Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 10 hónaposan még nem jár?

Baj, ha 10 hónaposan még nem jár?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos, önállóan feláll már kapaszkodva, illetve kapaszkodva babakarám, bútor mellett lépeget, de kapaszkodás nélkül még nem áll vagy jár.


A sógornőm szerint le van maradva, náluk a három gyerekből kettő már 8 hónaposan járt, a harmadik pedig 9 hónaposan.


A védőnőt és az orvost kérdeztem a 9 hós státuszvizsgálaton, azt mondták, az égvilágon semmi baja nincsen és nincs lemaradva egyáltalán. Viszont azóta több ismerőssel is beszéltem és mindenkinél 10-11 hónaposan már egyedül szépen jártak a babák minden gond nélkül.


Eddig úgy gondoltam, hogy jól fejlődik, de most elbizonytalanodtam. Mivel mindenkitől azt hallom, hogy ilyenkor már kellene, félek, hogy lemarad a kortársaihoz képest. Én igyekszem semmit sem erőltetni nála, nem szoktam járattatni, és babakompba sem teszem. Lehet, hogy mégis ezt kellene csinálni?


2022. jún. 23. 12:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
A fiam 22 hóbaposan járt önállóan,na ő el van maradva. Ne hallgass senkire. Nem is értem miért hallgatsz inkább egy Julikára,mint a szakemberekre..
2022. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Jajjistenem.... ne aggódj már! Főleg ne ilyen omnitudor sógornő beszólása alapján...


Az én lányom 12 hónaposan állt fel, és 16 hónaposan kezdett el járni.



Semmiféle hátrányt nem szenvedett, elsőrangú sportoló. :)

2022. jún. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, vagy mostanában születnek tömegével csodababák, vagy te túlzol, de kb.10 éve, amikor az én gyerekeim voltak ekkorák, egyetlen gyerek se járt 10 hónaposan. Az enyémek sem. És mások sem.

18 hónapos korig kell elindulnia egy gyereknek, de ezt nyilván a védőnő is elmondta, rá hallgass.

2022. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
18 hónap tényleg a határ. Az átlag meg olyan 1 éves kor.
2022. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Jaj, hagyd már. Másfél éves korára “kell” a nagykönyv szerint járnia. A sógornőd simán nem mond igazat vagy nagyon hülye és nem tud hónapokat számolni. Persze, az én fiam finommotorikája meg olyan fejlett 4 hónaposan, hogy ő fűzi bele a cérnát nekem a tűbe. 🤦‍♀️
2022. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyerek tényleg elkezd tipegni egy éves kora előtt, de ahogy az előző válaszoló is írta, 18 hónapos korig nem tekintik megkesettnek.
2022. jún. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a sógornőd és mindenki helyett a védőnőre és a gyerekorvosra kellene hallgatni.

Semmi baja a kislányodnak, bőven ráér még elindulni.

2022. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első gyerek 10 hósan járt (4,5 hósan állt a kiságyban kapaszkodva), cserébe 4,5 éves koráig egy szót sem mondott. Borzasztó volt nézni azt a pici embert, vettünk is 11 hósan neki baby kompot, mert őszintén féltettem. A 2.gyerek 4,5 hósan emelte először hasin fekve a fejét. 13 hósan kezdett önállóan lépegetni. A 3.gyerek pedig 15 hósan. Igazából az utóbbi kettő a normális szerintem, én egyáltalán nem örültem az első gyerek gyors mozgásfejlődésének, és szerintem az minden esetben vonni fog magával valami lemaradást, nálunk pl. a beszédfeljődést. Szóval létezik extrém korán járó gyerek, de ne ahhoz hasonlítsd magatokat, inkább örülj, hogy átlagosan fejlődik.
2022. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Kifejezetten ritka, hogy 10 hónapos koràra màr jàrjon egy gyerek. De legalàbb azt màr tudod, hogy a sógornődre ne hallgass.
2022. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

8-as, az èn gyerekem is 10 hònapos koràra jàrt, ő 5 hònapos koràban àllt fel. 5 èves koràig nem rajzolt ,,cserèbe".

Kèrdező, ne aggòdj, teljesen àlagos az, hogy 10 hònaposan mèg nem jàr a gyereked.

2022. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!