Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet? Nagyon rosszat...

Mitől lehet? Nagyon rosszat jelent? 2 hetes a babám, most egy fél órája szopizás után sugárban! Visszahányta a összes tejet amit megevett kb. (60g-ot minimum)!

Figyelt kérdés
Nagyon félek,hogy valami baja van!
2008. dec. 20. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, inkább éjszaka, mert akkor volt éhesebb.

Ha nem ismétlődik akkor csak "simát" bekajált! :-)

Biztos gyorsan teleette a pociját,és a feszüléstől, hirtelen sok tejca jött vissza. Ne aggódj!

Ha csak eseti, nem ismétlődő, nincs gond. Nagyobb lesz ő is, gyomra is, és kevésbé mohó, akkor elmúlik.

Mostam éjszaka a nagypárnát, mert párszor így jártunk:-)

2008. dec. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hós a babám és ma reggel csinálta ezt, szerintem vagy 40-50 ml-t kihányt, nem is hittem el, elég ijesztő volt, de pont reggel mértem, hogy mennyit eszik és így is maradt benne 130 gramm, tehát vagy 145-150 ml, úgyhogy valszeg túlette magát. Ha nem fordul elő már többször ma, akkor szerintem mindketten megnyugodhatunk, ha amúgy jól van, mocorog, szépen alszik és jókat pisil-kakil és nincs láza vagy hőemelkedése, akkor nem kell félni. Bár én is nagyon megijedtem és rögtön arra gondoltam, hogy valami baja van, de nem szabad a legrosszabbat feltételezni. Várd ki, hogy a köv. evésnél hogy reagál, az is lehet, hogy tényleg sokat evett, a 60 gramm az van 80 ml, és a 2hetes babának még nem túl nagy a gyomra. Nyugi, kitartást, jó babázást!!!
2008. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elég nagy étvágya van!7 nap alatt hízott közel 500g-ot...!Én is megijedtem nagyon!Mérem én is,így tudom kb mennyit hányt ki,de kb ennyiket szokott enni,mert ha nem kapja meg,akkor nem alszik el,csak sír és kapkodja az öklét!
2008. dec. 20. 10:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, biztos túlette magát, tényleg néha ő is nagy adagokat tud kibukni is, de azért ez most tényleg hányás volt, nagyon ijesztő, de én is nézem, hogy ma oké-e vele minden, ha nem teszi ki még egyszer így, akkor szerintem nincs gond, biztos nincs baja, nyugi!!! 2. voltam.
2008. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 13 napos, és már kétszer produkált ilyet.

Megkérdeztem a védőnőt, azt mondta, hogy hirtelen kajált sokat, és közben sok-sok levegőt nyelt, attól jött vissza a kaja. De ez nem hányás, hanem bukás. Megnyugtatott, hogy ne izguljak, inkább arra próbáljak figyelni, hogy ne menjen be sok levegő a tejjel együtt.

2008. dec. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom,nem hiszem,hogy bukás,mert ellőtte a tejet vagy fél méterre...

Ha bukik akkor csak kicsordul a száján hol több,hol kevesebb!

2008. dec. 20. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:
azóta minden oké?
2008. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen,hála az égnek,csak 1szer bukott picit!

köszi

2008. dec. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!