Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénzből tudok eltartani...

Mennyi pénzből tudok eltartani 2 gyereket egyedül?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves fiam és 16 hetes terhes vagyok.

Apuka lelépett mert neki nem kell még 1 gyerek én viszont nem ölöm meg a gyermekem.

A helyzet az,hogy mostmár anyuméknál lakunk, 2 gyermekre 78ezer ft-ot fogok kapni, és a fiamra fizet az apa gyerektartást az 25ezer a másik babára nem akar de ebből bíróság lesz.

A helyzet, hogy a fiam 2,5 évsen megy oviba 3 éves korig jár a gyes, és így a 2 gyerekre az államtól 52.000ftot fogok kapni+ha az apa fizeti a gyerektartast az 2 gyerekre 40.000 ft.

92ezer ftbol el fogom szerintetek tudni tartani őket, ha nem kell számlát fizetnem? Anyumék nem kérnek egy forintot sem tőlem..pedig akartam adni.


Légyszives értelmes válaszokat írjatok, ígyis kivagyok teljesen.



2018. dec. 6. 12:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
5%

Szia! Te írtad ki múltkor, hogy a párod mégsem akarja a gyereket pedig előtte tervben volt, és egyszer csak meggondolta magát?

Végülis odaköltöztetek a szülőkhöz?

Bocs, nem tudok okosat mondani a kérdésedre, nekem nincs gyerekem :/

2018. dec. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Ennyiből simán, ha számlákra nem költesz.
2018. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem szűkösen, de meglesztek rövid tàvon. Persze ha anyudék adnak enni is, akkor még könnyebb lesz, ha majd a picivel is minden nrendbe lesz (szopik majd, nem kell fejlesztés).

Kérdés, hogy meddig maradhattok, és utána mi lesz.

A gyerektartást pedig mindenképp ki kell harcolni a bíróságon, hisz övé a gyerekek.

2018. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
Szia, szerintem ebből el fogod tudni tartani magatokat, ha nincs rezsiköltség. Nálunk ételre megy el a legtöbb pénz. Nem tudom, az hogy lesz, ki főz, vásárol, azért meg kell nézni mit és hogy veszel. Amúgy ilyen családsegítőben szerintem tudnak tanácsot adni, hogy kell kevés pénzből megélni, gazdálkodni. Minden lehetőséget meg kell ragadni. Igényelj támogatást az önkormányzattól is.
2018. dec. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
Szűkös lesz, de megoldható. Mire sokba kerülnek, addigra már tudsz dolgozni. Az is nagy segítség, ha van kire bízni a piciket, és segítenek hozni-vinni őket. Sokkal több lehetőséged lesz a munkaerőpiacon.
2018. dec. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
3%

És ha mondjuk meghal a pasid és/vagy a szülőd?

Ha kiesik az ő pénzük, akkor ott maradsz 2 pujával, pénz nélkül. Ráadásul az ovi, és majd az isi drága lesz.

Ráadásul 2 kis pujával pasit fogni, főleg aki szponzorálni is tud, na az kemény.

2018. dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Nem, ez az 1. kérdésem itt.


Utolsó válaszoló..mi az,hogy puja? a saját vagy leendő gyermekedet nevezd így!!!

Akárhány gyerekkel lehet pasit fogni ez az egyik. A másik ..most pont nem a pasizáson jár az eszem. Te beteg vagy.

2018. dec. 6. 12:44
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

Így, hogy lesz szülői segítség menni fog szerintem.

De kezdj el hosszabb távra előre gondolkodni, mert ez így örökre nem maradhat.

2018. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
63%
Mivel nagyrészt a szüleid fognak eltartani titeket, így nyilán elég lesz.
2018. dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
22%
Mivel albid: 0ft, rezsi: 0 ft, így bőven elég lesz.
2018. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!