Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van bűntudatotok, rossz...

Van bűntudatotok, rossz érzésetek a második gyerek “miatt”?

Figyelt kérdés

Mi még csak tervezzük a másodikat, de nekem már most nagyon bűntudatom van.

Rossz érzés van bennem, hogy nem lesz annyi időm már a kisfiamra.

Nagyon érzékeny a kisfiunk, költözés, ovi kezdés is megviselte. Látszólag könnyen vette, de tikkelni kezdett. Azóta ez elmúlt.

Nem szeretnék neki törést okozni.

Kinél hogy alakult ez?


2022. júl. 7. 07:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Akkor nem kell 2 gyerek.

Ilyen egyszerű.

1 legyen aki aztán nem osztozik a figyelmen.

Mert hát ugye nevelheted bármilyen jó testvérré őket, 1, semmi garancia nincs rá hogy nem fogják gyűlölni egymást egész eletükben, 2, az első év a kicsivel mindenképp nagy törés lesz a nagynak.

Nem baj ha egyke lesz.

2022. júl. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Nincs, sosem volt. 3 van.
2022. júl. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

ez a probléma csak a fejedben létezik

a már meglévő gyereket is cska akkor fogja zavarni, ha rossz a hozáállásod

csak rajtatok múlik az egésznek a kimenetele, úgyhogy vagy szedd össze magad, vagy ne legyen második

2022. júl. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Egy kistesó megszületése nem tragedia, nem kell drámát csinálni belőle. Viszont ha ti így álltok hozzá, hogy jaj, szegény Ödönke, kistesód lesz, de szar lesz neked, akkor ő is pont ugyanígy fog hozzáállni. Egy új csaladtag érkezese örömteli dolog, ami jár ugyan nehézségekkel, de nem az a lényeg és nem arra koncentrálunk, hanem az örömre. Csak így érdemes még egy gyereket vállalni. A nagyot sajnalgatva semmiképp, mert nagyon rossz következményei lesznek, őt fogod folyton kompenzalgatni a kicsi kárára és a kicsi is leveszi, hogy ő csak a bajnak van. A férjeméknél pont ez volt, sikerült is az anyjuknak úgy egymás ellen nevelni a ket gyereket, hogy ma már a kapcsolatot sem tartják.
2022. júl. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
3 gyerekem van. De egyiket sem szoktattam magamhoz, így nem volt semmi "bűntudatom"
2022. júl. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"De egyiket sem szoktattam magamhoz,"

Hát ez így elég szerencsétlen kifejezés.


Nekem volt egy kis rossz érzésem, mert tényleg kevesebbet tudtam foglalkozni a lányommal, miután megsz7letett a fiam.

Sokat nyűglődött h unatkozik stb (a Covid tombolt, az ovi zárva volt, ő meg imádott járni,) Nem is én hiányoztam neki igazából hanem a közösség.

Most is van bennem bűntudat néha, egy egy apróság miatt (nem tudunk este mégegy társast lenyomni, mert felébredt az öccse vissza kell altatnom és hasonló szitukban

De neki ez nem akkora probléma. Csak nekem van ettől rossz érzésem néha

2022. júl. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Jogos a bűntudat, és az 1-el értek egyet. Nem kell gyerek. Az én családomban a bátyám ugyan ilyen nehezen beilleszkedő, problémás gyerek volt. Én úgy látom a mai napig utál minket, nem jutott neki elég figyelem és ezt meg is sínylette, sokkal sokkal többet kellett volna vele foglalkozni és nem tudtak a szüleim mert lefoglaltam őket én.. persze ez nem fog benneteket megakadályozni még egy gyerekben, de szerintem ha már van egy problémásabb gyerek akkor tök önzőség még egyet vállalni mert akkor vagy az lesz hogy a kisebbre nincs elég idő fordítva az azért gáz, vagy a nagyra és az azért. Persze mindig lutri az is hogy a kisebb vajon milyen lesz.
2022. júl. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel bármilyen viselkedészavart bele lehet magyarázni abba, hogy biztos a kistesó miatt van, és emiatt legyen mindenkinek egy gyereke azt jóccakkát, holott ez azért nem ilyen fekete meg fehér.
2022. júl. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pont így érzek, illetve még azt is érzem, hogy nekem magamnak van igényem a lehető legtöbb időt tölteni a kisfiammal (két éves, de már több mint fél éve bölcsis, mi meg teljes munkaidőben dolgozunk - külföld), úgyhogy nem is lesz második. Addig semmiképp, amíg ezek az érzések nem változnak meg bennem.
2022. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ezért sem lesz második.

Az első mindig kevesebbet kap a kistesó születése után, a kistesó meg sosem kap annyit mint az első kapott az elején. Az meg nem rajtad múlik, hogy ez utána hogy csapódik le a gyereknél, hanem a személyiségén.

Én magam részéről több rossz felnőtt testvérkapcsolatot láttam, mint jót.

2022. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!