Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg okosabbak azok a...

Tényleg okosabbak azok a gyerekek akik baba korulban sokat másztak?

Figyelt kérdés
2022. júl. 15. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Haha. A lányom 6 hónapot mászott tökéletesen és villámgyorsan (előtte 4 hónapot kúszott szabályosan), és "mégis" tanulási nehézségekkel küzd.
2022. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Némelyik igen.

Némelyik meg nem.

Magyarul nincs bizonyított összefüggés.

2022. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha így is lenne, és kiderulne, hogy az okos gyerekek többet másznak, akkor is hiába masztatnal kevésbé okosabb gyereket, nem lenne okosabb.

Tehát az tuti hogy a mászástol nem lesz senki okosabb.

2022. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem ettől függ. Persze sokat számít a mászás és jót tesz a mozgásfejlődésben.
2022. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
A fiam egyáltalán nem mászott. Ehhez képest 2 évesen felismerte az összes autómárkát az emblémájáról, 4-5 éves korára az összes örszág zászlóját kapásból felismerte, 5 éves korára magától megtanult folyékonyan olvasni normálisan (és még tükörfordításban látott szöveget is simán elolvasott), szinte fotografikus memóriája van, színjeles volt az érettségi bizonyítványa és egyébként összességében is egy nagyon jó fejű, okos, értelmes intelligens férfi lett belőle. Nem tudom, hogy ha mászott volna, akkor milyen lenne. A húgai másztak, ők is okosak, de nem ilyen mértékben. Szóval nem igazán van összefüggés, szerintem.
2022. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 hósan felálltam 9 hósan mentem, szóval túl sokat nem másztam, de szerintem intelligens vagyok. Mondjuk öndicséret büdös úgyhogy maradjunk a nem vagyok hülyénél! :)
2022. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lányom sajnos nem mászott, ennek ellenére nagyon okos. Iskolában amit hall, megragad benne, otthon nem is nagyon tanul.

Ellenben a kézírása lány létére baromi ocsmány. A neurológus mondta, hogy lehet a mászás hiánya miatt. Pedig rajzolni szépen tud. De az írásképe botrány. :D

2022. júl. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mászásra sok ráhatásod nincs, de az agyi képességek fejlődése támogatható azáltal, ha hagyod, hogy a talpával is ugyanúgy tapinthasson és végezhessen vele műveleteket, mint a kezével, mert evolúciósan az agy ezzel a tapasztalatszerzéssel is számolt, amit a zokni, cipő, illemtan kiiktat. Továbbá mivel Magyarország nagyon jódhiányos, ezért egy stabil jódháztartás kiépítése is támogató az agyi fejlődéshez.
2022. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon lusta baba voltam, sokáig "nem tudtam" járni sem, majd szüleim észrevették, hogy tudok én, cska szeretem cipeltetni vagy babakocsiban tolatni magamat. :) Viszont nagyon hamar tudtam szépen beszélni. Öt évesen kiválóan olvastam, apukámmal az volt a vicces program, hogy fejjel lefelé tartott könyvből olvastam neki. Sosem küzdöttem tanulási nehézségekkel, szerencsémre nagyon jó mind a rövidtávú és a hosszútávú memóriám. Apukámnak rengeteg dolgot köszönhetek, mint például azt is, hogy jóval az előtt elkezdett matekból tanítani, mielőtt azt az iskolában vettük. Valószínűleg ez is nagyban hozzásegített ahhpz, hogy jobban értettem az anyagot az osztálytársaimnál és jobb eredményeket is hoztam. Nekem ezt dobta szerencsésen a genetikai lottó és aktívan teszek azért, hogy ez az adottságom ne vesszen kárba. Egyetemen tanulok és mikrobiológusnak tervezem képezni magamat.


Ezzel szemben húgom örökmozgó volt, nem bírt sosem egy helyben megmaradni. Ő viszonylag későn tanult meg beszélni. Okos lány, mindennél jobban szeretem. Engem jobb kognitív képességekkel áldott meg a sors, mint őt és ennyi a történet vége.


Szóval nem hinném, hogy ettől annyit függne a gyerek intelligencia szintje. Az a fontos, hogy szerető, kiegyensúlyozott otthonba legyen a kicsi. Sokat beszéljenek hozzá/vele gyerekkorban, sokat játszanak vele és érje minél több inger, hogy fejlődhessen. Persze, nagyon is fontos a mozgás több szempontból is, de ne erre alapozdd, hogy mennyire okos a babád/gyereked.


A többi már genetika kérdése. Mindkettőnket rengeteget vittek játszótérre, kirándulni. Anyukám háztartásbeli volt, így egész napokat játszott és foglalkozott velünk. Minden nyaram arról szólt, hogy egész álló nap rajzoltunk, olvastunk, a kertben vagy éppen a játszótéren mozogtunk, mesét néztünk, mentünk hegyre kirándulni és rengeteget puzzle-tünk. :)

2022. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!