Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmúlik ez az alvás probléma,...

Elmúlik ez az alvás probléma, és tényleg az 1 évesekre jellemző?

Figyelt kérdés
Lányom a napokban lesz 1. 3 hónapos kora óta gond nálkül átaludta az ájszakát, csak a cumiját kellett néha vissza adni. Most viszont cumistól csukott szammel felsír, hiába simogatom stb..tehát kiveszem. Visszaaltatom, visszateszem. Újabb fél óra... Így előbb utóbb megadom magam és együtt alszunk reggelig. Tudom ki kéne tartani, de valamikor aludni is kell. Anyukám azt mondja, most erre van szükség és majd elmúlik..Férjem 10-re ér haza és nem is látom, mert altatok, altatok..Rusnya módon hagynám sírni, de feláll (úgy nehéz vissza aludni) és kiesik a kiságyból a cumi.
2010. szept. 20. 22:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, de éppen alszik és igyekeztem...
2010. szept. 20. 22:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a szeparációs szorongás jelei és 2 fázisban jelentkezik. Bevallom én hagytam sírni, első nap kereken 12 percet sírt, de előtte bent voltam nála 100x hidd el. Másnap már csak 3-at, de volt hogy délután se akart egyedül aludni, harmadnapra már csak egy percet sírt és a negyedik naptól el se jutott a sírásig azóta alszik újra nyugodtan. Mikor elkezdődött nála én is magunk közé vettem, arra az egy éjszakára, aztán reggel miután alig aludt bármit is mert féltem agyon nyomom és egész nap én voltam hisztis, én úgy döntöttem, hogy már pedig egyedül kell aludnia. Nem haargszik rám ezért, édesebb mint valaha. Na ha nagyon sírt volna akkor nem hagytam volna, az tuti, de ez olyan lightos volt.
2010. szept. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 23.17es. A lehető leg gyerekbarátabb módszert találtad a szeparációs szorongás megoldására. Persze fél a gyerek mindentől, most jött rá, hogy külön lény anyától, furcsa az egész világ, erre anya mit csinál? Hagy hadd ordítsak, majd elmúlik.Persze elmúlik, csak közben ő rájön, hogy anyára nem számíthat.

Hogy lehet egy "anya" olyan kegyetlen hogy a saját kényelme érdekében hallgatja a gyermeke sírását 12 percig? 2 perc után a szívem szakadna meg.

Ezen mi is átestünk, odavettem magam mellé, és lám-lám nem szokott oda. Mikor elmúlt ez az időszak, ugyanúgy egész éjjel a saját helyén aludt. Türelem és rengeteg szeretet, babusgatás és hamar túl lesztek rajta.

2010. szept. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23:50-sel értek egyet.Nekem 1 éves a lányom és ugyanez a helyzet,de nem hagyom sirni.Magam mellé vettem és kész.
2010. szept. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hetes korától 1 éves koráig átaludta az éjszakát (este 8-tól reggel 7-ig). Aztán elkezdett felébredezni éjjel, mi pedig magunk közé vettük a nagyágyba. Nekünk nem volt kedvünk éjjel ringatni, énekelni neki, stb hogy visszaaludjon a saját helyén. Egyszerűbb volt, hogy együtt alszunk.

Ez így van azóta is, lassan 2 éves.

Minket nem zavar, hogy együtt alszunk hárman a nagyágyban (baba, apa, anya).

De gondold át mit szeretnél, mert most remekül oda tudod szoktatni magad mellé a lányodat. Ha a későbbiekben nem szeretnél vele együtt aludni, akkor most szoktasd vissza a saját kiságyába, mert később nehezebb lesz.

2010. szept. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!