Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Suttogó (olvastam)! Kiságyába...

Suttogó (olvastam)! Kiságyába szoktatás! Normális hogy igy gondolom? Tanácsot kéek nem okitást!

Figyelt kérdés
7 hónapos kisfiam most szokik vissza a kiságyba!Füle miatt beteg volt igy magam mellé vettem!Tegnap este nagyon sirt!de elaludt,de keveset aludt és nehéz volt vissza altatni!Szeretném ha megtanulna egyedül elaludni!tartsak ki a mellett amit elhatároztam?vmikor jobb lesz?
2010. szept. 20. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ha következetes maradsz, tehát végigviszed, amit elkezdtél, akkor a gyerek is jobban megtanulja, hogy mit kell csinálnia, mintha egyszer így csinálod, egyszer úgy. Azzal szerintem összezavarnád a gyereket. Tehát szerintem csináld végig amit elkezdtél.
2010. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem írtad h mennyi időn keresztül aludt veled és h mennyi ideje múlt el a betegsége?Így nehezebb tanácsot írni.
2010. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2hétig aludt velem.és azt hiszem megszokta,de előtte se aludt el egyedül.
2010. szept. 20. 14:12
 4/13 anonim ***** válasza:
A második kérdésre nem válaszoltál.
2010. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
egy hete....
2010. szept. 20. 14:21
 6/13 anonim ***** válasza:
hmm..Hát nehéz eset.Én ragaszkodnék az elhatározásomhoz.Ha azt mondtad volna h 2 napja múlt el neki,akkor én ott tartottam volna még magam melett,mert korai még a rossz élmény szegénynek.De az elhatározásomhoz is csak úgy ragaszkodnék,ha várnék 4-5 napot,és ha katasztrofálisak az éjszakáitok,és csak szenved a gyerek,akkor én megsajnálnám,és visszavinném az ágyamba.Ez esetben később újra megpróbálnám,de ekkor már véglegesen a kiságyában tartanám őt.Változó h egy kisbaba mennyi idő alatt dolgozza fel a rossz élményt.Lehet a te gyermekednek két hét kell ahhoz,h megnyugodjon,akkor pedig kínzás őt most betenni az ágyába.
2010. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Persze tarts ki az elhatározásod mellett,mert ha te bizonytalan vagy, ő nyugtalan lesz tőle és ugyanolyan bizonytalan. Sok sikert:)

2010. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Legyél következetes,mert összezavarod a kicsit.Nekünk nagyon beváltak a suttogó tanácsai.Kb 2 hétig is eltarthat mire egyedül is el tud aludni a kiságyában.Tarts ki,megéri.:)
2010. szept. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 pomat ***** válasza:
67%

Ha olvastad a Suttogót, akkor tudod, hogy határozottnak kell lenned, és Legalább három nap, mig valamit elérsz. De ezt csak úgy éred el, ha betartod a szabályait szórol szóra, különben ha kicsit dédelgetem, kicsit visszaveszem akkor összezavarod a kicsit és nem tudod elérni, amit akarsz.


Amikor magad mellé vetted megszokta, most jót akarsz neki és ezt tudd.

"Felvesz letesz" módszert olvasd el még egyszer, de tudd, hogy egy ennyi idős babánál sokkal nehezebb lesz.

Elsőnap lehet 30szor veszed fel teszed le, majd második 25, harmadik 15 és igy lassan éred el a célod.

lényeg a napirend! Nappal is éjszaka is igy csináld. Pár nehéz, kimerítő nap de hidd el újra nyugodtan fog aludni.


A módszer betartása fontos nagyon, ha a suttogót akarod követni. Hidd el működik! Kiegyensúlyozott vidám kislányom van, aki rettentő bujós, de mégis örömmel alszika az ágyában pedig átéltünk hasonló helyzetet. Reggel magunkhoz vesszük miután szopizott és boldogan bujik hozzánk, hancúrozik az ágyunkban, de imádja a kiságyát.

Olvasd el újra a könyv ide tartozó részét, ha lehet inkább a Suttogó mindent megold könyvből, mert pontosabban írja le, részletesebben.

2010. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy közbeirok, de valaki pár szóban leirná a módszer lényegét? (felvesz-letesz módszer)

Meg fogom venni a könyvet, csak most külföldön vagyok, és nagyon érdelkelne addig is ...

Még egyszer bocs, és köszi.

(Amúgy szerintem a következetesség minden gyereknél és minden nevelési területen nagyon fontos és hasznos.)

2010. szept. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!