Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 év nagyon nagy korkülönbsé...

5-6 év nagyon nagy korkülönbség két testvér között?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves. Most gondolkodunk a tesón, de csak jövő évtől próbálkoznánk.

Ha minden jól megy 5-5,5 év lenne köztük.

Ez már nagyon sok?

Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2022. jún. 25. 18:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

6,5 évvel vagyok idősebb a húgomnál, igaz, én is lány vagyok, lehet, hogy számít a nem is, de mindig nagyon jó tesók voltunk, amióta ő 16-17 éves, legjobb barátnők vagyunk, mindent megbeszélünk, ő lett a kisfiam keresztanyja is.

Igazából szerintem alapvetően nem a korkülönbség határozza meg, hogy jó tesók lesznek-e, persze valamennyire számít(hat), de nem ez lesz a mérvadó, és csak ez szerintem ne tartson vissza, ha szeretnétek második gyereket.

2022. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem sok.


A hugom és köztem 5 és fél év van


Amikor kicsik voltunk, nem tudtunk játszani együtt, mert mások voltak az igényeink. Ő még csak épitőkocka, esetleg baba, én meg mar ebből kinőttem.

Utana én kamaszodtam, bulizni jártam, ő még mindig csak a játekaival foglalkozott.

Aztán mire ő lett kamasz, én nőttem ki ezekből.


Most én már 2 gyerekkel vagyok itthon, ő még csak most csöppen bele a felnőtt életbe.


Sosem volt szoros a viszonyunk.


Viszont van egy öcsénk, köztük 2 év van. Ők összenőttek, a mai napig nagyon jóban vannak.



De mivel itt az időt nem tudod visszatekerni, sok opciód nincs. Vagy nagy lesz a különbség, vagy marad egyedüli gyerek.

2022. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
69%
Az enyémek közt 20 év van.Le lehet pontozni,de akkor is ennyi.Így alakult.🤷
2022. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%

5,5 évvel fiatalabb a húgom. Emberileg is különbözünk és a fejlődési szakaszaink is annyira ütötték egymást, hogy vagy felügyeltem (etettem, kísértem suliba, házi feladatot írtam vele) vagy nem érintkeztünk, inkább elsétáltunk egymás mellett a házban. Érzelmi testvéri ragaszkodás nem alakult ki. Ő nem kíváncsi rám, nekem sem hiányzik. Az első lehetséges ponton külön utat választottunk. Anyánk próbálkozott, de esélytelen volt.

Nálad is inkább azt mondom, második gyereket tervezz, ne testvért a kisfiadnak, mert semmi nem garantálja, hogy összenőnek majd.

2022. jún. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kizárólag a gyerekek személyiségén múlik. Meg persze, valamennyire a szülői nevelésen. De a kor, nem, az nem számít semmit.
nov. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!