Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korától adtatok...

Hány hónapos korától adtatok már nem bio zöldséget/gyümölcsöt a babának?

Figyelt kérdés

Mondjuk a piacról vagy a zöldségesből vásároltat adjátok.

Mi nem bio zöldségeket/gyümölcsöket fogyasztunk. Kiváncsi vagyok mikortól adhatok a babának olyat amilyet én is eszek. Vagy ez a bio dolog fel van fúlyva?


2022. jún. 14. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
5,5 hónapos korától.
2022. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sosem adtam neki bio cuccot. Azt kapta,amit mi.
2022. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Sose adtam. De most komolyan van még aki elhiszi, hogy tényleg bio amit leveszel a Lidl-ben a polcról?
2022. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sose adtam.
2022. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Bio az,amit teljesen vegyszermentesen termesztenek.

Na most a vegyszermentességnek az az ára, hogy nagy eséllyel lesz bogaras vagy beteg a termés. Sosem nő nagyra, nem lesz olyan tökéletes a színe, formája mint amilyet megszoktál. Így aztán nem sokan foglalkoznak ilyesmivel, mert nem lenne jövedelmező.

Ha otthon magadnak megtermelsz egy kis paradicsomot, paprikát, gyümölcsöt vegyszermentesen az bio.

De a boltban, piacon el ne hidd semmiről, hogy bio!!! Maximum házi, de háznál is lepermetezik, hogy ne essen bele valami betegség vagy ne legyen bogaras.

Önellátó gazdálkodást folytatunk, tudom hogy működnek a dolgok. Volt olyan év, hogy gyönyörű piros, hatalmas paradicsomaink voltak, aztán egyik napról a másikra elkezdett lefeketedni...

Sajnos a levegőből is kapjuk a sok szennyezést...

A karfiol, káposzta minden évben bogaras lett. A krumpli úgyszintén.

Szóval kénytelenek vagyunk lepermetezni, ha ehető termést akarunk.

Bio tehát nem igazán létezik már, még ha annak is adják el. Ezt hidd el nekem!!

Úgyhogy nyugodtan adhatsz neki zöldséget, gyümölcsöt. Ha tápszeres, akkor 4 hónapos kortól párolva! Ha anyatejes, akkor 6 hónapos kortól, akár nyersen is, turmixolva.

Alaposan meg kell mosni, ennyi!

2022. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sosem adtam.

Ha magadnak is termeled meg, akkor is védekezned kell a kártevők és a betegségek ellen, innentől pedig nem létezik olyan, hogy bio.

Bio max ami a vadonban terem ahol ember sem él.

2022. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Jó nagy hülyeségeket írnak a többiek. Ahhoz, hogy valamire rá lehessen írni, hogy bio, nagyon szigorú kritériumoknak kell megfelelni a termesztés során, de az pl egyáltalán nem igaz, hogy nem lehet permetezni, csak nem akármilyen vegyszerrel. Így nem feltétlen bio az sem, ami a kertedben terem, árulni bioként pedig szigorúan tilos, mert ahhoz tanúsítvánnyal kell rendelkezni, és ezt ellenőrzik is. Ez egy jogi kategória, nem egyenlő azzal, hogy egészséges.

A kérdésre válaszolva, kezdettől ugyanazt érte a gyerek, amit mi (nem bio élelmiszert).

2022. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Igen fel van fújva. Nébihes ismerős szerint is.
2022. jún. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adtam egyik gyereknek sem biot soha.
2022. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Hú, de hülyék néhányan. A bio nem azt jelenti, hogy semmiféle vegyszer nem éri, hiszen ez lehetetlen amiatt, hogy már a talaj is szennyezett, hanem azt, hogy a szennyezettsége bizonyos határ alatt van. Tehát vegyszerrel pluszban kezelni nem lehet, de természetes adalékokkal igen, pl. sokan használnak neem olajat, mikoriza gombát, satöbbit, amik nem vegyszerek. Ezeket szokták "éjszaka permetezni", ahogy mondani szokás.


5-ös, mi is önellátásban termesztünk, és sosem permeteztünk még, szóval ne terjeszd már azt, hogy muszáj, légyszi.

2022. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!