Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én babám ordít önmagán...

Csak az én babám ordít önmagán kívül, mikor öltöztetem?

Figyelt kérdés

Rendesen felzaklat az egész, egyszerűen nem bírom hallgatni a keserves ordítását. Amúgy sosem sír (kivéve pocakfájás, de olyan 3x volt), de a amint elkezdem leöltöztetni, hát valami borzalom. A pelusnál már ordít.


Már félek cserélni pelust, öltöztetni. A sírás rámjön. Béna is vagyok, sok ruhadarabot nehezen tudok ráhúzni. Aztán van, hogy cserénél jön a pisi, kaki, és kitör a káosz. Akkor nem örül még igazán.


Kérem adjon valaki tanácsot abban, hogy hogyan lehetne ez jobb? Mi javíthatna ezen a helyzeten?


Próbáltam evés előtt, után csinálni, hátha változást hoz, de nem. Olykor a cumi segít, de ritkán és ha félálomban van még.


Most is ciciztettem. Bealudt rajta. Felvettem, na mondom induljon a dolog. Rátettem a pelus asztalra. Szinte azonnal felébredt, jött sírás. Csere közben bekakált, rá bepisilt. Ekkor már ordított jó hangosan. Amint befejeztem, abbahagyta, szoptattam újra, szopott is szépen, majd bealudt megint rajta. Már ott tartok, hogy félek elkezdeni az egész procedúrát. Van, hogy csak leblokkolok, azt se tudom mihez nyúljak, mit csináljak. Légyszi, adjatok tanácsot!


2022. júl. 15. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt csinálta, borzasztó volt. Nálunk az is benne volt, hogy elég feszes az izomzata meg amúgy is irritált baba volt nagyon. Mist 4 hónapos, sokat javult a helyzet (szerintem az idegrendszere érettségével), most már csak akkor bömböl öltöztetés közben, amikor amúgy is nyűgös, álmos vagy éhes.
2022. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A miénk is nagyon erős, annyira rúg vág, hogy az nem igaz. Kezdő szülőként meg azt se tudom, hogyan öltöztessem, pelenkázzam. Hisz önmagában új a dolog, nemhogy még ezzel a shown-val, amit lerendez a drága.
2022. júl. 15. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
En fiam is ezt csinálta de kinotte 3 hónapos korara
2022. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi idős a babád, a miénk is üvöltött az első pár hétben ha öltöztettük, ha pelenkáztattunk meg amikor fürdettük. Szabályosan olyan volt, mintha csak ruhában érezné jól magát. Nagyon rosszul esett nekem is, de muszáj volt megcsinálni, aztán idővel jobb lett.

Most 2 hónapos, már nem sír és a fürdést is élvezi.

A legjobb tanács, amit tudok adni, az az hogy túl kell élni, mert idővel jobb lesz. Nagyon fontos, hogy te ne veszítsd el a türelmedet, mert megérzi és csak még rosszabb lesz. Kitartást kívánok! :)

2022. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*nem pelenkáztattunk… micsoda luxus lenne xd mi pelenkáztuk, csak elírtam
2022. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lesz hamarosan, meg fogja szokni a procedúrát. Csak nyugalom, beszélj hozzá kedvesen, simogasd, mintha játék lenne az egész. Később, ha elkezd majd forogni, kúszni, olyan lesz mintha egy tekergő polipra akarnál nadrágot húzni,az a következő szint. 🙂
2022. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbálkozz bármivel, ami eddig más helyzetben a megnyugtatására bevált: beszélj hozzá, énekelj neki, adj a kezébe valami bizbaszt. Aztán ha nem jön be, akkor nem jön be, valamikor majd csak kinövi.
2022. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

Hat basszus.. Eddzd magad lelkileg, ha ezt te kaosznak hívod és kiborit lelkileg.

Én se örülnék neki ha épp hogy ellazulok, elalszok és valaki elkezd rangatni kb. Talán ne alvaskor csináld?!

Plusz ha bena vagy, tapasztald ki mi az amit konnyen ra tudsz adni. Elöl gombolos rugdalozo, hátul.. Cipzaras?! Olyan is van ám.. Vagy amit a lábai le lehet patentolni, ciptarazni vagy pont hogy a lábát konnyebb beledugni és pocaktól induljon.

Mi olyan bonyolult amúgy fel nem tudom fogni.

Majd amikor ordit és kifordul a 13 kilójával.. De még az is olyan, hogy te vagy az anyja.

Gyorsnak és hatékonynak kell lenni mindig.. Figyelem elterelessel.

2022. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nekem is ilyeneket csinált, hogy vörösödésig ordította magát közben meg a császársebemet rugdosta. Komolyan már magamat hibáztattam, hogy szültem ilyen gyereket, persze az ilyesmit tabu kimondani. De tényleg sokat javult a helyzet, ügyes okos, szépen fejlődő 4 hónaposom van.
2022. júl. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!