Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több gyerekes anyukák, milyen...

Több gyerekes anyukák, milyen érzés, hogy több gyereketek van? Mikor határoztatok úgy hogy jöhet a 2./3.?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kisfiam. A férjemmel úgy döntöttünk jöhetne egy második baba. De kétejeim is vannak. Csak a kisfiam volt nekem, minden figyelmem neki tudtam szentelni mert csak ő volt nekem. Minden szeretetemet neki adtam, figyeltem rá.

Az a félelmem, hogy ha megszületik a második baba nem tudok nekik kellő figyelmet adni, az egyikkel kevésbé fogok törődni. Mindent amit adtam a fiamnak azt ketté kellesz osztanom, lehet nehéz lesz neki, hogy néha el fogom hanyagolni baba altatás, etetése közben.

Annyira szeretnék még egy babát, olyan szép amikor vannak testvérei a gyerekeknek.

Mondjátok el a tapasztalaitokat amikor jött a kövi baba. Mit szólt a nagytesó?

(Lehet csak én fújom fel a dolgokat)


2022. febr. 11. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Egy 3,5 éves; és egy 3 hónapos gyermekem van.

A nagyobbal én is rengeteget foglalkoztam, amíg csak Ő volt. Gyakorlatilag egész nap, hazimunkát is csak akkor végeztem, amikor aludt.

Nos, ez most már nem így van. Meg kellett tanulnia egyedül is játszani, amikor nekem esélytelen, hogy Vele foglalkozzak. Persze amikor a kicsi alszik (szerencsére jól, és sokat), akkor csak Vele foglalkozom, mint régen. Ezen kívül igyekszem bevonni a kicsi körüli dolgokba amennyire csak lehet. Ha nem tudok épp Vele foglalkozni, akkor is úgy beszélek a kicsihez, hogy az igazából Neki szól (pl. Látod, milyen nagy, és ügyes nagytesód van!? Egyedül is milyen ügyesen kirakja a kirakót! Ha nagyobb leszel, biztosan megtanít majd Téged is rá...).

Ettől Ő méglelkesebben kezdi rakni, és a végén megnézzük az Öcsivel, hogy milyen ügyes volt.

Ha szoptatok, közben sokszor mesét olvasok közben Neki.

Imádja a testvérét, és -egyelőre- nincs féltékenység.

Felnőttként a logisztikai része a nehezebb, hogy hogy alakítsd úgy a napot, hogy mindenre, és mindenkire jusson időd

2022. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
A szeretet megsokszorozódik, hidd el, pontosan ugyanannyira imádom mind a négy gyerekemet és a férjemet, mint korábban. 😊
2022. febr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Mi akkor határoztuk el a másodikat, mikor a nagy 1 éves volt.

Mindig is két gyereket akartunk pici korkülönbséggel. Terhes is lettem, de elvetéltem. Utána ahogy lehetett, újra belevágtunk. Így lett 2 és fél év közöttük.

Míg csak tervben volt a második, nekem ilyenek meg sem fordultak a fejemben. Annyira rá voltam görcsölve, hogy egyáltalán összejöjjön (a fogamzásgátlótól szülés után hormonzavarom lett, amiatt is vetéltem el.).

Terhesen bennem is felmerült ez. Minél közelebb került a szülés, annál jobban aggódtam ezen. Hogy volt egy bejáratott életünk. Hogy a nagy volt a mi kincsünk. Hogy tudjuk ezt 2 fele osztani? Hogy lesz elég időm rájuk?


Aztán meglett a kicsi. 3 hétig minden nap sírtam, nem tudtam mit kezdeni a helyzettel. Nem tudtam szeretni úgy a kicsit, ezért dühös voltam magamra. A nagyra sem jutott annyi időm, mint szerettem volna. Ez mégjobban padlóra tett. De aztán 3 hét alatt összeszoktunk. Kialakult egy rendszer ami mindenkinek jó lett.

3 éves lesz jövőhónapban a nagy, fél éves lesz jövőhónapban a pici.

Egyformán szeretem őket, egyformán próbálok velük foglalkozni.

Ők imádják egymást. Nagyon nagy a szeretett köztük. Már csak ezért is megérte, hogy lássam hogy ölelgetik, puszilgatják egymást

Ha ujrakezdhetném is így csinálnám. Voltak nehéz időszakok, de maximálisan megérte.


(Ennek ellenére 3.nem lesz 😅)

2022. febr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
A nagy 1 eves koraban dontottunk ugy, hogy johetne a kicsi, aki csak 2 ev mulva fogant meg, 3 ev 9 honap lett a korkulonbseg. Szamomra idealis, most lassan 6 es 2 evesek, mar egy ideje jol eljatszanak. Es hiaba volt a nagy mar 3 eves, mikor a kicsi szuletett, nagyon nehez volt nekem lelkileg, hogy nem tudtam menni altatni a nagyot, es annyit foglalkozni vele, pedig a kicsi nyugodtabb gyerek. Ez olyan, amire nem lehet szerintem felkeszulni. Ha meg valaki a kicsit vitte el mondjuk setalni, akkor meg o hianyzott.
2022. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
4-es vagyok, nalunk a nagy nagyon varta a kicsit, es bar veszekedes surun van, ami eleg faraszto, de szeretik, vedelmezik egymast :)
2022. febr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
A szeretet valóban megtöbbszöröződik, de az idő csak feleannyi lesz.
2022. febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a téma nagyon fontos. Ezért is tettem fel a kérdést. A család megalapítása és az hogy minden gyerek egyen rangunak érezze magát kemény munkának tűnik szülőként.

Most a lepontozások fölöslegesek voltak.

2022. febr. 12. 10:35
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk a lányom és a fiam között 2,5 év van. Nagyon nagyon nehéz volt az első 2 hónap. A szeretet tényleg megtöbbszöröződik, de a bűntudat is. Ha az apa dolgozni van, nem tudsz egyszerre 2 felé szakadni és bár nem akarod, lehet, hogy az egyiket bizony sírni fogod hagyni egy kicsit. Nekem ez volt a legnehezebb, hogy mindkettő egyszerre sír. Nem, a hordozókendő nem oldotta meg a problémát. Mikor teljesen elláttad a kicsit és békésen alszik, végre tudsz a nagyobbal foglalkozni, pont akkor sír fel újra mikor a nagynak is kellenél. Mire ő is rázendít, ami miatt a másik mégjobban sír. Nálunk az esti altatásnál volt a legrosszabb, a nagy visszament babába😕 mostanra lett könnyebb.
2022. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk 4 év különbség van a két gyerek között.

Nekem az volt a fontos, hogy közöttük mindenképp dolgozzak még legalább 1 évet. Becsavarodtam volna 4-5 évig otthon lenni... Így volt egy kis megszakítás, volt felnőtt élet is és utána újra gyerekvállalás.


A 4 évet én abból a szempontból látom jónak, hogy már önálló a nagyobbik, könnyebben irányítható, nem úgy, mint pl egy 1-2 éves. A 4 évesem mellett sima ügy volt az elvonulós szoptatás, a baba alvás ideje alatti csendes idő, a logisztika bármilyen szempontból.

Viszont amíg a pár éves gyerek hisztizik-féltékenykedik a tesó miatt, addig az én fiam pl elvonult csendben és nekünk kellett figyelni, hogy lássa, ő is fontos, őt is szeretjük, vele is játszunk.


Nekem is a nagyobbik fiam volt a világ közepe. Furcsa volt a gondolat, hogy ketten lesznek. Viszont sok olyan dolog van, ami a nagyobbikat emeli ki. Játszóterezés, közös sütés főzés, játék idők, esti mese, stb. Sok olyan dolog van, amit velük külön lehet csinálni, eközben pedig érzik, hogy velük van foglalkozva. A baba pedig legtöbbször úgyis a babakocsiban lesz vagy alszik.. :D A későbbi időszak már más, ott már úgyis összeforrnak. Az eleje döcögős egyedül, amíg megszokják, hogy nincsenek egyedül.


(Aztán lehet nálatok a nagy tesó lesz az, aki folyton a kicsivel akar majd lenni, mert neki olyan a személyisége, hogy oda lesz a kis tesóért.)

2022. febr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2 lányom között 2,5 év van.

Nekem is nehéz volt elképzelni milyen lesz ha lesz meg egy baba.

Nem volt egyszerű, és tényleg kevesebb idő volt a nagyra, de mindig próbáltam úgy osztani az időt, hogy amit azelőtt ketten csináltunk az megmaradjon. Nagyon hamar összenőttek. Most 8 és lassan 6 évesek. Imádják egymást. Egész nap együtt vannak és együtt csinálnak mindent.

2 hónapos a kisfiam. Öt is nagyon vártak, imádnak foglalkozni vele, szórakoztatni. És amiben tudnak nekem is segítenek. ( ok kérik hogy segithessenek, sokszor össze is vesznek ki mit akar csinálni :D )

Mindegyik gyerekem imádom, a legnagyobbal sok a vita.. az iskola miatt ( meg a személyisége miatt is ) sokat felesel stb. A középső egy kedves aranyos kislány, mondjuk tanult a nagytol mar 1-2 dolgot.. :D de ennek ellenére amikor itthon vagyunk, akkor együtt vagyunk, itt játszanak mellettem, beszélgetünk, amikor szoptatom a kicsit akkor mesélek, vagy pl száj társasjátékozunk stb.

2022. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!