Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 év nagyon nagy korkülönbsé...

5-6 év nagyon nagy korkülönbség két testvér között?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves. Most gondolkodunk a tesón, de csak jövő évtől próbálkoznánk.

Ha minden jól megy 5-5,5 év lenne köztük.

Ez már nagyon sok?

Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2022. jún. 25. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Már miért lenne sok? Meg kit érdekel mások mit gondolnak. Ha úgy érzed akkor fér bele akkor akkor vállalsz másodikat. Ehhez senkinek semmi köze.
2022. jún. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

szerintem jobb ha nagyobb a különbség a testvérek között, főlega fiuknál


Mert ha csak 1-2 év akkor a nagyobbik írigy lesz a kisebbre és basztatni fogja


ha van min 4-5 év különbség ott már ez nem igen szokott előfordulni

2022. jún. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%

Igen, nagy. Mire a kicsi 5 éves lesz, a nagy 10. Mire a kicsi 10 éves lesz, a nagy 15.


Nagy a korkülönbség, igen.

2022. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Nekem van 6 evvel fiatalabb tesom szerintem sok csak olyan 16 -17 éves korába találtuk meg egymással a közös hangot. És nagyon kell vigyázni hogy a nagyobb gyerkőcnek ne legyen terhére belehet vonni de azért ne legyen elvárás , hogy egész nyáron ő vigyázzon a tesóra később.:) Meg persze ez gyerek függő is, és a testvér jó dolog :)
2022. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Miért, ha sok, vissza tudsz menni az időben?
2022. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk 7 év van nővéremmel. Gyerekkoromban inkább amolyan második anyukaként tekintettem rá, meg utánoztam sok mindenben. Mai napig érzem kicsit ezt az alá-fölé rendeltségi viszonyt, pedig bőven 30-on túliak vagyunk.
2022. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Bátyám van 12 év korkulonbseggel. Gyerekként gondoskodott rólam, viccelődött olyan igazi nsgy tesósan, óvott, játszott velem. Kb 17 éves korom óta a legjobb barátom, mindent megosztunk egymassal, a legfontosabb csaladtagom kb. 30 vagyok már.. Szóval szerintem nem a kukonbsegen hanem a testvéri viszonyon múlik..
2022. jún. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Igen, nagy korkülönbség, nem fognak tudni együtt játszani.

De ez nem kívánságműsor. Nem testvért kell szülni, hanem ti akartok kettő gyereket, felnöttként abszolút jó kapcsolatuk lehet.

2022. jún. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy se biztos hogy együtt játszanának, ellenben felnőttként lehetnek nagyon jóban. Inkább hosszútávban gondolkodj.


Tesóm között 2 év volt, szerintem 5 éve beszéltek utoljára, gyerekként is csak vegzálták egymást, tiniként meg mindenki bevágta maga mögött az ajtót, egyik rockot, másik technot bömböltetett. Én 8 és 10 évvel később születtem, a lánytesóm sokat játszott velem, vitt ide oda, tiniként sokszor náluk aludtam, tök jófej volt, most 30+ és 40 évesen évesen meg napi szinten tartjuk a kapcsolatot. Hiába szülte anya egymás után őket a személyiségük döntötte el, hogy felnőttként eltudják-e viselni egymást. Kit érdekelne hogy játszópajtások-e, nem azért szülöd elvileg a 2.at hogy lefoglalja az elsőt, nem? Hanem mert boldoggá tesz.

2022. jún. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Kevesebb már nem tud lenni.

2. Ne korkülönbség szerint, hanem akkor vállaljatok még egy gyereket, amikor úgy érzitek, készen álltok rá! A korkülönbség csak egy faktor a kismillióból.

2022. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!