk nem és csak még több lesz az idegeskedés?) Nálatok nincs tervben?

2023. ápr. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia. Hát nagyjából 1 éves kora óta mikor is elindult jobb a helyzet. Persze most is szoktam aggódni de már nem nyomja rá a bélyegét a napjaimra az aggódás. :) Magamtól "jöttem helyre" úgymond. A pszichológus nem jött be sajnos nálam. Az idő viszont sokat segített. Esesektol stb nem félek. Pedig előfordul már bőven hiszen lassan 1,5 éves már. :)


Viszont ha te úgy érzed hogy nem tudsz javulni mindenképp érdemes lenne szakemberhez menni szerintem így nem biztos hogy jó ötlet a tesó. De ez az én meglátásom. Nálunk egyébként 4-5 évig biztosan nem lesz tesó, de az is lehet hogy sohasem. De nem emiatt. :)

2023. ápr. 15. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!