Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehetne ez ellen tenni?

Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfèl èves. Egyèbkènt tündèri kisfiú, de mostanában ha olyanja van, földhöz vágja, ami a keze ügyèbe kerül, rendszerint a játèkait vagdossa földhöz "mèrgèben". Ezeket arra adja válaszul, ha valamit nem engedek meg neki. Nyilván nem vagyunk tökèletesek a fèrjemmel, sajnos nem sajnos van, hogy x edjère már hangosabban szòlunk rá. Ha veszekedünk rá ilyenkor, sajnos olaj a tűzre, mostanában már higgadtan kezelem, ki is tudom zökkenteni, csak na. Elmondom, hogy ez csúnya viselkedès, tönkremegy a játèk, nem szabad. Múltkor nem engedtem már vacsi előtt kekszet enni. 15 perces ordìtás következett, mert èpp meglátta az üvegszekrènyben, de nem engedtem belőle. Szerintem most kell megfogni a gyeplőt, mert ha engedek, jaj nekünk. Viszont ezt nem tudom hogy kezeljem? Nyilván nem akarom, hogy tönkretegyen valami játèkot vagy kèsőbb a másèt vagy eltaláljon valakit. Ja ès csapkod is. Kèt kèzzel. Ajtòt, falat, nèha szalad nekünk is, amikor "hiszti" van. Hamar abbahagyja egyèbkènt. Minden alkalommal figyelmeztetve van, nyilván, de ez vajon elèg? Az apja amikor földhöz vágja a játèkait, elkobozza. Ő kevèsbè tud türelemmel lenni ilyen helyzetekben, de sajnos a kiabálás/fenyegetès, hogy kukába rakja a játèkait mèg rosszabbat tesz, ilyen pici totyogònak mèg szerintem hiába magyaráz ilyeneket. Ti hogy oldjátok meg az ilyen helyzeteket ?
2022. jún. 6. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Hát határozottan nemet mondasz és odébb viszed,vagy figyelmet terelsz.A jatekelkobzas is jó, csak szerintem a lenyeghez meg kicsi.Ki kell tartani következetesen.A nem az nem és ne változzon sohasem, hogy mi az igen és mi a nem.Lehet neki röviden megmagyarázni is.
2022. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudja még levezetni a feszültségét, nem érti az érzelmeit, és nem tudja hogy nyugtassa meg magát. Szerintem ennél többet, mint amit írtál, egyelőre nem lehet tenni.

Kislányom is 1,5 éves kora óta ezt csinálja, most lesz 2. Mindig elmondom neki, hogy lehet mérges, megértem, hogy ez nem tetszik neki, de az a szabály, hogy csak vacsora után ehet kekszet (például). És ebből nem engedek. Egy idő után meg fogja érteni, ha most még teljesen nem is. Következetesnek lenni nehéz. Senki sem csinálja tökéletesen.

2022. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
most tanulja kezelni az erzelmeit. persze azt meg kell tanulni hogy masban, magunkban, jatekokban, falban, butorban kart nem teszunk, de az hogy ennyire negativan reagal a tiltasra az teljesen normalis. idovel jobb lesz az erzelmei kezeleseben
2022. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Akkor marad az ismètelgetès ès ez a taktika, fèrjemnek is mondtam, túl sokat vár tőle, mèg pici. Pl. fèrjem már szeretnè, ha összeszedne pár legot ès elpakolná maga után... Múltkor segìtett elpakolni a játèkát, együtt csináltuk, de inkább a kupit csinálja ès a szanaszèt dobálást. Ha olyan kedve van, segìt, de ritka. Nemrèg földhöz vágta a nagytraktort. Mondom neki, ne bántsd, mert fáj neki, nem szabad, gyere inkább simogasd meg (megsimogattam èn), jött ő is megsimogatni, engem meg megölelt. Èdes volt :)
2022. jún. 6. 19:14
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan így ahogy előttem írták. Nem érti és ebből fakadóan nem tudja kezelni az érzelmeit. Ami segíthet (bár hosszú folyamat) mindig mondd ki helyette az érzelmeit (így később ha majd beszél ő is megtudja fogalmazni és nem lesznek (vagy kevesebb lesz) dühkitörései)

És itt nem csak a haragra, szomorúságra gondolok. Ha boldog, ha jól érzi magát, a feszült, ha kellemetlen neki valami, mind mind mondd ki helyette.

Ha mérges, hisztis, hallgasd meg

Engedd hogy megélje otthon, így kisebb az esély arra, higy utcán, boltban, akárhol földhöz verje magát, mert tudja, hogy otthon megértik, és otthon kilehet tombolni a belső feszkót..

2022. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor azt csináltam, hogy amit földhöz vágott, azt elvettem, eltettem. Amúgy ennyi idősen ez tök normális viselkedés, ha már tud beszélni könnyebb lesz, kitartás!
2022. jún. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kedves 5-ös, szuper tanács ès logikus is, be fogom vezetni! :) Sokat beszèlek hozzá, mindent megèrt, nagyon okos, igaz beszèlni nem beszèl, csak pár szòt ès persze a saját baba nyelvèn állandòan dumál, mutogat, hangutánzás megy jelenleg :)
2022. jún. 7. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!