Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy altat el 2 gyereket...

Ki hogy altat el 2 gyereket egyedül?

Figyelt kérdés
20 hónap korkülönbség lesz, lányommal az az esti rutin, hogy külön szobában van, befekszek mellé az ágyba, és mesét olvasunk, meg énekelek neki kb a végtelenségig. Majd ha elaludt ámegyek a helyemre, onnantól mondjuk átalussza az éjszakát, rosszabb esetben 1x kel. De 1 óra minimum mire elalszik van hogy több. Mindig kell még és még mese meg ének, brutál hisztiket tud csapni ha abbahagyom. El se tudom képzelni hogy lesz ott még egy csecsemő is akivel foglalkoznom kéne. Ki hogy csinálta, csinálja?
2022. júl. 7. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Nincs apjuk?

Egyik gyereket ő, másikat én altattam.

2022. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
A helyedben, ha muszáj egyedül, akkor szoptatnám a kicsit és közben mesélnék a nagynak. Aztán ha a nagy alszik és a kicsivel még küzdeni kell, akkor vele átmennék másik szobába.
2022. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

#1: nyilván meg van az oka, hogy egyedül kell csinálnia.


Kérdező: hát, nehéz ügy. Annyi pozitívat tudok mondani, hogy ebben a korban már kezdenek valamit felfogni abból, hogy a szülőnek valami kihívás, ezért érdemes felkészíteni arra, hogy jön egy új gyerek, rá nem jut már annyi figyelem. Nagy dilemma, hogy legyen-e egy szobában a két gyerek, de a nagyobbik valószínűleg úgyis felébred majd éjszakánként. A tökéletes módszer meg majd a két gyerek habitusából derül ki.

Az biztos, hogy nem lehet mindkét gyereket egész éjszakára egyedül hagyni.

2022. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk úgy zajlik, hogy meghallgatjuk a műsort németül a szomszédtól, aztán lenyomjuk mi magyarul, majd a másik szomszéd románul. 🤣 Ugyanazok a mondatok más nyelveken.

"Menj már fogat mosni. Nem, fogmosás után már csak víz van. Oké, menjél pisilni. És most találod ki, hogy éhes vagy. Igen, még egyszer fogat kell mosni. Naidefigyelj, mostmár elegem van, menj aludni. Jó, simogatlak. AZ ISTENB@SSZAMEG, ALUDJMÁÁÁR!" Hát, nagyjából így.

2022. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
4-es 5 gyerekem van,a nagyok már kamaszok 14,12,10 évesek a kicsik 2 éves és 2 hónapos.Teljesen átérzem a helyzetet nálatok,és bár le leszek pontozva,de hasonló megy nálunk is🤣bár nem minden este.Jót mosolyogtam.Főleg ugye hogy szeretnénk azért legalább összebújni kicsit a nap végén,ha mást nem is,ez meg ugye csak akkor megy,ha mindenki a szobájában,a kicsik meg alszanak.
2022. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1es: és ha nincs? Direkt írtam hogy egyedül ki hogy oldja meg. Férjem sokat dolgozik néha estig és nem ér be altatásra. Nyilván ha ott van átveszi majd az egyiket de nem ez volt a kérdés hanem amikor egyedül kell a kettőt intéznem. Köszi a rendkívül hasznos hozzászólást.


4es 5ös írtam hogy 20 hónapos lesz csak a nagyobbik nyilván nem anyázok meg ordibálok vele (még..) ezt inkább egy dacoló 3+os gyerekkel tudom elképzelni.

2022. júl. 7. 22:10
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
24 hónap és 17 hónap van a gyerekek között. Az altatás nálunk úgy volt, hogy a kicsit szoptattam, közben a nagy(ok)nak mesét olvastam. Utána szükség szerint kivittem a kicsit dajkálni. Egy szobában aludtak, így sokkal könnyebb volt megoldani. A fürdetés sokkal nehezebb volt, mert a pici nehezen bírta amíg a nagy/nagyok fürödtek, általában lábbal ringattam a babahordozóban, amíg a nagy(ok) fürödtek és összekészültek lefekvéshez.
2022. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 2 nagy közt 13 hónap van, a 3. egy évre rá született. Közös esti mese van a nappaliban, amikor még szoptattam, akkor közben szopizott a legkisebb, aztán megy mindenki a saját szobájába. 😊
2022. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok.Pont 20 hónap van az enyémek között is.A 3 nagy között is,meg most a kicsik között is.Nyilván mi sem ordibálunk a gyerekkel,de nem egyszerű.Értem én,hogy nem volt hasznos a válaszom,csak annyira jót mosolyogtam a 4-esnek.Nekem amúgy a 20 hónapos simán magától elaludt mellettem az ágyban,míg a kisebbet megértettem,és az ágyban ülve büfiztettem.Volt,hogy meséltem neki,volt,hogy azt sem kellett.Amikor 3-an voltak akkor is így volt,sorba feküdtek mint a kisnyulak és elaludtak.Persze ezt csak délutános héten kellett egyedül.konkrétan altatni nem kellett egyiket sem,ezért sem okoskodtam.
2022. júl. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*megetettem nem megértettem
2022. júl. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!