Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cumizó babák többször...

A cumizó babák többször ébrednek éjszaka? Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
2 kisfiam van, a nagyobbik soha nem cumizott, soha nem kelt éjszaka, pedig ölben altattam, a kisebbik születése óta cumizik, azzal alszik el, így nem kell ölben altatni, de éjszaka többször megébred, és a cumit keresi. Van vajon összefüggés a két dolog közt, vagy csak szimplán a kicsi rosszabb alvó, mint a nagy volt?
2010. szept. 21. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés.

Mindkét lányom cumis, a nagyobbik 6 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, a kicsi már elmúlt egy éves, de még sose...

A cumit mindketten megtalálják éjjel és visszateszik maguknak (kivéve ha kiesik az ágyból...)

2010. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattál. Már magamat hibáztattam, hogy minek adtam neki oda anno a cumit. De akkor anélkül sem lenne valószínűleg jobb alvó, sőt még ringatnom is kellene, hogy visszaaludjon.
2010. szept. 21. 11:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem is talalja meg a cumit, akkor szol, en megkeresem neki, es mar alszik is tovabb. De neha lusta megkeresni es visszatenni a szajab, ilyenkor is minket ugraszt. Szoval lehet kozte osszefugges, de szerintem nagyreszt nem a cumin mulik, hogy egy gyerek jo vagy rossza alvo-e.
2010. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés. Az én lányom is cumizik, és mostanában már nincs egy nyugodt éjszakánk a cumi miatt. Egyre többször felébred és keresi, van amikor óránként. Nem tudom hogy azért csinálja mert jön a foga, vagy egyszerűen csak amiatt, hogy kiejti és nem tud nélküle aludni. Amikor nem látok új fogat jönni, akkor is csinálja. Úgyhogy már én sem tudom miért van. Viszont vannak éjszakák, amikor szépen alszik egész éjjel, de ez mostanában 2 hetente egyszer fordul elő.

Amúgy 15 hónapos.

2010. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is cumizik és 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Nagyon ritka, ha megébred éjszaka. Szerintem nincs összefüggés a cumizás éa rossz alvás közt, legalábbis nálunk biztosan.
2010. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hóig cumizott, akkor elvettem tőle, mert nem bírtam az állandó cumikommandózást. Eleinte csak hajnalban éberkedett (de nem ébredt fel) a cumi miatt, aztán egyre korábban kezdte. Ilyenkor átköltöztem az ő szobájába, hogy gyorsan vissza tudjam adni a cumit, nehogy felébredjen. Volt, hogy már éjfél után elkezdte és egy alkalommal 2,5 órán keresztül 1-2-3 percenként keltem, volt, hogy le sem ért a fejem a párnára, már mehettem is vissza az ágyhoz.

Azon is hónapokig örlőttem, hogy elvegyem-e a cumit, aztán végül a 2,5 órás mutatvány utáni reggelen döntöttem. Aznap a nappali elalvásnál sírt velem együtt, de éjjel nem kereste a cumit, még 1-2 nap nappal sírt, de éjjel teljesen jól aludt. Azóta semmi gond, jól alszunk mindketten.

2010. szept. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És hogy aludt el a cumi nélkül? Simogattad, vagy megvártad amíg álomba sírja magát?
2010. szept. 21. 14:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Előzőnek: hát nagyon jól döntöttél hogy elvetted, én már nagyon bánom hogy nem vettem el mikor elkezdődtek nálunk is az ébredések fél éves kor körül. Mostmár nehéz lenne, és nem is tudom mivel altatnám akkor el.
2010. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem a popsi ringatás jött be, 6 hetes kora óta hason altatom, és oldalirányba ringattam. Amikor nagyon sírt a cumiért az első pár napban, akkor simiztem a buksiját, a hátát, és ringattam.

Most már 13 hós, de sokszor igényli anyát, ilyenkor 5 perc alatt elringatom, míg ő előtte fél órán keresztül csak játszott a kiságyban. De magától is elalszik, ez változó.

Én sem bánom már, hogy elvettem a cumit, így megkíméltem magam a leszoktatástól és nem lesznek kiálló fogai.

Amúgy azért szoktattuk rá a cumira, hozzáteszem az 5. vagy a 6. fajta volt, amit elfogadott, de azt is nagy nehezen, mert a cicin akart elaludni mindig.

2010. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia! a fiam cumis, a lányomnak nem kell. egyikük se jó alvó :) 6-9 hónapos korban mindketten ébredtek rendszeresen éjjel, míg a fiam a cumival vissza is aludt, a lányomat ölbe kell venni, meg kell itatni. most úgy érzem, a cumival könnyebb lenne :) ha ez a nyugtalan, fogzós, gyors fejlődéses időszak múlik, cumival, vagy anélkül jobb lesz az alvás szerintem.

szerintem nincs összefüggés.

2010. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!